Skocz do zawartości

Jak wyjąć Mc Persona?


slawny7

Rekomendowane odpowiedzi

Domyslam się, ze trza podnieść autko na lewarku (...)

Zdjąć koło, odkręcić dwie śruby mocujące piastę, ale jak u góry? Czy wystarczy odkręcić te trzy śruby wokol tej tej nakrędki schowanej pod taką gumką? Czy wspomnianą nakrętkę tesh trza odkręcać?

Zabieram sie za fasolki drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż McPerson'a:

1. luzujemy śruby mocujące koło

2. podnosimy auto

3. zabezpieczamy auto przed spadnięciem (np. stawiamy go na kilku cegłach wkładając między próg i cegły deskę i szmatę żeby nam się próg nie zniszczył 893goodvibes.gif)

4. zdejmujemy koło

5. odkręcamy przewód hamulcowy od amortyzatora, ponieważ później może nam być niewygodnie z odkręceniem jego.

6. odkręcamy te trzy śruby które widać pod maską na kielichu, największej nakrętki nie wykręcamy nono.gif

7. odkręcamy dwie śruby mocujące amortyzator do zwrotnicy.

8. wyciągamy całego McPerson'a brawo.gif

składania nie będe opisywał, ponieważ wystarczy zrobić wszystko w odwrotnej kolejności.

Rozbieranie McPerson'a:

1. Jeśli nie dysponujemy specjalnym kluczem do amortyzatorów to możemy włożyć kolumnę w imadło i za pomocą dwóch krótkich desek włożonych między zwoje zcisnąć trzpień amortyzatora i poluzować nakrętke.

2. Wychodzimy na powietrze i celujemy poduszką w bezpieczne miejsce, odkręcamy nakrętkę.

3. Gdy spręzyna już wypadnie (u mnie całkowicie seryjne sprawne sprężyny od 0.9 wyleciały na odległośc 3 cm hehe.gif jednak w wypadku innych kolumn potrafi polecieć dalej ale trzeba być screwy.gif żeby sobie zrobić krzywdę)

4. Rozkładamy kolumnę na części pierwsze ( Amortyzator, odbój+osłona, sprężyna, łożysko, plastykowa miseczka, dwie metalowe, dwie gumy, poduszka)

składamy w odwrotnej kolejności.

PS. wiem, że już kolega znalazł odpowiedź na fiatuno.pl ale co mi tam, rozpisałem się spineyes.gif - wkońcu niedawno to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Demontaż McPerson'a:

>...

> PS. wiem, że już kolega znalazł odpowiedź na fiatuno.pl ale co mi

> tam, rozpisałem się - wkońcu niedawno to robiłem.

Mimo wszystko dziękuję. Za dzień, dwa opiszę jak mi poszło. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyslam się, ze trza podnieść autko na lewarku (...)

> Zdjąć koło, odkręcić dwie śruby mocujące piastę, ale jak u góry? Czy

> wystarczy odkręcić te trzy śruby wokol tej tej nakrędki

> schowanej pod taką gumką? Czy wspomnianą nakrętkę tesh trza

> odkręcać?

> Zabieram sie za fasolki

W sumie już Ci koledzy odpowiedzieli, ale mocno streszczając - TAK - wystarczy odkręcić te 3 śruby na górze i cały McPerson idzie w dół (plust to co wcześniej napisałeś + przewód hamulcowy jest przykręcony do amorka, przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.