Skocz do zawartości

osadzanie miski w 1.1 /1.2


Pirat7993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jakie sa wasze sposoby na osadzanie miski w owych silniczkach bo ja juz ja kleje piaty raz i dalej cieknie buu.gif

a robilem juz paroma sposobami , ostatni był taki ze zdjolem miske usunołem szczorką drucianą resztki kleju ,odtłuscilem ekstrakcyjną miske oraz blok, nałozyłem na miske sylikonu poczekałem ok 10 godzin, gdzie sylikon zrobil sie juz bardzo twardy , odtluscilem jescze raz blok no i przykrecilem miske na dzien byl spokoj ale obecnie sie dalej leje oslabiony.gif a wy jak sobie z tym radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> jakie sa wasze sposoby na osadzanie miski w owych silniczkach bo ja

> juz ja kleje piaty raz i dalej cieknie

> a robilem juz paroma sposobami , ostatni był taki ze zdjolem miske

> usunołem szczorką drucianą resztki kleju ,odtłuscilem

> ekstrakcyjną miske oraz blok, nałozyłem na miske sylikonu

> poczekałem ok 10 godzin, gdzie sylikon zrobil sie juz bardzo

> twardy , odtluscilem jescze raz blok no i przykrecilem miske na

> dzien byl spokoj ale obecnie sie dalej leje a wy jak sobie z

> tym radzicie ?

Ale w taki sposób zrobiłeś sobie "uszczelkę",która jest nierówna - i pewnie dlatego puszcza.spróbuj zrobić jeszcze raz tak:nałóż cieniutką płaską warstwę jak teraz,aby wyschła(najlepiej jakbyś przyłożył na jakimś dystansie płaski kawałek blachy,żeby była równa,posmarowany obficie płynem do mycia naczyń,zapobiegnie to przyklejeniu się silikonu do tej blachy),potem jeszcze raz posmaruj cienko i na mokry silikon przykręć miskę.Zalać olejem możesz po jakichś 3 godzinach - powinien już być suchy.

miskagm6.jpg

Coś na tę modłę bym kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dzis specjalna paste uszczelniajaca do takich wlasnie laczen jak np miski oleju z blokiem

mowili zebym nie kupowal silikonu bo jest wieksze prawdopodobienstwo ze bedzie przeciekala

niewiem jak z silikonem ale z pasta mowili zeby zrobic tak: jak juz wszystko poskladam ( wtedy juz minie dobra kilkadziesiat lub wiecej minut i pasta zdarzy wyschnac ) mam odpalic silnik i lekko rozgrzac silnik potem czekac az ostygnie i znowu ciutke* dokrecic i wtedy powinno juz byc wszystko OK

*ciutke tj minimalnie tak zeby nie wycisnac calej pasty

a za kilka godzin bede mogl powiedziec jak u mnie to wyszlo bo narazie pisze co mi gosc z warsztatu/sklepu powiedzial wink.gif

tu masz pokazane ladnie jak rozprowadzic paste KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> jakie sa wasze sposoby na osadzanie miski w owych silniczkach bo ja

> juz ja kleje piaty raz i dalej cieknie

> a robilem juz paroma sposobami , ostatni był taki ze zdjolem miske

> usunołem szczorką drucianą resztki kleju ,odtłuscilem

> ekstrakcyjną miske oraz blok, nałozyłem na miske sylikonu

> poczekałem ok 10 godzin, gdzie sylikon zrobil sie juz bardzo

> twardy , odtluscilem jescze raz blok no i przykrecilem miske na

> dzien byl spokoj ale obecnie sie dalej leje a wy jak sobie z

> tym radzicie ?

Mam sprawdzoną metodę - robilem to wiele razy i nigdy nie cieklo. Powierzchnie miski dokladnie odczyscic ze starego silikonu- szczotka druciana na wiertarke potem odtluszczamy benzyną. Blok bardzo ale to bardzo dokladnie trzeba odczyscic z reszcztek starego uszczelnienia - szczegolnie w tych miejscach półokrągłych musi byc idealnie. Za pomocą szmaty wycieramy w srodku blok aby stary olej nie splytwal na dol. Nakładamy na miske nowe uszczelnienie - ja uzywam tylko dwoch srodkow - Loctite Ultra Black lub Victor Reinz - oba sa drogie ale warto. Przykrecamy miske załapujac lekko wszystkie sruby. Czekamy 2 minutki i dokrecamy z czuciem po przekątnej - raz z jednej raz z drugiej strony. Po 3 godzinach (Victor) lub po 12 (Loctite) mozna zalewać olej i w droge.

Dziekuje za uwagę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.