Skocz do zawartości

Kupno samochodu poprzez kuriera


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkał się ktoś z przypadkiem zakupu samochodu za pośrednictwem Kuriera np TNT. Chodzi mi o to, sprzedający nadaje przesyłkę (samochód) np w Portugali lub w Warszawie z listem przewozowym na nazwisko kupującego, koszty wysyłki pokrywa sprzedający. Kurier zawiadamia mnie o nadejściu przesyłki, u którego deponuje odpowiednią kwotce pieniędzy, mogę sprawdzić samochód w obecności Kuriera (jechać nim np. na diagnostykę) a po zaakceptowaniu podpisać odbiór przesyłki dając jednocześnie dyspozycje przekazania pieniędzy sprzedającemu bądź odrzucić i zwrócić przesyłkę nadawcy. TNT zwraca potencjalnemu kupującemu zdeponowane pieniądze.

Dzwoniłem do TNT i powiedziano mi że nie prowadzą przesłania takich przesyłek za popraniem, chyba że zostanie ona potraktowana jako przesyłka specjalna. Wiem że w innych krajach jest to praktykowane. Natomiast takie informacje o takich możliwościach uzyskałem od osoby sprzedającej. Interesuje mnie czy taka formą kupna-sprzedaży się ktoś spotkał lub wie czy jest to prawda albo oszustwo. Chodzi mi o faktyczną wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkał się ktoś z przypadkiem zakupu samochodu za pośrednictwem

> Kuriera np TNT.

> [CIACH]

> Chodzi mi o faktyczną wiedzę na ten temat.

Uwazaj, bo jest to przekret podobny do tego z Western Union.

Nie chce Ci smucic, ale ja szukajac samochodu tez dostalem kilka takich propozycji i po krotkim rokonesansie w sieci i u kurierow wyszlo, ze taki transport auta jest raczej malo oplacalny (kwota nawet rzedu 1000Euro za kontener z ubezpieczeniem - bez niego raczej nikt nie godzi sie na taki ladunek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrezygnować z tego rodzaju transakcji. Jak już przedmówc pisali wcześniej jest to sposób działani oszustów. Miałem podobny przypadek i gość z Niemiec mi zaproponował coś w tym stylu ale odpuściłem sobie. Zdrowy rozsądek tylko pomoże a nie napalanie się na okazje.

Pozdr.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.