Skocz do zawartości

Gorące śruby w przednim kole ? Co może być przyczyną


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauważyłem, jak przejechałem okolo 40 km to same śruby mocujące koło z przodu od strony kierowcy są bardzo ciepłe tzn jak dotknę palcem śruby to mogę trzymac przez około 5 sekund potem nie można dłużej trzymac bo pali strasznie, z kolei śruby w przednim kole od strony pasażera są lekko ciepłe (i można trzymac palec na nich non stop bez ograniczenia czasowego bo nic nie pali w palec) a zaś śruby z tyłu są letnie.

Czy te bardzo ciepłe wręcz gorące śruby moga o czymś świadczyć ??? Łożysko, przegub ??? Tarcze i klocki są nówki (założone 2 miesiące temu)

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tak że jak jade po równej i prostej drodze i lelikatnie skręce w prawo minimalnie że auto zaczyna wolno zjeżdzać to delikatnie cicho zaczynają klocki piszczeć ( nie wiem czy to coś ma wspólnego z tym co napisałem w pierwszym poście) bo na początku myślałem że się po prostu docierają bo są nówki tarcze i chamulce. No i jak wyprostuje aby znów jechac prosto to piszczenie klockow ustępuje (nie występuje to zawsze ale się zdarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem jeszcze tak że jak jade po równej i prostej drodze i

> lelikatnie skręce w prawo minimalnie że auto zaczyna wolno

> zjeżdzać to delikatnie cicho zaczynają klocki piszczeć ( nie

> wiem czy to coś ma wspólnego z tym co napisałem w pierwszym

> poście) bo na początku myślałem że się po prostu docierają bo są

> nówki tarcze i chamulce. No i jak wyprostuje aby znów jechac

> prosto to piszczenie klockow ustępuje (nie występuje to zawsze

> ale się zdarza)

Po prostu przeczyść i nasmaruj zaciski zaciski. A tak swoją droga jeśli juz się do auta zabierzesz to zrób to w obu kołach aby po jakimś krotkim czasie historia się nie powtórzyła 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest taki specjalny smar do tłoczków. Zwykły smar może niszczyć gumowe osłony.

To raczej na pewno tłoczek. Przesmaruj i jeszcze trochę pojeździj to się ułoży. Chociaż u mnie się układało przez 2 tyś km i zjechało trochę tarczy. Ale mam chyba już trochę zniszczone tłoczki i nawet porządne smarowanie niewiele daje. Pewnie trzeba będzie regenerować, ale na razie nie ma na to kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.