Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wahacze

Featured Replies

Napisano

Witam,

Moze komus udalo sie ustalic jaka firma produkuje wahacze montowane fabrycznie przez Fiata?

Jakiego producenta wahaczy mozna polecic, a jakiego unikac?

Napisano

Proponuję oryginały z doświadczenia wiem że na nich pojeździsz najdłużej.

Pozdrawiam

Napisano

> Witam,

> Moze komus udalo sie ustalic jaka firma produkuje wahacze montowane

> fabrycznie przez Fiata?

> Jakiego producenta wahaczy mozna polecic, a jakiego unikac?

Jako były -10 letni użytkownik TIPO radzę zastosować tylko oryginalne.

Niestety cena będzie też oryginalna.To dotyczy przodu. Natomiast tył można regenerować poprzez wymianę sworznia-śruby ,łożysk i uszczelniaczy.

Napisano
  • Autor

> Proponuję oryginały z doświadczenia wiem że na nich pojeździsz

> najdłużej.

No tak, tylko ze te "oryginaly" pewnie robi jakis kooperant (niech strzele np. Magneti Marelli). Watpie by byla to robota zakladow Fiat... Pytanie kto????!

Cena "oryginalow" w ASO jest porazajaca sick.gif i z natury rzeczy odpadaja. Slyszalem opinie ze w miare dobre sa wahacze Vemapol (?) - ok. 160 PLN szt.

Pozdrawiam

Napisano

Ja mam Tempre 10,5 roku wink.gif

Najlepsze sa oryginaly.

Na zamiennikach sie przejechalem... sam.

Kiedys kupilem i dlugo nie pojezdzilem. Moze felerna partia.

Napisano
  • Autor

Siema Miszko! smile.gif

Napisano

> Siema Miszko!

Hey, witam Marcina wink.gif

A tak wogole to wlasnie testowane jest forum ttt wink.gif

ttt.unas.cz

Pozdro!

Napisano

orginaly w bbm to podobno marelli

czyli tipo tez

co do zamiennikow

podobno najdluzej wytrzymuja produkty tureckiej filli fiata o nazwie TOFAS

sprzedaje je jeden z kacikowiczów

mowi ze durzo lepsze od np ocapów

ja sobie wlasnie takie wstawilem 5 kkm temu wiec za wiele nie moge powiedziec

wogule podobno nawet na orginalac marelli juz sie nie zrobi przebiegu takiego jak na tych co fabryka dala

ja na swoich fabrycznych zrobilem 109 kkm i bylo 5mm luzy na durzej tulei mala tuleja i sworzen jak nowe

Napisano

> kto je sprzedaje? podaj nick kacikowicza

CHRYS66

cena do tipo i bravy to chyba 150

Napisano

Nie wiem jak orginały, ale ja kiedyś kupiłem TRW/Moog i były naprawdę solidne, kosztowały niestety dosyć słono - 220zł/szt.

Niestety zawieszenie w Tipo jest tak zestrojone, że na naszych drogach łeb podskakuje i łatwo też wahacz rozpieprzyć. Trochę lepiej jest po założeniu miekkich amorków - auto i tak dobrze trzyma się drogi, bo już ma taką konstrukcję, za to wygoda dużo większa i wahacze jakby wolniej padają. Ja kupiłem komplet (przód+tył) firmy Delphi za jedyne 420 PLN. ok.gif

Napisano

> No tak, tylko ze te "oryginaly" pewnie robi jakis kooperant (niech

> strzele np. Magneti Marelli). Watpie by byla to robota zakladow

> Fiat... Pytanie kto????!

> Cena "oryginalow" w ASO jest porazajaca i z natury rzeczy odpadaja.

> Slyszalem opinie ze w miare dobre sa wahacze Vemapol (?) - ok.

> 160 PLN szt.

> Pozdrawiam

Magneti Marelli jest to firma która produkuje komponenty dla Fiata na tzw pierwszy montaż czyli oryginały

Napisano

> COS NIE DZIAŁA WASZA STRONKA

Z czego wnioskujesz ??????

Pozdrawiam

Napisano

> Slyszalem opinie ze w miare dobre sa wahacze Vemapol (?) - ok.

> 160 PLN szt.

Jak kupowalem nowe graty to tylko Vemapol... Ceny przystepne a jakosc dosc dobra...

Pozdrawiam

Napisano

We wcześniejszym tipo 1.4 ie AGT DGT 200 000km wymieniałem wachacze na takie polskie "no name" za 120 zł ale okazało się że to były paści. Teraz mam drugie tipo 1.6 AGT 140 000 i mam jeszcze orginały choć już zaczynają się odzywać.

Morał:

"Dobre bo orginalne"

"Do dupy jak polskie"

hehe.gif

Napisano

> We wcześniejszym tipo 1.4 ie AGT DGT 200 000km wymieniałem wachacze

> na takie polskie "no name" za 120 zł ale okazało się że to były

> paści. Teraz mam drugie tipo 1.6 AGT 140 000 i mam jeszcze

> orginały choć już zaczynają się odzywać.

> Morał:

> "Dobre bo orginalne"

> "Do dupy jak polskie"

yikes.gif

200 kkm

u nas na bbm nikt 120 nie zrobi praktycznie co niektorzy wymieniaja przy 60-70kkm

ja swoje przy 110

ale przy 200kkm albo jezdzisz po autostradach tylko albo nie wiem

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.