Skocz do zawartości

kiedy kontrola luzu zaworów??


Azazel

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam pytanie, kiedy należy wykonać kontrole luzu zaworów??

Wg instrukcji obslugi co 30kkm... smirk.gif

> jaki jest średni koszt takiej kontroli??

Robocizna ok. 40 zeta, do tego plytki regulacyjne cos kolo 5-6 zeta sztuka no i uszczelka pod pokrywe zaworow... smirk.gif Max. to cos kolo 100 zeta w zaleznosci od tego ile trzeba bedzie wymienic plytek... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem po 40kkm i zupełnie bez potrzeby. Mechanik stwierdził, że luz mieści się w granicach normy książkowej. Do tego doszedł problem tego typu, że po zdjęciu dekla i założeniu nowej uszczelki niestety pojawiły się wycieki. Dwa razy wymieniali mi uszczelkę, potem nawet na silikon i wyciek znowu się pojawił. Moim zdaniem niema potrzeby kontrolować luzu popychaczy do conajmniej 60kkm. No chyba, że chcesz pięczątkę z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione 43kkm i do zaworow jeszcze nie zagladalem... smirk.gif A z ta uszczelka to prawda, jak jest oryginal fabryka skrecone to jest suchutko (u mnie tez), a jak sie to juz raz ruszy, to potem sa problemy z wyciekami... frown.gif Chociaz w warsztacie gdzie pytalem o regulacje (Bosch Service) facet twierdzil, ze jest mu dobrze znany problem cieknacych dekli w Uno 1.0 i ze oni robia to tak, ze po wymianie nic nie ma prawa cieknac... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.