Skocz do zawartości

Odległość klocków od tarcz


sstaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm!!!

Jaka mniej więcej powinna być odległość klocków od tarcz?

Postanowiałem dzisiaj sprawdzić jak wyglądają moje hamulce przednie po ostatniej interewncji machanika (wymiana tarcz, klocków, naprawa zacisków, wymiana przewodów elastycznych itp.) - ponieważ w dalszym ciągu piszczą i się grzeją koła.

Podniosłem auto, wrzuciłem na luz i zakręciłem kołem - chodzi dość swobodnie, nie jest to co prawda taki luz jak np. w rowerze, ale wykonuje 1 - 2 obroty i się zatrzymuje. Zdjąłem to koło żeby sobie wszystko pooglądać i zauważyłem, że klocki przylegają do tarczy - tak jakby się o nią cały czas opierały. W drugim kole to samo.

Obok stało zaparkowane Mitsubishi z alusami i pooglądałem sobie jak jest u niego - i też nie było tam przerwy między klockami a tarczą, próbowałem nawet kawałek trawy tam wcisnąć ale się nie udało wink.gif

No i moje pytanie - to tak ma być, czy mechanior coś zepsuł????

Dodam, że auto hamuje bez problemu, nie ma oporu w czasie jazdy, nic nie stuka itp, tylko to grzanie się kół i piszczenie.

Pozdrawiam serdecznie Unomaniaków zeby.GIF !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz pomiędzy tarczą a klockiem jest minimalny (do kilku setnych milimetra) i nic tam nie wsadzisz. Jeśli koło zrobi dwa obroty, to jest dobrze i nic nie musisz z tym robić. A to że koła się grzeją (ale nie są bardzo gorące), to jest to normalne zjawisko. Piski mogą ustąpić po dotarciu tarcz i klocków ale wcale nie muszą. To zależy od materiału i wtrąceń w klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to może Lucaski?? U mnie też piszczały i piszczały i...dalej trochę piszczą.

1. Faktycznie odległość klocków od tarczy to dziesiątki milimetrów i praktycznie zawsze lekki opór występuje.

2. Po dotarciu koło zapewne będzie się kręcić swobodnie

3. Piszczą?Hmmm.Jeżeli podczas hamowanie to spoko, powinno ustać. Jeżeli podczas jazdy, to nie bardzo. Może naprzykład być lekko już zestarzały przewód hamulca i powoduje zwiększenie ciśnienia, a tym samym dociśnięcie klocków.

4. Grzeją się? To też nie jest normalne. Jeżeli nie po trasie bez ostrego hamowanie koła są nagrzane i nie możesz ich dotknąc, to z pewnością coś jest nie tak.

Punkt 3 i 4 jak nie zostanie zlikwidowany, to zapewne klocki będą się szybciej lub nie równo zdzierać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wielkie za odpowiedzi!!!! smile.gif

Teraz już jestem spokojniejszy wink.gif

Te hamulce piszczą głównie w czasie hamowania, rzadko w czasie jazdy, koła się grzeją, sa bardzo ciepłe ale nie na tyle, żebym nie mógł ich dotknąć czy żebym się o nie oparzył wink.gif aha!! jest to głównie jazda w mieście - i co chwilę hamowanie frown.gif

Przyznam się szczerze, że dzisiaj zrobiłem test na parkingu pod blokiem jak dłubałem w Uniaczu i gdy podjechało jakieś inne auto to sprawdzałem, czy ma ciepłe przednie koła wink.gif każde miało, a o Hyunday'a [czy jak sie to pisze] to faktycznie się oparzyłem wink.gif

A pytam o to wszystko, bo w sobotę wybieram się Unolotem aż pod granicę z Obwodem Kaliningradzkim i chciałbym uniknąć jakichś niespodzianek po drodze wink.gif

Dzięiki jeszcze raz!!!

Pozdrówka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ciepłe, to możesz spać spokojnie. To normalka. Klocek cały czas lekko odbija się od tarczy i tarcie lekkie występuje.

Jak piszczy tylko podczas hamownia, to no problem.

Wszystko wydaje się być w porządeczku.

Szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi!!! smile.gif

Już mogę jechać spokojniejszy smile.gif [i żona też mi nie będzie marudzić, że coś tam zaniedbałem zeby.GIF]. Najwyżej jak coś wyskoczy po drodze to wtedy będę się martwił wink.gif

PTR - rónież witam rodaka z Bytomia!! smile.gif

Pozdrówka dla wszystkich!!! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie za odpowiedzi!!!

> Już mogę jechać spokojniejszy [i żona też mi nie będzie marudzić, że

> coś tam zaniedbałem ]. Najwyżej jak coś wyskoczy po drodze to

> wtedy będę się martwił

> PTR - rónież witam rodaka z Bytomia!!

> Pozdrówka dla wszystkich!!!

Na wszelki wypadek weź komórkę z WAPem. A najlepiej lapka z fonem i kartą simdata. ok.gif

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wszelki wypadek weź komórkę z WAPem. A najlepiej lapka z fonem i

> kartą simdata.

hehe cool.gif a żebyś wiedział zeby.GIF wczoraj już pod tym kątem zainstalowałem sobie Operę na telefonie zeby.GIF choć mam nadzieję, że się nie przyda... hehe.gif

laptoka nie biorę, bo nie mam zamiaru się o niego martwić całe wakacje, że mi go ktoś np. buchnie z auta jak będziemy spali pod namiotem albo pojedziemy gdzieś na rowerach wink.gif

Pozdrówka!!! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe a żebyś wiedział wczoraj już pod tym kątem zainstalowałem

> sobie Operę na telefonie choć mam nadzieję, że się nie

> przyda...

> laptoka nie biorę, bo nie mam zamiaru się o niego martwić całe

> wakacje, że mi go ktoś np. buchnie z auta jak będziemy spali pod

> namiotem albo pojedziemy gdzieś na rowerach

> Pozdrówka!!!

No to udanego odpoczynku 20.GIFpub2.gifpiaskownica.gif

bezproblemowej jazdy i zmartwień na miejscu pobytu. drive.gifbbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to udanego odpoczynku

> bezproblemowej jazdy i zmartwień na miejscu pobytu.

Dzięki wielkie!!!!!!! zeby.GIF

Mam nadzieję, że obędzie się bez problemów z Uniaczkiem smile.gif

hehe zeby.GIF zresztą pół bagażnika zajmą różne narzędzia i wydruki manuali z fiatuno.pl rotfl.gif

Pozdrawiam serdecznie!!!!! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak napisał szaryBB, luzu praktycznie nie powinno byc widać,

> powinien wynosić około 0,1-0,3mm, tak więc nie masz co się

> martwić i spokojnie możesz jechac

Dzięki wielkie za odpowiedź!!! smile.gif

Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się bezproblemowo wink.gif

Pozdrówka!!! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.