Skocz do zawartości

Sprzęgło JTD 1,9


POKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

mam problem marycha SW 1,9 JTD

wymieniam sprzęgło

koledzy poinformowali mnie że skrzynię można odsunąć na styk ale się da. Mnie brakuje tego styku .

Silnik wisi tylko na jednej poduszce nawet drążek górny odpiąłem

pieprzone sterowanie skrzyni wadzi o o te rurki od chłodnicy oleju wspomagania (jakiś makaroni przyczepił tam cięzarek którego nie mogę odkręcić)

Kołyska która przeszkadza odsunąć skrzynię jest opuszczona ile się da i kicha . W Temprze dało się to zrobić bez problemu. A tu wymyślili jakieś wzmocnienie tunelu taka blacha która nie pozwala mi opuścić niżej kołyski. Walczyłem dziś 3 godziny i d....

Jutro ciąg dalszy brakuje mi 2 cm i nie wiem skąd je zdobyć.

Wdzięczny jestem za jakieś wskazówki . mlotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro ciąg dalszy brakuje mi 2 cm i nie wiem skąd je zdobyć.

> Wdzięczny jestem za jakieś wskazówki .

Jak wymieniali mi sprzęgło w ASO (jakieś 2,5 roku temu), to po odsunięciu skrzyni wykręcali francuzem jakąś szpilkę i dopiero wtedy wyszła.

We trzech uporali się w godzinę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wymieniali mi sprzęgło w ASO (jakieś 2,5 roku temu), to po

> odsunięciu skrzyni wykręcali francuzem jakąś szpilkę i dopiero

> wtedy wyszła.

> We trzech uporali się w godzinę

u mnie ( nie w ASO ) , pierwszy raz wymieniali sprzęgło w JTD i im zeszło dość długo , raczej nic dodatkowo nie wykręcali tyle że jednego dnia nie dali rady wyciągnąć skrzyni i dopiero następnego dnia się im udało ale dopiero we trzech smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie ( nie w ASO ) , pierwszy raz wymieniali sprzęgło w JTD i im

> zeszło dość długo , raczej nic dodatkowo nie wykręcali tyle że

> jednego dnia nie dali rady wyciągnąć skrzyni i dopiero

> następnego dnia się im udało ale dopiero we trzech

Wytachałem "małpę" i załadowałem z powrotem. Z tą szpilką to nie bajer jest tuż pod rozrusznikiem udało mi sie z nią wyjąć ale do wkładania ją odkręciłem. Ogólnie przechlapane jeżeli będzie następny raz to chyba dam komuś do roboty biglaugh.gif

Łożysko juz się zagłębiało w docisk na tyle że nie chciało odbijać z powrotem , dlatego się ślizgało sprzęgło, choć tarcza jeszcze zdrowa. Wyjąłem Valeo z logo Fiat i takie same włożyłem. Poprzednie wytrzymało 205kkm chyba? bo nie znalazłem śladów na śrubach zeby coś tam było grzebane . jak zrobie fote starego docisku to wrzucę do neta na przestrogę dla tych którzy mówią o podwójnym oporze lub innymi takimi. Słoneczko w miejscu styku z łożyskiem robi się jak żyletka i w kazdej chwili może nas pozbawić sprzęgła .

A teraz zasłużone boozing.gif

Dla was też boozing.gif

20.GIFpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wytachałem "małpę" i załadowałem z powrotem. Z tą szpilką to nie

> bajer jest tuż pod rozrusznikiem udało mi sie z nią wyjąć ale do

> wkładania ją odkręciłem. Ogólnie przechlapane jeżeli będzie

> następny raz to chyba dam komuś do roboty

szczere gratulacje ok.gif

ja sie poddałem jak zobaczyłem ile jest odkręcania i miejsca na wyciągniecie skrzyni , no i w sumie nie żałuję tych 250PLN za robotę

> Łożysko juz się zagłębiało w docisk na tyle że nie chciało odbijać z

> powrotem , dlatego się ślizgało sprzęgło, choć tarcza jeszcze

> zdrowa.

miałem też mocno wytarty docisk , tyle że mi się nie ślizgało , za to ciężko rozsprzęglało aż do czasu jak sie rozleciało łożysko dociskowe i nie dało się żadnego biegu wrzucić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.