Skocz do zawartości

Marea 2.4TD i pare pytań od nowego


Hipo

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze pytania o wymiane płynu w układzie chłodzenia.

rok temu na serwisie wymienili mi go i po darmowym przegladzie we fiacie wyszło mi ze płyn ma temperature zamarzania -20 stopni. musze coś z tym zrobić i teraz:

1)czy dolac koncentratu rozmieszanego troche z wodą destylowaną( nie w proporcji 50 na 50 w celu zwiekszenie temp)

2) czy wymienic cały płyn dodam ze rok temu był wymieniany i teraz jest PARAFLU.

jesli bede go wymieniał to czy ktoś juz to robił w 2.4 td i jak to najlepiej zrobić i jak odpowitrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo tutaj masz aukcje z pompą:

http://moto.allegro.pl/item264578072_pompa_olejowa_alfa_romeo_fiat_lancia_2_4_jtd.html

Co do płynu to troche problem jest go spuscić w całości bo o ile chłodnica ma korek spustowy u dołu po lewej stronie to niestety nie ma jak spuscić płynu z bloku silnika. Możesz zdjać wąż z termostatu i wylać na ziemie ale napewno coś zostanie w bloku silnika i w nagrzewnicy.

Polecam spuscić ile się da, resztę wlać nowego płynu albo Petrygo albo Dynagel i już. Ja odpowietrzałem tylko na chłodnicy bo to starczyło i jest Ok ale widziałem że jest jeszcze korek na wężu z tyłu za akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.