Skocz do zawartości

Wymiana Płynu w chłodnicy


aRtiDG

Rekomendowane odpowiedzi

> Wymieniał ktoś z was może płyn chłodniczy ?? o jakieś info proszę

> gdzie spuścić stary płyn itd

odkręcasz obejmę zaciskającą dolny przewód od chłodnicy

odkręcasz ogrzewanie na full

spuszczasz płyn

zakręcasz obejmę zaciskającą dolny przewód od chłodnicy

wlewasz płyn

odpowietrzasz

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę uzupełnię (dla silnika 1.0 FIRE) wink.gif (kiedyś gdzieś pisałem długi wywód na temat wymiany, ale nie pamiętam gdzie wink.gif )

1. Silnik zimny.

2. Ogrzewanie na maks.

3. Odkręcasz koreczek wlewowy.

4. Odkręcasz odpowietrznik chłodnicy (obok korka wlewy płynu). Ja musiałem odpiąć uchwyt mocujący chłodnicę - nic trudnego, metalowy zatrzask.

5. Podstawiasz naczynko pod dolny przewód chłodnicy.

6. Odłączasz dolny przewód od chłodnicy.

7. Czekasz aż płyn zleci do naczynka.

8. Podłączasz przewód.

9. Nalewasz płyn aż przeleje się przez otworek odpowietrzający chłodnicę - musisz poczekać aż przestaną lecieć bąbelki powietrza, dolewasz płyn ponownie do przelania. Gdy powietrze nie leci zakręcasz odpowietrznik.

10. Dolewasz do przelania się przez wlew.

11. Zakręcasz wlew.

12. Odpalasz silniczek i czekasz aż wentylator chłodnicy włączy się co najmniej 3 razy (silnik automatycznie się odpowietrzy).

13. Po ostygnięciu silnika uzupełniasz płyn - podczas odpowietrzenia poziom płynu obniża się o kilka centymetrów.

Powyższy tekst jest streszczeniem odpowiedniego rozdziału z instrukcji obsługi wink.gif

W instrukcji piszą, że można chłodnicę przepłukać wodą pod ciśnieniem, ale ja tego nie robiłem.

PS. W UNO to jest fajna instrukcja, w instrukcji od Grande Punto nie opisali jak się wymienia filtr powietrza (trzeba odkręcać kilka śrub, nie ma tak jak w UNO - dwa zatrzaski), nie mówiąc o innych rzeczach... - wszędzie odnośniki ASO icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.