Skocz do zawartości

Xsara - aktywacja zmieniarki


marbed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamontowałem w Cytrynce zmieniarkę CD niestety radio jej nie widzi. Po naciśnięciu SRC lub MODE na kierownicy nic się nie dzieje. Zmieniarka raczej dobra bo po włożeniu płyty słychac jak mechanizm pracuje. Słyszałem, że trzeba w serwisie aktywować obsługę zmieniacza CD. Ale czy nie da się tego jakoś obejść wink.gif Do serwisu w Poznaniu mam 100 km więc chętnie bym sobie tę wycieczkę odpuścił 270751858-jezyk.gif

Nie wiem w ogóle na czym poleg taka aktywacja. Przypuszczam, że trzeba wejść w jakieś menu serwisowe w radiu - tylko jak?

Radio to fabryczny Philips serii 22RC220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Zamontowałem w Cytrynce zmieniarkę CD niestety radio jej nie

> widzi. Po naciśnięciu SRC lub MODE na kierownicy nic się nie

> dzieje. Zmieniarka raczej dobra bo po włożeniu płyty słychac jak

> mechanizm pracuje. Słyszałem, że trzeba w serwisie aktywować

> obsługę zmieniacza CD. Ale czy nie da się tego jakoś obejść

> Do serwisu w Poznaniu mam 100 km więc chętnie bym sobie tę

> wycieczkę odpuścił

> Nie wiem w ogóle na czym poleg taka aktywacja. Przypuszczam, że

> trzeba wejść w jakieś menu serwisowe w radiu - tylko jak?

> Radio to fabryczny Philips serii 22RC220

chodzi o wpisanie nr zmeniarki do bsi samochodu, tak jest w peugeot'ie więc w cytrynce pewnie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem. Pytałem w serwisie w Poznaniu i zgadnijcie ile sobie krzykneli za aktywowanie - 150 zł screwy.gif

Teraz muszę przemyślec sprawę, czy nie lepiej odsprzedać zmieniarkę za jakieś 70-80 zł, dołożyć trochę i kupić radio z MP3 i obsługą karty SD. Gdyby czasem okazało się, że zmieniarka nie czyta płyt nagrywanych w domu to już kompletny bezsens jej używania.

Wiem, że te radia z alledrogo za 150-200 zł to cud techniki nie jest, ale żona ma takie w Matizie i gra całkiem przyzwoicie. z płytami jest źle, ale pendriva i karty SD czyta bezproblemowo. I tu kwestia do namysłu. Zmieniarka na 6 CD to powiedzmy 420 min muzyki. Karta SD 1 GB to jednak dużo więcej (zależnie od stopnia kompresji - ale w samochodzie nie będę się bawił w audiofila).

Jedyne co mnie trzyma to sterowanie radiem w kierownicy. Mam dziką frajdę z tego bajeru yay.gif a podejrzewam, że bardzo ciężko (jeśli w ogóle) będzie można to skomunikowac z inym radiem.

I co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ja to znam zlosnik.gif

z tym że ja nie chciałem zmieniarki tak czy siak bo bardziej chodziło o sam fakt męczenia się z płytami. Radia też nie chciałem wywalać żeby zamienić na mp3 bo jednak fabryczne to jest wygoda, nic nie trzeba z sobą zabierać, sterowanie z kiery, wyświetlacz zewnętrzny itp.

Można dokupić patent przenoszący sterowanie ale tylko do radii typu pioneer, alpinka itp no i kosztuje to sporo.

U mnie stanęło na tym że kupiłem sobie transmitter FM i do tego mp3 pleyer'a i mam święty spokój. Radio zostało, mp3 jest i git zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie stanęło na tym że kupiłem sobie transmitter FM i do tego mp3

> pleyer'a i mam święty spokój. Radio zostało, mp3 jest i git

Oooo.. to ciekawe. Jaki transmiter kupiłeś i czy jakość jest przyzwoita? Ja kiedyś jakiś oglądałem i z sensowną jakością to NIC wspólnego nie miało.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o wpisanie nr zmeniarki do bsi samochodu, tak jest w

> peugeot'ie więc w cytrynce pewnie też

Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia. Skoro wpisuje się to do BSI a nie do radia to co jeśli jednak zaktywuje tę zmieniarkę a za jakiś czas zmienię radio? Znów będę musiał jechać do serwisu żeby mi radio ruszyło? A może ta zmieniarka już zostanie w "systemie" wink.gif

W sprawie francowatego audio to jestem zielony jak mój samochód tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oooo.. to ciekawe. Jaki transmiter kupiłeś i czy jakość jest

> przyzwoita? Ja kiedyś jakiś oglądałem i z sensowną jakością to

> NIC wspólnego nie miało.

> Ł.

transmitter jest firmy hama, jakość jest powiedzmy porównywalna do tego co nadają stacje radiowe. Czyli działa nieźle ale np w trasie jest trochę upierdliwe bo co jakiś czas trzeba zmieniać fale bo nachodzą na siebie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia. Skoro wpisuje się to do BSI a

> nie do radia to co jeśli jednak zaktywuje tę zmieniarkę a za

> jakiś czas zmienię radio? Znów będę musiał jechać do serwisu

> żeby mi radio ruszyło? A może ta zmieniarka już zostanie w

> "systemie"

> W sprawie francowatego audio to jestem zielony jak mój samochód

Zmieniarka pewnie zostanie ale radio trzeba zakodować od nowa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.