Skocz do zawartości

Sub + monoblok


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Z przodu pod kontrolą alpine cda-9835 gra na razie zestaw helix`ów blue 62. Teraz myślę o skrzynce. Patrzę na allegro i aż głupi się robie zlosnik.gif wisior polecał mi wzmaka u-dimension 4ro kanałowego (junior, jeśli dobrze pamiętam), ale że chwilowo z kasą u mnie kiepsko to pomyslałem o monobloku, a przód zostałby na razie pod kontrolą radia. Ile mniej więcej musiałbym przeznaczyć na dobrze grający subwoofer + wzmacniacz ? Nie chodzi mi o umca umca na całą ulicę, raczej szybki, dobrze wysterowany bas. Pewnie było już 1000 takich pytań, więc dodatkowo właśnie zagłębiam się w search`a zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko...

dobry i w miare tani, plus nowy (gwarancja) to monoblock

Ground Zero GZTA 2500 TX

Mozna szukac czegos tanszego, ale ogolnie dobry monoblock ceną nie różni sie od innych wzmacniaczy 2 lub 4 kanałowych 270751858-jezyk.gif a czasem jest o wiele droższy 270751858-jezyk.gif

jak nie chcesz kasy duzo wydawać to jakis dwu kanałowy weź i go zmostkuj 270751858-jezyk.gif hihi

a do tego glosniczek który moge polecic to POWERBASS M-10 lub cos innego z tej firmy 270751858-jezyk.gif jezeli chcesz miec taki bass jak piszesz 270751858-jezyk.gif

ale tak czy siak cena bedzie sie wachac w granicach 500zl (mowa o 2 kanałowym wzmacniaczu i subiku wszystko nowe)

a jak wezmiesz monoblocka to duzo wiecej 270751858-jezyk.gif hihi

Pozdro zlosnik.gif

PS. dlatego tez mysle ze wzmacniacz który Ci juz polecono i tak bedzie dobrym rozwiązaniem... dwa kanały mostkujesz i do suba a dwa lecą na przód do glosników zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krotko...

> dobry i w miare tani, plus nowy (gwarancja) to monoblock

> Ground Zero GZTA 2500 TX

> Mozna szukac czegos tanszego, ale ogolnie dobry monoblock ceną nie

> różni sie od innych wzmacniaczy 2 lub 4 kanałowych a czasem

> jest o wiele droższy

> jak nie chcesz kasy duzo wydawać to jakis dwu kanałowy weź i go

> zmostkuj hihi

> a do tego glosniczek który moge polecic to POWERBASS M-10 lub cos

> innego z tej firmy jezeli chcesz miec taki bass jak piszesz

> ale tak czy siak cena bedzie sie wachac w granicach 500zl (mowa o 2

> kanałowym wzmacniaczu i subiku wszystko nowe)

> a jak wezmiesz monoblocka to duzo wiecej hihi

> Pozdro

> PS. dlatego tez mysle ze wzmacniacz który Ci juz polecono i tak

> bedzie dobrym rozwiązaniem... dwa kanały mostkujesz i do suba a

> dwa lecą na przód do glosników

Kurde, to ok tysiak wychodzi zlosnik.gif No nic, głośnik wydaje się ok - dużo dobrych opinii słyszałem o powerbassie. Wzmacniacz żaden tańszy nie da rady ? tak żeby ~ 800 zł sie zamknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde, to ok tysiak wychodzi No nic, głośnik wydaje się ok - dużo

> dobrych opinii słyszałem o powerbassie. Wzmacniacz żaden tańszy

> nie da rady ? tak żeby ~ 800 zł sie zamknąć ?

Tanie j niestety nie oznacza tak samo dobrze.

Byc moze ten zastaw za tysiac pokaze w graniu duzo więcej od innego zestawienia za tysiąc , a ten za osiemset zagra podobnie jak inne za osiemset . Monoblick to nie wybor taki czy inny wzmacniacz , ale wybor wzmacniacz specjalistyczny lub wzmacniacz uniwersalny w danym przedziale cenowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze koNikDM dwa słowa od siebie , masz jakies zdanie , to sie

> lepiej sprawdzi od tego GZ , czy jest jedynie tansze?

nie sluchalem nigdy gzta 2500 ale co dzien slysze jak gra gzta 4000 i powiem ze ładnie napedza powerbass es6c plus suba narazie blau gtb i w sumie gdyby nie sub to naprawde fajny wzmak lecz niestety nie wiem jak jest z 2500

Carpwoer do suba naprawde sie sprawdza przy 4 omach ma 500 w rms gra miekko. Niestety jego wada jest ze mocno sie grzeje wiec trzeba od niego czyms odprowadzac ciepło.

Ja sam jednak wybrał bym carpowera. Tanszy a z tego co wiem jak radzi sobie 4000 na mostku to bedzie lepszy. Choc zaznaczam nie wiem jak gra ten 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tanie j niestety nie oznacza tak samo dobrze.

> Byc moze ten zastaw za tysiac pokaze w graniu duzo więcej od innego

> zestawienia za tysiąc , a ten za osiemset zagra podobnie jak

> inne za osiemset . Monoblick to nie wybor taki czy inny

> wzmacniacz , ale wybor wzmacniacz specjalistyczny lub wzmacniacz

> uniwersalny w danym przedziale cenowym .

Czyli jest spora różnica w graniu bassu na monobloku niż np na 4ro kanałowym ze zmostkowanym tyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jest spora różnica w graniu bassu na monobloku niż np na 4ro

> kanałowym ze zmostkowanym tyłem ?

Zawsze można powiedzieć ze wszystko zależy od Eli , tzn eli tak, eli nie smile.gif

Pamietaj że rozmawiamy o klasie średniej lub budzetowej .

Tu nie spodziewaj sie rozwiązań na wyrost , ktore potrafią sprostac wszelkim nawet dość "abstrakcyjnym " potrzebom w odniesieniu do sprzetu audio , jak np stabilnośc do 0,5 Ohma w mostku .

Dlatego uniwersalnośc w tym zakresie jest kompromisem , a specjalistyczny wzmacniacz powinien bez problemu wykazac wyższość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polecam monoblock groundzero+Pb S12 w zamknietej skrzynecce mam taki

> zestawik w cc i gra bardzo przyjemnie

Wolałbym jednak mniejszy głośnik (25cm). M-10 wydaje się ok i recenzje też ma niezłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawiło się nowe pytanie Jaka skrzynia pod ten głośnik ?

> M-10

> Nie wiesz , czy te robione przez Essa dają radę ?

Pytasz o skrzynkę , bez watpienia , sa robione pod te głośniki , posiadaje wewnetrzne wytłumienie i kabel do głosnika .

Mozesz tez zamowić "gotowca" czyli głosnik aplikowany do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytasz o skrzynkę , bez watpienia , sa robione pod te głośniki ,

> posiadaje wewnetrzne wytłumienie i kabel do głosnika .

> Mozesz tez zamowić "gotowca" czyli głosnik aplikowany do skrzyni

O tym właśnie myślę. Teraz jest tylko pytanie - obudowa zamknięta czy otwarta... zlosnik.gif

Edit : Są jeszcze suby Hertz`a - np taki :

klik klik

Tylko czytałem że wymagają mocniejszych wmacniaczy. Czy to możliwe żeby głośnik 250watt jak ten Hertz potrzebował więcej mocy od 300wattowego PB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym właśnie myślę. Teraz jest tylko pytanie - obudowa zamknięta czy

> otwarta...

> Edit : Są jeszcze suby Hertz`a - np taki :

> klik klik

> Tylko czytałem że wymagają mocniejszych wmacniaczy. Czy to możliwe

> żeby głośnik 250watt jak ten Hertz potrzebował więcej mocy od

> 300wattowego PB ?

hmmm smile.gif tego hertza spokojnie napedzisz GZ 2500 270751858-jezyk.gif i jest to również godne polecenia

co do wzmacniaczy zeby.GIF niechce tu mieszac ale ten carpower nie ma na 100% tych 500 watt RMS... on by Lanzara Max'a 12 (około 300 RMS) zjarał z miejsca z taką mocą... a niestety nie dzieje sie tak... pozatym przy glosniejszym graniu coraz wiecej zniekształceń 270751858-jezyk.gif

Potestowalem wzmacniaczyk i sprzedałem po tygodniu, kupiłem GZ 2500 i teraz wiem ze dobrze zrobiłem wink.gif

Idąc dalej monoblocki przeważnie są robione specjalnie pod subwoofer wiec mają dużo dokładniejsze filtry, większą ilość opcji, co pozwala w pełni zapanować nad subem i dźwiekiem jaki chcemy uzyskac zeby.GIF

do tego carpower w mostku (czyli pod suba) pracuje tylko na 4ohmach, wiec mozesz spokojnie wykluczyc ewentualne rozbudowy o kolejny glosnik, albo o lepszy glosnik dwucewkowy...

monoblocki, (te droższe 270751858-jezyk.gif ) są stabilne nawet do 0,5 ohma, jak to kolega pisał smile.gif

dalej... tak sie zastanawiałem, skrzynia zamknieta da Ci taki bass jaki potrzebujesz, bedzie on przyjemny dla ucha, a jak dasz glosniej to i tez odczówalny, do tego posłuchasz na tym z dużą przyjemnością i HipHopu, Techniawki jak i czegoś normalnego.... Phil Collins, Queen wink.gif

dodatkowy plus zajmuje mniej miejsca niz skrzynia otwarta smile.gif

skrzynka z Bass reflexem jest raczej bardziej hałaśliwa i do czegos takiego jak umcy umcy i wszystko sie trzesie w aucie i skrzypi 270751858-jezyk.gif

Reasumując do dobrego zestawu poszukaj glosnika i skrzyni zamknietej, PowerBass z skrzynią dedykowaną, albo ten taki Hertz smile.gif

do tego wzmacniacz, moze byc monoblock (lub dwukanałówka), jak nie to jakis lepszy 4 kanałowy wzmacniacz.

Monoblock lub dwu kanałówke bierzesz jak wiesz ze do przodu w przyszłości i tak chcesz osobny wzmacniacz zeby.GIF

Jak nie to załatw to jednym wzmacniaczem 4 kanałowym smile.gif

Aaaa jest jeszcze jedna opcja... Subwoffer aktywny zeby.GIF

przeważnie jest to skrzynia z wzmacniaczem wbudowanym, zaletą jest to ze masz dostosowane w 100% jedno do drugiego (głośnik i wzmacniacz). do tego skrzynka jest na tyle osłonięta ze spokojnie mozesz zapakowac reszte bagażnika i nie bać sie ze parasolka wyląduje na głośniku a laptop połozy sie na wzmacniaczu 270751858-jezyk.gif

Skrzynia Aktywna JBL'a Którą słyszałem i gra całkiem całkiem zeby.GIF

Albo taki bajer firmy HERTZ, ale jego nie slyszalem 270751858-jezyk.gif

No i na koniec jako Ciekawostka...

Wzmacniacz 3 kanałowy Audison

A czemu 3 kanałowy? masz dwa w jednym, monoblock połączony z dwu knałowym wmzacniaczem...

masz tam wyjscie na suba o dość dużej mocy i dwa kanały na zestaw przedni wink.gif a Audisona to nawet nie trzeba reklamowac zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciach wink.gif Ok, czyli biorę głośnik powerbass m-10 w zamkniętej budzie, tylko teraz jaki wzmacniacz żeby to wysterować... Kusi mnie kupić coś co da w mostku ~ 225-250watt na początek (głównie ze względu na cene) a za ~ 3 miesiące poszedłby na przód ten wzmak i dokupiłbym monoblok. Co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod glośnik pb s12 mam zamknietą skrzyneczke a wydaje mi sie że pod

> taka 15 litrów większą i otwartą zagral by jeszce lepiej dobrze

> mi sie wydaje panowie???????

Jezeli pod pojeciem lepiej , nie poszukujesz precyzji i szybkości , to odpowiedz brzmi TAK .

Jezeli jednak te cechy sa poszukiwane to pozostan przy skrzynce zamknietej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to teraz pojechałeś po bandzie , przemyśl to, albo chcesz

> wzmacniacz albo...

> to tak jakbyś chciał kompaktem robić ślubne fotki, zrobić, zrobisz

> ale...

Cholera, to nie dobrze zlosnik.gif Czyli wychodzi na to że muszę na wzmacniacz ok ~ 600 zł wydać... zlosnik.gif

Edit : Jeden z kącikowiczów polecał mi taką skrzynke :

Rockford

+ wtedy wydaje mi się że spokojnie wysterowałby to wzmacniacz :

Audison

Całość robi się w fajnej cenie, tylko teraz pytanie czy to przyjemnie zagra. Tak jak mówiłem - nie chce morza basu, chce dynamiczne wypełnienie pasma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...nie chce morza basu, chce dynamiczne wypełnienie pasma...

> ten wzmacniacz Audisona jest OK skromny ale dobry, natomiast na temat

> głośnika to bardziej bym sie skłaniał do Hertza, nie mówię, że

> ten nie zagra.

> jakie autko chcesz nagłośnić?

Punciak 2ka ok.gif Tylko znowu nie będzie ciężko temu audisonowi ruszyc hertz`a ? Btw zaraz zakładam drugi wątek n/t przednich głośników bo okazało się że troszke kasy jeszcze bede miał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.