Skocz do zawartości

ustawienie zapłonu


miller

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powinno ustawić się dokładnie zapłon? W Etzoldzie wyczytałem, że jak znaki się pokrywają to już jest wyprzedzenie zapłonu o 10 stopni. Ustawiano mi dziś zapłon i gdy na lampie było ustawione 0 stopni i znaki się pokrywały (chyba tak powinno się ustawić) to auto jest jakby słabe, gdy na lampie ustawi się 10 stopni to stukają zawory więc jest za szybki zapłon. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były

No to OK.

> auto jest jakby słabe

Zdefiniuj "jakby słabe" wink.gif C14NZ do mocarzy nie należy więc może masz oczekiwania za duże wink.gif

Generalnie gdy zapłon jest zbyt późny (a o taki go podejrzewasz) to auto jest słabe w dole obrotów. Wprawne ucho też wysłyszy panewki.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że ten silniczek do najsilniejszych nie należy. Chodzi mi o to że jest słabszy niż jakiś czas temu. Jak mu dodam gwałtownie gazu to czuję jakby było mu ciężko się rozpędzić. Jak rozpędzam auto po woli to jest trochę lepiej. Panewek nie słychać (przynajmniej ja ich nie słyszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli na 0 to powinna widzieć znak 10* na kole. Jeśli ustawisz 10, to

> powinna widzieć 0 na kole. A w ogóle to co to za lampa?

Nie wiem co to była za lampa. Czyli powinna być ustawiona na 0? Bo Etzold pisze, że jeśli znaki pokrywają się to jest już przesunięcie o 10* czyli tak jak powinno być nie pisze natomiast czy lampę ustawić na 0 czy 10*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jak były takie ustawienia jak w załaczniku był kąt 18i miałem

> spalanie stukowe. Po ustawieniu mam 10* i znacznik jest na

> wysokości G od GM

Nie mam zdjęcia, ale u mnie znacznik jest ok. 1mm na końcu skali(od strony kabiny) ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo chyba to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.