Skocz do zawartości

BIG PROBLEM !!


RallyMAN22

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już jesteśmy przy temacie uszczelek i głowice to cytuję siebie po raz wtóry wink.gif

Ja słyszałem o uszczelkach firmy COMETIC, że są bardzo dobre. Ale nie stosowałem jej jak dotąd u siebie. Nie wiem jak długo mi pochodzi ta co mam założoną teraz ale wiem jedno. Kiedyś po zakupie auta robiło mi się ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym i po okresie ponad 1 roku wywaliło uszczelkę. Zmieniłem ją i przez pół roku był spokój (w zbiorniczku zero jakiegokolwiek ciśnienia). Jakiś czas temu zauważyłem jednak, że ciśnienie znów się robi. Ale auto pali i pracuje normalnie. Temperatura w normie tyle, że ciśnienie jest i to nieważne czy silnik jest mocno rozgrzany czy lekko ciepły. Układ odpowietrzony, płyn jest, olej czysty, masełka pod korkiem nie ma. Na pytanie czemu robi się ciśnienie każdy mi mówi: TAK MUSI BYć. Więc nie wiem przez długi czas po wymianie uszczelki nie było ciśnienia, a jakieś 2tyg temu się pojawiło. Dziwi mnie to trochę, że przez tak długi okres czasu nic było ciśnienia

Dlatego też nie wiem czy: ciśnienie w zbiorniczku=początek padającej uszczelki??? Poza ciśnieniem nie dzieje się nic złego związanego z pracą silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie odpowiem Ci na 100% bo nie wiem, ale u mnie jak wykichało

> uszczele to w zbiorniczku było takie cisnienie, że cały silnik

> był zarzygany płynem z chłodnicy...

U mnie jest tak, że jak go rozgrzeję do 90 st.C, odkręcę korek i go mocno przegazuję to nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć dobrą UPG to jak pisałem: Cometic, Greddy, z tymże oni to zrobiliby na zamówienie (czyli dość drogo). Jeżeli jesteś z okoli Wawy jest tam kilka osób, które dorabiają uszczelki jakie tylko będziesz chciał, miedziane, stalowe itd. Jeżeli chcesz to z innych producentów Elring, Goetz.Lepiej zainwestować, w końcu nie zakłada się tego ciągle, lepiej raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.