Skocz do zawartości

Alarm LANGEFORD - pomocy


ver8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc, mam problem z alarmem LANGEFORD. Kupiłem auto 2 lata temu i zawsze coś z tym alarmem było nie tak. Po pierwsze: uzbrajanie i odzbrajanie działa jak się podejdzie na 40 cm do auta. Po drugie: co mnie denerwuje najbardziej to, że są miejsca kiedy alarmu w ogóle nie da się WYŁĄCZYĆ. Czyli nie można otworzyć drzwi. Rozwiązanie jest takie, że trzeba szybko otworzyć drzwi z kluczyka, otworzyć maskę i ręcznie zablokować syrenę a później zaczyna się próbowanie wyłączenia alarmu. Tj. chodzenie wokół auta i wciskanie na pilocie przycisku itd. zbliżanie najbliżej centralki (pod nawiewem z lewej strony nad bezpiecznikami) itd. itd. Po kilkudziesięciu próbach, w końcu alarm udaje się wyłączyć. Problem występuje na dwóch pilotach (jeden nie używany od nowości), baterie wszędzie powymieniane. Najdziwniejsze jest, że problem zawsze występuje (i teraz proszę się nie śmiać) pod Pałacem Kultury w Warszawie i np. u mojej dziewczyny przed blokiem (Mokotów). To przypadek ? W innych miejscach również ale sporadycznie. Można coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najdziwniejsze jest, że problem zawsze występuje (i teraz proszę

> się nie śmiać) pod Pałacem Kultury w Warszawie i np. u mojej

> dziewczyny przed blokiem (Mokotów). To przypadek ? W innych

> miejscach również ale sporadycznie. Można coś z tym zrobić ?

To nic dziwnego na pałacu jest silny nadajnik w okolicy Mokotowa również być może skutecznie wchodzi w pasmo nadajnika i całkowicie fałszuje kod pilota alarmu.

Jeśli Ci sie chce to można pokusić sie w jakiejś stacji autoalarmów bądź u jakiegoś elektronika o zestrojenie obu urządzeń(nadajnik+odbiornik)bo najprawdopodobniej sie rozstroił albo co jest bardziej prawdopodobne uszkodziły sie kondensatory np przez przeładowanie(zapięcie w klemy przeładowanego prostownikiem akumulatora.Potem już tylko czas zrobił swoje i elektrolity po prostu wyschły tracąc pojemność straciły również dopasowanie częstotliwości-to tyle z zagadnienia.

Jeśli -bo to również jest możliwe ze naprawa będzie kosztowała więcej niż nowy alarm-można go przecież zamienić na nowy bezawaryjny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy antenka od centrali alarmowej nie dotyka gdzieś masy ....

antenka nie może niczego dotykać .... a i nie skracaj jej ...

możliwe że jest gdzieś przycięta albo dotknęła masy

tylko zaizoluj i nie obcinaj

jak nie pomoże to za 100 zeta kupujesz nowy i podmieniasz na kostkach ... nic nie przerabiasz itd

tylko zamieniasz centrale i piloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz czy antenka od centrali alarmowej nie dotyka gdzieś masy ....

> antenka nie może niczego dotykać .... a i nie skracaj jej ...

> możliwe że jest gdzieś przycięta albo dotknęła masy

> tylko zaizoluj i nie obcinaj

> jak nie pomoże to za 100 zeta kupujesz nowy i podmieniasz na kostkach

> ... nic nie przerabiasz itd

> tylko zamieniasz centrale i piloty

Jeżeli to 100 zł to bym wymienił centralkę. Wzorem dla mnie jest SILIKON u mojego Ojca bo działa chyba z 15 metrów i nigdy nie było z nim problemów. Oczywiście nie chodzi mi o super zabezpieczenie auta - tylko żeby pilot działał jak należy.

Mój alarm ma antynapad (jak przekręcę kluczyk w stacyjce ale jeszcze nie zapale to po 3 sec zamyka się centralny) oraz samo domykanie szyb. Jesteś pewny, że tylko trzeba przepiąć kostki ?

Możecie coś polecić np z alledrogo ? Tylko dobrze by było jak by mi kostki pasowały bo nie jestem elektronikiem...

Co do tej antenki to już ją sprawdzałem i mam tylko 20 cm szary cienki drucik i jest w izolacji. Czy to możliwe że antenka to taki cienki drucik, bo może mi się coś oberwało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to 100 zł to bym wymienił centralkę. Wzorem dla mnie jest

> SILIKON u mojego Ojca bo działa chyba z 15 metrów i nigdy nie

> było z nim problemów. Oczywiście nie chodzi mi o super

> zabezpieczenie auta - tylko żeby pilot działał jak należy.

> Mój alarm ma antynapad (jak przekręcę kluczyk w stacyjce ale jeszcze

> nie zapale to po 3 sec zamyka się centralny) oraz samo domykanie

> szyb. Jesteś pewny, że tylko trzeba przepiąć kostki ?

> Możecie coś polecić np z alledrogo ? Tylko dobrze by było jak by

> mi kostki pasowały bo nie jestem elektronikiem...

> Co do tej antenki to już ją sprawdzałem i mam tylko 20 cm szary

> cienki drucik i jest w izolacji. Czy to możliwe że antenka to

> taki cienki drucik, bo może mi się coś oberwało ?

Witam.

To, że Ci kołkuje drzwi to nie jest typowy antynapad.

Ten alarm po prostu ma taką funkcję (pod warunkiem, że masz centralny zamek wink.gif)

Mam alarm Lageford 113 LF w sieju i potwierdzam, że czasami nie łapie sygnału z pilota.

Antenka i owszem, całe 20cm cienkiego drucika, ale spróbuj ją skierować w jakąś inną stronę.

Ja tak zrobiłem i jest zdecydowanie lepiej.

Jeśli to nie pomoże, to tak jak pisali koledzy, pozostaje sprawdzenie pilotów lub wymiana centrali.

Pocztaj o tym alarmie na www.elektroda.pl

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam alarm 4 lata - generalnie lubi sprawiac problemy. Już dawno wyłączyłem mu syrene bo lubi często sam się włanczać. Pytałem gościa od alarmów, powiedział ,że LegendFord jest badziewiasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to 100 zł to bym wymienił centralkę. Wzorem dla mnie jest

> SILIKON u mojego Ojca bo działa chyba z 15 metrów i nigdy nie

> było z nim problemów. Oczywiście nie chodzi mi o super

> zabezpieczenie auta - tylko żeby pilot działał jak należy.

> Mój alarm ma antynapad (jak przekręcę kluczyk w stacyjce ale jeszcze

> nie zapale to po 3 sec zamyka się centralny) oraz samo domykanie

> szyb. Jesteś pewny, że tylko trzeba przepiąć kostki ?

> Możecie coś polecić np z alledrogo ? Tylko dobrze by było jak by

> mi kostki pasowały bo nie jestem elektronikiem...

> Co do tej antenki to już ją sprawdzałem i mam tylko 20 cm szary

> cienki drucik i jest w izolacji. Czy to możliwe że antenka to

> taki cienki drucik, bo może mi się coś oberwało ?

żeby dać inny to trzeba przerabiać kostki ... ja mówie o samej centrali takie samej ... dokładnie takiej samej ...

jak dasz inną to na pewno trzeba będzie przerabiać ... a cena to zależy gdzie ale ten legenford w granicach 100 bywa na giełdzie elektronicznej

silicon jest na pewno lepszy ale na pewno się nie da tak bezboleśnie podmienić

antenka to taki cieniutki drucik w izolacji ... ok 10 - 15 cm luźno dyndający z centralki alarmu

ważne żeby końcówka nigdzie do masy nie dotykała ... najlepiej sam koniec na wszelki wypadek izolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby dać inny to trzeba przerabiać kostki ... ja mówie o samej

> centrali takie samej ... dokładnie takiej samej ...

> jak dasz inną to na pewno trzeba będzie przerabiać ... a cena to

> zależy gdzie ale ten legenford w granicach 100 bywa na giełdzie

> elektronicznej

> silicon jest na pewno lepszy ale na pewno się nie da tak bezboleśnie

> podmienić

> antenka to taki cieniutki drucik w izolacji ... ok 10 - 15 cm luźno

> dyndający z centralki alarmu

> ważne żeby końcówka nigdzie do masy nie dotykała ... najlepiej sam

> koniec na wszelki wypadek izolować

pojechałem u siebie do gościa od alarmów, zabrał centralke ze soba i mam sie zgłosić za tydzień, powiedział, że odda do serwisu i za 100 zł będzie działać jak nowa. Dodał jeszcze, ze antenki nie można zmianiać, przedłużać czy coś takiego...

zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojechałem u siebie do gościa od alarmów, zabrał centralke ze soba i

> mam sie zgłosić za tydzień, powiedział, że odda do serwisu i za

> 100 zł będzie działać jak nowa. Dodał jeszcze, ze antenki nie

> można zmianiać, przedłużać czy coś takiego...

> zobaczymy co z tego będzie.

czyli zrobił cię na 100 ... bo mogłeś za to kupić fabrycznie nową z gwarancją ... a tak za tą samą kaske będziesz mieć grzebaną używana bez gwarancji .... nie wiadomo czy kolo sobie nie zrobi jakiegoś obejścia dla kogoś, kopii algorytmu kodu dezaktywacji itd

a nowa gotowa do przekładki na kostkach które masz w samochodzie TYLE NA ALLEGRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli zrobił cię na 100 ... bo mogłeś za to kupić fabrycznie nową z

> gwarancją ... a tak za tą samą kaske będziesz mieć grzebaną

> używana bez gwarancji .... nie wiadomo czy kolo sobie nie zrobi

> jakiegoś obejścia dla kogoś, kopii algorytmu kodu dezaktywacji

> itd

> a nowa gotowa do przekładki na kostkach które masz w samochodzie

> TYLE NA ALLEGRO

tylko na allegro jest LEGENDFORD a ja mam LANGEFORD, szukałem też na allgro ale nie pomyslałem że moze być pod inną nazwą,

Jak coś nie bedzie działać to centralke mu zostawie a kasy nie dam i kupie sobie taką jak zaproponowałeś.

dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie określiłeś jaki masz alarm, gdzie dokładnie zainstalowana jest centralka i wiadomo w jakich miejscach można znaleźć Twój samochód. Napisz jeszcze, gdzie chowasz kluczyki i będzie kąplet. MYŚL o czym piszesz człowieku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to świetnie określiłeś jaki masz alarm, gdzie dokładnie

> zainstalowana jest centralka i wiadomo w jakich miejscach można

> znaleźć Twój samochód. Napisz jeszcze, gdzie chowasz kluczyki i

> będzie kąplet. MYŚL o czym piszesz człowieku !!!

alarm i tak nie jest zabezpieczeniem ... to taki dodatkowy bajer do centralnego moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to świetnie określiłeś jaki masz alarm, gdzie dokładnie

> zainstalowana jest centralka i wiadomo w jakich miejscach można

> znaleźć Twój samochód. Napisz jeszcze, gdzie chowasz kluczyki i

> będzie kąplet. MYŚL o czym piszesz człowieku !!!

hehehe dobre...naprawde dobre smile.gif Najpierw podniosłeś mi ciśnienie ale później stwierdziłem, że to co napisałeś jest śmieszne i to bardzo śmieszne hehehehehe smile.gif

Odpowiem Ci chociaż ta dyskusja jest bez sensu: Jeden komplet kluczyków jest w pierwszej szufladzie w dużym pokoju a drugi sam nie wiem, pewnie w kieszeni w kurtce (później ich zawsze szukam... smile.gif

Kiepska prowokacja ? Czy mam Ci odpisać milion powodów dla których nie obawiam się kradzieży auta (nie mówię tu o jakichkolwiek innych zabezpieczeniach których nie mam) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.