Skocz do zawartości

opel astra II kombi 2000


sd455

Rekomendowane odpowiedzi

> witka, ja z sąsiedniego kącika. Mam zamiar kupić opla astre 2 kombi,

> auto było w lizingu. W aucie jest metalowa kratka oddzielająca

> przedział bagażowy. Jak go rejestrować ciężarowo osobowy, czy

> osobowy?

nie bardzo rozumiem pytanie, _musisz_ zarejestrować tak jak jest w papierach, jak sądzę jest to auto ciężarowe więc jeżeli chcesz mieć osobowe to musisz jechać do warsztatu który ma odpowiednią klasyfikację EKD i wystawi fakturę na przystosowanie jako osobowy, później zrobić przegląd - zmiana przeznaczenia pojazdu na SKP i z papierami udać się do WK, a urząd odpowiednio zmieni DR i tyle, jeżeli chodziło Ci o coś innego to napisz bo pytanie jest niejasne,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie na wsi smile.gif sprawa wygląda następująco:

-30zł demontaż kraty

-80zł zmiana homologacji

-chyba 92 zł normalny przegląd

Całość robiona na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Z tym że auto to w 100% osobówka tyle że z kratką.

Po tym wszystkim dostajesz komplet papierów na zmiane z ciężarówki na osobówke.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo rozumiem pytanie, _musisz_ zarejestrować tak jak jest w

> papierach, jak sądzę jest to auto ciężarowe więc jeżeli chcesz

> mieć osobowe to musisz jechać do warsztatu który ma odpowiednią

> klasyfikację EKD i wystawi fakturę na przystosowanie jako

> osobowy, później zrobić przegląd - zmiana przeznaczenia pojazdu

> na SKP i z papierami udać się do WK, a urząd odpowiednio zmieni

> DR i tyle, jeżeli chodziło Ci o coś innego to napisz bo pytanie

> jest niejasne,

> brat

ABSURD tego państwa. powinno być tak, że jedzie rejestruje płaci 50 zł za rejestracje i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo rozumiem pytanie, _musisz_ zarejestrować tak jak jest w

> papierach, jak sądzę jest to auto ciężarowe więc jeżeli chcesz

> mieć osobowe to musisz jechać do warsztatu który ma odpowiednią

> klasyfikację EKD i wystawi fakturę na przystosowanie jako

> osobowy, później zrobić przegląd - zmiana przeznaczenia pojazdu

Dodam ze na tylnej kanapie musi byc 3ci zaglowek i trzy pasy. Zmiane homologacji najlepiej zrobic przed przerejestrowaniem auta, oszczedzasz co najmniej jedna wizyte w wydziale komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ABSURD tego państwa. powinno być tak, że jedzie rejestruje płaci 50

> zł za rejestracje i wszystko.

dlaczego absurd?

przecież mówimy tu o zmianie przeznaczenia pojazdu [a czasem także ilości miejsc, więc pasy bezpieczeństwa itp], ktoś kupił kiedyś auto kombi z homologacją ciężarową, teraz ma być osobówką więc zmiania się homologację niejako,

chyba nie chciałbyś żeby było tak, że idziesz do WK pani pyta Ciebie jaka jest ładowność i ilość miejsc, w krótkim czasie okazałoby się że wiekszość aut osobowych ma DMC 3,5T w dowodach rejestracyjnych hahaha.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie to zrobiłem - podobno czasami nadgorliwi policjanci się czepiają - na autostradzie obowiązuje cię ograniczenie prędkosci dla ciężarowek. Słyszałem plotke o złośliwym celniku który odesłał auto z kratką do kolejki dla Tirów.

Tak jak pisali koledzy operacja jest prosta, szybka ale niestety kosztowna. Warto to zrobic przed wizyta w wydziale komunikacji. Przy okazji sprawdzisz sobie hamulce amortyzatory, analizę spalin itp.

Zrobi to dowolna okręgpwa stacja kontroli. Uwaga! Nie możesz sam zdjąc kratki - musi to zrobić uprawniony specjalista (chodzi o odkręcenie dwóch śrubek). Oczywiście jak już będziesz miał papierek możesz sobie sam kratke zakładac i wkładac jak chcesz. Upewnij się przed kupnem czy jest piąty pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwaga! Nie możesz sam

> zdjąc kratki - musi to zrobić uprawniony specjalista (chodzi o

> odkręcenie dwóch śrubek).

Bo tu nie tyle chodzi o zdjecie kratki przez odkręcenie kilku śrubek ile na przeprowadzenie modyfikacji samochodu w celu zmiany jego statusu i przeznaczenia.

Ponadto, czesto te kratkowozy rejestrowane są na 4 osoby więc dochodzi zmiana odnosnie liczby miejsc pasażerskich.

Narzeczona w tym roku kupowała taki samochód (astra II nawiasem mówiąc) ale miał on przez poprzedniego właścicela wykonaną tę procedurę i komplet dokumentów. Konieczny był - o ile dobrze pamietam - protokół opisujacy zakres modyfikacji (usuniecie kratki, zainstalowanie piątego pasa bezpieczeństwa), a nastepnie badanie techniczne.

Ten zestaw dokumentów pozwolił zmienić kategorię samochodu z osobowo-ciężarowy na osobowy, co zostało wpisane zarówno w karcie pojazdu jak i w nowym dowodzie rejestracyjnym.

Oczywiście jak już będziesz miał

> papierek możesz sobie sam kratke zakładac i wkładac jak chcesz.

Zgoda. Bo kratka jako taka o niczym nie swiadczy. Znajomi mają kratke w samochodzie osobowym, a założyli ja dlatego, że w bagażniku (kombi) wożą psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.