Skocz do zawartości

Taka mała zagwostka


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

mam zagadkę. coś zaczęło mi szumieć w okolicach pompy wody i alternatora. Jedno lub drugie urządzenie. Teraz nie byłoby problemu ze zdiagnozowaniem, gdyby nie fakt, że ten sam pas wieloklinowy napędza i altka i pompę zlosnik.gif

Ma ktoś pomysł, jak napędzić jedno bez ruszania drugiego? Oczywiście najlepiej byłoby pompę wody podłączyć bez altka, ale to on jest jednocześnie napinaczem zlosnik.gif

Aha, żeby nie było tak łatwo, wszystko jest ustawione względem siebie tak, że łącząc koło pasowe z altkiem, zachaczamy o pompę wody, odwrotnie nie. Ale co z napięciem napędu niewiem.gif

Jakies pomysły? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś pewny, że pompa wody a nie wspomagania ??

ty wiesz co... zapomniałem o pompie wspomagania zlosnik.gif

ale ale, jak miałem słabo naciągnięty pasek na altku, to mniej świszczało, jak mocniej mam to mocniej szumi. dlatego podejrzewam że to to, ale racja, sprawdzę jeszcze bez pompy wspomy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szwiszczy pasek ....

jak popsikam wd-40 po pasku ewentualnie kole pasowym to ustaje ..... ( oczywiscie bez przesady ) ... pasek continental i jak mokro to zawsze piszczy sciana.gif orginał niepiszczał ale musiałem zmienić ....

padajaca pompa wydaję brzęk jakby jakaś blaszka tam luzno latała ...

altka nieprzerabiałem , pękl przy myciu zauwarzyłem i od razu wymieniłem do końca siedział cicho ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.