Skocz do zawartości

instalacja gazowa - zrob to sam?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> http://waterdriven.com/

hmm.gif elektroliza aby uzyskać wodór i tlen czyli HHO. Z tego co kojarzę to ten sposób pozyskania wodoru nie jest dobry. tzn ilośc energii jaką trzeba włożyć do elektrolizy nie rekompensuje energii jaką uzyska się ze spalenia wodoru i tlenu. Ale może coś źle pamietam. Z tego co tu widzę to HHO podaje się jakoby równolegle ze zwykłym paliwem podłaczając się do kolektora dolotowego. Sam nie wiem co tym myśleć. Wydaje mi się, że ilości wodoru i tlenu z tego słoiczka sa na tyle mizerne, że nie powinny wpływać znacząco na ogólną charakterystyke pracy silnika. Ale może się mylę hmm.gif. Jednak coś mi tu smierdzi perpetum mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre. To prawie tak jak wyciąganie się samemu z bagna za włosy.

Jasne że ilość energii którą trzeba dostarczyć do elektrolizy będzie zawsze większa niż ilość energii uzyskanej ze spalenia wodoru. No, w idealnym przypadku równa.. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe dobre. To prawie tak jak wyciąganie się samemu z bagna za

> włosy.

> Jasne że ilość energii którą trzeba dostarczyć do elektrolizy będzie

> zawsze większa niż ilość energii uzyskanej ze spalenia wodoru.

> No, w idealnym przypadku równa..

No właśnie perpetum mobile. Jeszcze się tak zastanawiam że może to nie chodzi o spalanie wodoru jako takie tylko jakieś uwodorowienie mieszanki? Czy ja wiem, chyba jakieś cygaństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.