Skocz do zawartości

Dziwny sprzet - LUBRYFIKATOR


SEBA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, namawiaja mnie gazownicy na instalowanie jakiegos dodatkowego smarownika zaworow, o dziwnej nazwie. Ma to pod cisnieniem smarowac dodatkowo zawory, bo mam mlody silnik i ma to byc czyms dobrym. Podobno przy przegladach naelnienie tego sprzetu tym specyfikiem, to wydatek w kwocie ok.80PLN. Czy warto to brac i czy faktycznie to cos daje? Czy to tylko naciaganie na dodatkowa kaske?

Powiedzieli, z wymagane to nie jest, ale nie zaszkodzi to miec dla nowego silnika hmm.gif ale czy warto wydawac na to 250PLN hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci zapewne o lubryfikator... To co ma niby ten olej robić, opisane jest chociażby tutaj.

Nie spotkałem się osobiście z takim rozwiązaniem, chociaż słyszałem, że niektórzy przy okazji zakładania lpg do Fordów (bodajże z silnikami zetec) montują to ustrojstwo... W sumie szukałem dość niedawno w necie informacji na ten temat na różnych forach, ale ostateczny wniosek był zawsze taki, że nie ma jednoznacznych dowodów na takie zbawienne działanie lubryfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma jednoznacznych dowodów na takie zbawienne działanie lubryfikacji...

Szczególnie zaworów wydechowych po spaleniu mieszanki, a to właśnie one są bardziej obciążone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno to może pomóc w szybszym brudzeniu się przepustnicy co do

> ochrony zaworów to szczerze wątpię, jak będzie za uboga

> mieszanka to nic nie pomoże, a jaką masz pewność, że to nie

> zaszkodzi np. katalizatorowi ja bym tego nie montował

Przepustnicą się nie martw, bo montuje się to za przepustnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś opis jak się to montuje i ustawia? Ma być poniżej

> przepustnicy? Co ile krople powinny iść? Czy długość wężyka ma

> znaczenie?

Zbiorniczek powinien być zamontowany poniżej przepustnicy aby płyn był pobierany przez podciśnienie. Około 12 kropel na min. http://www.flashlube-europe.com/pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie częsty błąd monterów bo montują wyżej:-). Co do kropli to

> 12 na minutę wydaje się strasznie mało? Słyszałem o 10 na

> sekundę. Jak piszą w instrukcji?

Jeżeli 1 kropla ma 1/10 ml to 10 kropel na sec. daje 3.6 litra na godz. - troche dużo zlosnik.gif...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.