Skocz do zawartości

Stało się...


Ela

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem dokładnie o co mojej 147 kaman, ale wczoraj po raz pierwszy coś się stało zlosnik.gif

Wyświetla mi jakiś obrazeczek ze skrzynią biegów (mam selespeeda) i informacją o uszkodzeniu chyba... przy czym piszczy jak oszalały zlosnik.gif. Daleko nie zajechałam bo ze sto metrów od domu i wróciłam spowrotem, ale później wsiadłam raz jeszcze, pojeździłam chwile i jakby ręką odjął - zobaczymy jak dziś zlosnik.gif

Nie wiem tylko co to może być... odkąd ją kupiłam miała sprzęgło już nie takie jak być powinno - szarpało przy ruszaniu na zimnym silniku. Spec od Alf w Rzeszowie powiedział, żebym jeździła aż całkiem padnie to sprzęgło... no i padło? hmmm chyba jakby padło to biegi by się nie chciały zmieniać? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, uszkodzenia Selespeeda są kosztowne, bo też mam takiego. Tylko, że na razie koszty napraw widzę na FVAT odziedziczonych po poprzedniku smile.gif.

Byłaś u mechanika, więc zakładam że chociaż sprawdził poziom oleju do selespeeda?

A nie piszczał ci brzęczyk od czasu do czasu przy jeździe z takim 'uszkodzonym' autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, uszkodzenia Selespeeda są kosztowne, bo też mam takiego. Tylko,

> że na razie koszty napraw widzę na FVAT odziedziczonych po

> poprzedniku .

> Byłaś u mechanika, więc zakładam że chociaż sprawdził poziom oleju do

> selespeeda?

> A nie piszczał ci brzęczyk od czasu do czasu przy jeździe z takim

> 'uszkodzonym' autem?

byłam w ASO 3-4 miechy temu, skasowali mnie na 5 tys na przeglad i jakieś wymiany czegoś tam, więc przypuszczam, że poziom oleju sprawdzili też.

Wcześniej nic mi nie piszczało, a jeżdże z takim sprzęgłem już ze 3 lata, dopiero wczoraj zaczeło brzeczeć coś i wyświetlać, że coś jest nie tak ze skrzynią. Zamiast 1 to np od razu 2 mi wskakiwała. A po godzinie już niby normalnie wszystko było i nic nie piszczało hmmm smile.gifhmm.gif

Pytanie tylko czy jak się powtórzy to czy dojade te 50 km do serwisu i nie padnie po drodze icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem tylko co to może być... odkąd ją kupiłam miała sprzęgło już

> nie takie jak być powinno - szarpało przy ruszaniu na zimnym

> silniku.

jeśli chodzi o stilo abarth z selespeedem to ponoć ten typ tak ma że z rańca szarpiehehe.gif kiedyś czytałem na fiatforum.com jak radzą sobie z "kangarooing abarth" - zdajsie trzeba chwile odczekać po odpaleniu auta, zresztą u nas na kąciku stilo też o tym było ostatnio. pozdr zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłam w ASO 3-4 miechy temu, skasowali mnie na 5 tys na przeglad i

> jakieś wymiany czegoś tam, więc przypuszczam, że poziom oleju

> sprawdzili też.

Noo, cena niezła, a ja myślałem, że poprzednik szalał w ASO zeby.GIF.

To sprawdź najpierw poziom oleju do skrzyni, może jeździsz już na prawie sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem dokładnie o co mojej 147 kaman, ale wczoraj po raz pierwszy

> coś się stało

Z Selespeedem zaczyna sie zawsze tak samo: niewinnie zlosnik.gif

a czesto konczy w stanie w jakim znajduje sie moja byla 147 SS (od jesieni w dobrym serwisie)

> Wyświetla mi jakiś obrazeczek ze skrzynią biegów (mam selespeeda) i

> informacją o uszkodzeniu chyba... przy czym piszczy jak oszalały

> . Daleko nie zajechałam bo ze sto metrów od domu i wróciłam

> spowrotem, ale później wsiadłam raz jeszcze, pojeździłam chwile

> i jakby ręką odjął - zobaczymy jak dziś

Mozliwych przyczyn jest sporo, od najbardziej trywialnych typu: niedostateczna ilosc oleju w ukl.hydraulicznym (wystarczy lewa strona stanac na sporym wzniesieni/podjezdzie) po niedomagania hydrauliki, konczac na awariach ukl.elektrycznego (w tym najdrozsze - uszkodzenia centralek SS)

> Nie wiem tylko co to może być... odkąd ją kupiłam miała sprzęgło już

> nie takie jak być powinno - szarpało przy ruszaniu na zimnym

> silniku. Spec od Alf w Rzeszowie powiedział, żebym jeździła aż

> całkiem padnie to sprzęgło... no i padło? hmmm chyba jakby padło

> to biegi by się nie chciały zmieniać?

Konczace sie sprzeglo moze byc jednym z powodow ale raczej tym mniej prawdopodobym. Zuzyte sprzeglo, tak jak w typowej skrzyni, zwyczajnie sie slizga. Ja musialem wymienic po ok. 100 kkm.

Przy takiej pogodzie czesto winnym takich nieregularnie wystaepujacych bladow, sa zazwyczaj bledy elektroniki, zasniedziale styki, luzne polaczenia, wilgoc. Sam komputer Selespeeda (umiejscowiony pod wykladzina prawego nadkola) ma ponad 78 stykow, do ktorych dochodza syganly praktycznie ze wszystkich czujnikow zamontowanych w samochodzie. Moim skromnym zdaniem, to glownie dzieki temu komputerkowi ten samochod wogole jedzie.

Jesli blad nie wystepuje zbyt czesto to bym sie nie przejmowal. Jesli bedzie sie powtarzal, to na poczatek warto sprawdzic wlasnie poziom oleju w zbiorniczku SS. Potem elektronika (styki, zlacza - rozlaczyc, wysuszyc, dobrze polaczyc ponownie) i na sam koniec pelna diagnostyka na egzaminerze. Niestety wiele dysfunkcji SS nie jest zapisywanych w pamieci sterownika.

Moja byla 147 ma juz wymieiniona skrzynie, sprzeglo, uklad elektrohydrauliczny, centralke selespeeda a nadal wskazuje bledy uniemozliwiajace jazde. Taki ich urok.

BTW. zabka przy ruszaniu podczas kiepskiej pogody to rzecz najzupelniej normalna, wystepujaca przy nowym jak i starym sprzegle. Czesto pomaga ruszanie dopiero po wstepnym rozgrzaniu samochodu (minuta/dwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.