Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

alternator

Featured Replies

Napisano

po raz 2 padł mi alternator mad.gif

juz po naprawie i znoiwu jezdzi ale czy jest jakaś metoda żeby to bydle się nie zalewało bo to było przyczyn ą obu napraw w przeciągu 1,5 roku?????

Napisano

> po raz 2 padł mi alternator

Jakto, przeciez w 1.7 jest chyba boschowski altek... icon_eek.gif

Napisano

Miałem podobnie. Wjechałem w kałużę, zaświeciła kontrolka i zgasła. Po mniej więcej miesiącu zaczęła żarzyć się na stałe. Wymieniłem prstownik i byl spokój na ok miesiąc. I znowu zaczęła żarzyć się. Trochę zdenerwowany, rozłożyłem go na części składowe wydmuchałem kurz, wysuszyłem, odkręciłem prostownik i oczyściłem powierzchnie styku między nim a obudową. Zwarć na uzwojeniach nie znalazłem. I na koniec popsikałem na uzwojenia preparatem PLASTIK 70. Ma poprawić izolację przewodów i zabezpieczyć przed wpływem wilgoci. Złożyłem, działa i mam nadzieję że teraz będzie działał długo.

Napisano

> Jakto, przeciez w 1.7 jest chyba boschowski altek...

były i boschowskie i marelliego

zależnie od roku produkcji i tego co akurat mieli na składzie

pozdr

Napisano

> po raz 2 padł mi alternator

> juz po naprawie i znoiwu jezdzi ale czy jest jakaś metoda żeby to

> bydle się nie zalewało bo to było przyczyn ą obu napraw w

> przeciągu 1,5 roku?????

mam pytanko czy masz zamontowana tą osłonę w nadkolu osłaniającą paski przed syfami z kół?

bo jak nie to Ci dam bo u mnie luzem jedna gdzieś się szwenda....

pozdr

Napisano

> po raz 2 padł mi alternator

jak nie masz osłon to syzyfowa praca - ciągle będzie zalewany wodą i s.fem z drogi (sól zimą) - zobacz koniecznie te osłonę. ok.gif

ps. w cytrynie miałem to samo - nie było osłony i jak wjechałem w wodę to odrazu świeciła się kontrolka ładowania.

Napisano

> po raz 2 padł mi alternator

> juz po naprawie i znoiwu jezdzi ale czy jest jakaś metoda żeby to

> bydle się nie zalewało bo to było przyczyn ą obu napraw w

> przeciągu 1,5 roku?????

dokładnie to samo....

wymienialem podczas poprzeniej zimy..zalo go i sie spalił.....

po tym zdarzeniu zamontowalem sobie oslonke (prowizorke z plastyku) i jest spokuj.

Napisano

> mam pytanko czy masz zamontowana tą osłonę w nadkolu osłaniającą

> paski przed syfami z kół?

> bo jak nie to Ci dam bo u mnie luzem jedna gdzieś się szwenda....

> pozdr

O to i ja u siebie musze sprawdzić, bo chociaz nic sie nie dzieje to jak nie mam to zaraz zakadam

ok.gif

Napisano
  • Autor

musze sprawdzić i Ci napisze.

dzięki z góry jak coś bow.gif

natomiast dokładnie chodzi Ci o całe wewnetrzne nadkole czy jakąś nakładkę bezpośrednio przy pasku???

bo nadkola mam smile.gif

Napisano

> musze sprawdzić i Ci napisze.

> dzięki z góry jak coś

> natomiast dokładnie chodzi Ci o całe wewnetrzne nadkole czy jakąś

> nakładkę bezpośrednio przy pasku???

> bo nadkola mam

o osłonę mocowana do podłuznicy za pomocą 4 kołków plastikowych . osłania ona koło pasowe itd....

Napisano
  • Autor

zobacze dzisiaj ale chya nie mam.

a co z paskiem rozrzadu??? grinser006.gif

Napisano

> zobacze dzisiaj ale chya nie mam.

> a co z paskiem rozrzadu???

poczekaj jeszcze trochę , w tym tygodniu mam nadzieję skończyć lancię i wtedy pogadamy co , gdzie , jak ...

pozdr

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.