Skocz do zawartości

czujnik temperatury wody ma wpływ na spalanie?


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

a raczej na ilość spalanego paliwa? Gdzie go szukać ,jak go sprawdzić?Astra F 92r silnik 1,6 wymieniłem termostat a wskazówka nadal ledwo co się podnosi ponad niebieskie pole nawet jak silnik jest rozgrzany.Jeszcze jakiś czas temu wychylała się prawie do połowy ,a teraz nawet nie tyle i apetyt auta wzrósł. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby szukajka działała to dostałbyś cięgi wink.gif

Czujnik na zegary jednoprzewodowy na wsuwkę wkręcony jest pionowo w kolektor dolotowy w gałąź prowadzącą do pierwszego cylindra (nie ma wpływu na spalanie).

Czujnik na komputer dwuprzewodowy z niebieską wtyczką zabezpieczoną sprzączką jest wkręcony też w kolektor ino poziomo i trochę w dole. Wystarczy się pochylić i już widać (ma wpływ na spalanie).

Nie pamiętam, żeby ten czujnik na zegary padł komuś hmm.gif o wiele bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie termostatu.

No dobra, lelek, Azja wiecie o którą fotkę mi chodzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wskazania wskażnika paliwa też zmienily się?

2. Próbowaleś zmierzyć temperaturę w zbiorniku wyrównawczym, chocby sondą termiczną multimetru? (najlepiej byłoby mierzyć w okolicy czujnika temperatury, tego jednoprzewodowego)

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko wąż który widać na zdjęciu który wychodzi z pokrywy zaworów ten cienki (górny prawy róg do lewy dolny róg zdjęcia)gdzie musi być podpięty bo u mnie dynda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania wskażnika nie zmiemiły się .Natomiast poprzejechaniu około 10 km węże wszystkie były dość mocno ciepłe a wąż do zbiorniczka był ciepły tylko do połowy przy samym zbiorniczku był zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam, żeby ten czujnik na zegary padł komuś o wiele bardziej

> prawdopodobne jest uszkodzenie termostatu.

to teraz mam powód do dumy, że uświadczyłem takiego przypadku zeby.GIF Właściwie problem nie leżał po stronie samego czujnika, tylko tego plastikowego kołnierza, który izoluje jego rdzeń od obudowy. Kołnierz się rozpadł i powodował ochładzanie termistora, przez co maksymalne wskazanie nie przekraczało wartości 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.