Skocz do zawartości

Ile oleju silnikowego wlac do 320d (136KM)?


Da_Don

Rekomendowane odpowiedzi

> Czesc, z gory przepraszam za tego typu pytanie, ale jakos nic w tym

> kaciku nie moge znalezc na ten temat, a szukajka mi nie dziala.

6 l według vin decodera czy czegoś tam innego co podaje informacje o pojemności układów. Z doświadczenia wiem, ze troche mniej. Wlej 5,50-5,75 litra a potem sprawdz stan na bagnecie.

U mnie po wymianie, olej ściekał dołem i długo po zalaniu prawie 6 litrów stan na bagnecie był 2-3 mm ponad max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc, z gory przepraszam za tego typu pytanie, ale jakos nic w tym

> kaciku nie moge znalezc na ten temat, a szukajka mi nie dziala.

pamietaj zeby przed spuszczeniem odkrecic filtr oleju (nie musisz go wyjmowac, ale nakretka musi byc odkrecona), a oleju zalej 5L, odpal auto na minute i dolej tyle zeby na bagnecie bylo 3/4 podzialki ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamietaj zeby przed spuszczeniem odkrecic filtr oleju (nie musisz go

> wyjmowac, ale nakretka musi byc odkrecona), a oleju zalej 5L,

> odpal auto na minute i dolej tyle zeby na bagnecie bylo 3/4

> podzialki

> pozdr.

OK, dzięki za poradę. ok.gif Właściwie to tak zawsze robię, że rozgrzewam silnik i odkręcam korek i filtr. Pozwalam olejowi spokojnie spłynąć, więc mam małą przerwę... boozing.gif Minie jakieś pół godziny i wtedy wymieniam filtr, zakręcam wszystko i zalewam świeże oleum. Odpalam silnik na parę chwil i po kilkunastu minutach robię ewentualną dolewkę właśnie do ok. 75-80% miarki na bagnecie. Jazdy próbnej nie robię, z oczywistych piwo.gif względów... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.