Skocz do zawartości

Check engine pytanie.


kuzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wieczorem wjechalem w duże rozlewisko wody,którego nie bylo widac, wiec o wytraceniu predkosci nie bylo mowy sick.gif i po tym silnik zaczol nierówno pracowac oraz zaczeła migac kontrolna chec engine.O pracy na gazie nie było nawet mowy a auto nie ciagneło prawie wogole( max 2 bieg).Gdy juz wytoczylem sie na prosty odcinek to przeciagnolem go na Pb i teraz na szczescie wszystko jest już ok smile.gif Moje pytanko jest może i głupie,ale chciałbym poprostu wiedziec co mogło ulec zalaniu?Myśle że sonda lambda i ukł wydechowy(poprzez peszel).Może jest coś w kom. silnika co wartoby ewentualnie osuszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> alternator można by sprawdzić, w najgorszym przypadku troszkę wody

> mogło się dostać do puszki filtra powietrza

Początkowo piszczał pasek klinowy,wiec altek tez miał kompiel smile.gif

Później sprawdze puszcze czy jest sucha smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Początkowo piszczał pasek klinowy,wiec altek tez miał kompiel

> Później sprawdze puszcze czy jest sucha

Teraz musisz pilnować altka, czy nie hałasuje "ponad normę" oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogla woda sie polac na swiece i cewki zaplonowe. Pewnie dlatego

> zaczal przerywac, szarpac itd.

W sumie też mogło do tego dojsc,ale wydaje mi się że zalałem ukł wydechowy bo przy przegazowaniu słychac było charakterystyczne "plucie" wodą z ostatniego tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, u mnie się check zaświecił jak miałem zapchaną przepustnicę (elektronicznie sterowaną) więc przyczyn szukałbym w dolocie, pucha, filtr, być może nawet sama przepustnica. Choć nie zaszkodzi looknąć w kable, cewki też jak piszą inni ok.gif.

Już się przekonałem, że jazda po takich rozlewiskach to zabójstwo jest dla altka, ogólnie dla całego silnika. Wsio rozgrzane i nagle taka kąpiel oslabiony.gif. Także altek bankowo bym obejrzał.

Z ciekawości gdzie wjechałeś w taką wodę, bo jak wczoraj wracałem z myjni o 16 to praktycznie całym Sosnowcem rzeka płynęła hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz musisz pilnować altka, czy nie hałasuje "ponad normę"

Wiem,ale nawet mi nie mów :/ to już będzie 3 altek(odpukac tfu tfu wink.gif )Bardziej obawiam się o elektryke i wdech sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem Ci tak, u mnie się check zaświecił jak miałem zapchaną

> przepustnicę (elektronicznie sterowaną) więc przyczyn szukałbym

> w dolocie, pucha, filtr, być może nawet sama przepustnica. Choć

> nie zaszkodzi looknąć w kable, cewki też jak piszą inni .

> Już się przekonałem, że jazda po takich rozlewiskach to zabójstwo

> jest dla altka, ogólnie dla całego silnika. Wsio rozgrzane i

> nagle taka kąpiel . Także altek bankowo bym obejrzał.

> Z ciekawości gdzie wjechałeś w taką wodę, bo jak wczoraj wracałem z

> myjni o 16 to praktycznie całym Sosnowcem rzeka płynęła

W chwili wolnego czasu zrobie przeglad auta.Gdzie wjechałem? Jechałem od S-ca i zaraz za zwężeniem w kierunku Katowic zjechałem w prawo i pojechałem w dół.Koło tartaku skreciłem w lewo w dół pod most-jechałem na Orlen.W sumie mogłem się spodziewac ze bedzie tam woda ,ale az takiej głebokiej tam nigdy nie bylo sick.gif Troche wytraciłem predkosc ale o wjechaniu na chodnik nie było mowy(kamienie,szkła, śmieci itp sick.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W chwili wolnego czasu zrobie przeglad auta.Gdzie wjechałem? Jechałem

> od S-ca i zaraz za zwężeniem w kierunku Katowic zjechałem w

> prawo i pojechałem w dół.Koło tartaku skreciłem w lewo w dół pod

> most-jechałem na Orlen.W sumie mogłem się spodziewac ze bedzie

> tam woda ,ale az takiej głebokiej tam nigdy nie bylo Troche

> wytraciłem predkosc ale o wjechaniu na chodnik nie było

> mowy(kamienie,szkła, śmieci itp )

uuuuu to faktycznie, no ale wczoraj tak jak mówię wszędzie było kupe wody. Raz widziałem jak koleś hamował na Piłsudskiego, lecisz od centrum i przed samym Statoilem na wysokości burdello i Biedronki chciał w ostatnim momencie zjechać na stację czy w Moniuszki. Duża prędkość, a tam ogromne rozlewisko, jak dał po heblach to poleciał po tafli prawie jak Jezus icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuuu to faktycznie, no ale wczoraj tak jak mówię wszędzie było kupe

> wody. Raz widziałem jak koleś hamował na Piłsudskiego, lecisz od

> centrum i przed samym Statoilem na wysokości burdello i

> Biedronki chciał w ostatnim momencie zjechać na stację czy w

> Moniuszki. Duża prędkość, a tam ogromne rozlewisko, jak dał po

> heblach to poleciał po tafli prawie jak Jezus

Wogóle wczoraj warunki jazdy były.... sick.gif Jechałem wczoraj o 15 do Olkusza.Pierwszy zakręt w Strzemieszycach przerósł kierowce Alfy 147(deszcz,grad,prędkosc faint.gif),ale chyba skończyło sie tylko na rozbitym samochodzie.Gdy wracałem ok 20 to wylot z Olkusza,Sławków to jedno wielkie mleko sick.gif i potem aż do Dąbrow też nie było lepiej.Na CB co chwile mówili o jakims kamikadze,który we mgle jechał jak w słoneczny dzien... screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podjedz na examinera i zobacz błąd , bo i tak wypadałoby skasować

Narazie wszystko wróciło do normy smile.gifok.gif ,ale jak coś (odpukac wink.gif ) to wybiore sie na kompa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.