Skocz do zawartości

hak w nb


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

> ma ktos?

> jak to ogarnac ?

> przydalo by sie na rowery

Bez specjalnego drążenia tematu zamówiłem w aso przed odbiorem samochdu. Zamontowali mi bosala na śrubę za 6 i pół stówy za to bez ewentualnych problemów z gwarancjami. Posłuży tylko do wożenia rowerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez specjalnego drążenia tematu zamówiłem w aso przed odbiorem

> samochdu. Zamontowali mi bosala na śrubę za 6 i pół stówy za to

> bez ewentualnych problemów z gwarancjami. Posłuży tylko do

> wożenia rowerków.

Dla samych rowerów montowałeś hak? Nie lepiej było kupić bagaznik na klapę? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla samych rowerów montowałeś hak? Nie lepiej było kupić bagaznik na

> klapę?

Mam ze starego bravo ale nie przymierzałem. Na stronie thule nie ma na klapę do nb (chyba). Ponadto i tak bym zamontował hak aby podpiąć listwę ze światłami. Nie chcę mieć problemów a dużo jeżdżę z rowerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a taki bagaznik sie dobrze spisuje ?

> bo ja chce tez tylko dla rowerow

Bagażnik na klapę spisuje się dobrze. Rower zawieszony jest wyżej niż w przypadku bagażnika na haku (przynajmniej tych tańszych bez szyn) jest to szczególnie ważne przy rowerkach o dużym skoku amorka. Jest tylko jeden problem: rowery zasłaniają światła a podpięcie listwy ze światłami wymaga wyprowadzenia łączy takich jak przy haku.

edytowałem bo źle odpowiedziałem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ze starego bravo ale nie przymierzałem. Na stronie thule nie ma

> na klapę do nb (chyba). Ponadto i tak bym zamontował hak aby

> podpiąć listwę ze światłami. Nie chcę mieć problemów a dużo

> jeżdżę z rowerami.

Ja mam Thule na dach - po pierwsze dlatego, ze mam juz uchwyty rowerowe a po drugie - narty smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden problem: rowery zasłaniają światła a

> podpięcie listwy ze światłami wymaga wyprowadzenia łączy takich

> jak przy haku.

No to kicha, dokupie nowe mocowania do belek Prealpiny jakie zostały po stilo i bedęd nadal na dachu woził.

Moze ktos ma bagaznik dachowy w Bravo? Jestem ciekaw jak wyglada mocowanie belek do karoserii. Nie rysuje to lakieru? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze ktos ma bagaznik dachowy w Bravo? Jestem ciekaw jak wyglada

> mocowanie belek do karoserii. Nie rysuje to lakieru?

Uchwyty są malowane jakimś specjalnym lakierem, który ma zapobiegać rysowaniu. Podkładanie czegokolwiek pod uchwyty nie jest wskazane. W sumie też się rozglądam za bagażnikiem na dach bod boxa. Do wakacji jeszcze ze dwa miesiące smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uchwyty są malowane jakimś specjalnym lakierem, który ma zapobiegać

> rysowaniu. Podkładanie czegokolwiek pod uchwyty nie jest

> wskazane. W sumie też się rozglądam za bagażnikiem na dach bod

> boxa. Do wakacji jeszcze ze dwa miesiące

Troche mnie to wnerwia, że zamiast zrobić tak jak w stilo mocowania pod listwami dachowymi to wrócili do rozwiązania ze starego Bravo no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche mnie to wnerwia, że zamiast zrobić tak jak w stilo mocowania

> pod listwami dachowymi to wrócili do rozwiązania ze starego

> Bravo

Nie wiem jak bylo w starym Bravo... ale tutaj w zastosowaniu uchwytow Thule podstawki maja specjalne gumy a uchwyty, ktore trzymaja i unieruchamiaja bagaznik w zasadzie tylko w jednym punkcie dotykaja karoserii, w punkcie gdzie bolec uchwytu wchodzi w ten gwintowany otworek...

Z tego co widzialem w instrukcji mocowania bagaznika z linii akcesoriow (sam nie wiem gdzie to widzialem - na kaciku moze?) to w bagazniku fiatowskim w te otworki wkreca sie srubki i tak wyglada jego unieruchomienie...

Thule tradycyjnie ma takie galki, ktorymi krecac naciaga sie cala konstrukcje... A te blaszki owszem ida bardzo blisko karoserii ale nie wydaje mi sie aby jej dotykaly!

Ja po wyjezdzie zimowym nie zaobserwowalem zmian w miejscu mocowania bagaznika, jedynie usczelka drzwi przez pewien czas byla delikatnie odksztalcona ale po jakims czasie wrocila do pierwotnego ksztaltu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak rozpisałem to może jeszcze dwie uwagi, które mogą być przydatne przy wyborze:

1. Przy bagażnikach, na których rowery wiszą - klapa i tańsze wersja na hak - trzeba zadbać o to by miejsca gdzie rowerki stykają się jakoś zabezpieczyć szmatką, gąbką czymkolwiek. To dla tych co dbają o sprzęt smile.gif

2. Zasilanie do haka można samemu założyć. Gniazdo z przewodami wyposażonymi w specjalne szybkozłączki kosztuje kilkadziesiąt zeta. Trzeba sie tylko dostać do tylnych lamp. W starym bravo sobie zamontowałem. Około pół godziny roboty. Gniazdo sobie leżało w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz moze załozony teraz bagaznik i cykniesz fotkę mocowania?

Nie, niestety nie mam...

Ale na stronie 6-tej (gora strony) instrukcji jest mniej wiecej pokazane to mocowanie! Instrukcja w PDF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, niestety nie mam...

> Ale na stronie 6-tej (gora strony) instrukcji jest mniej wiecej

> pokazane to mocowanie! Instrukcja w PDF...

Dzięki waytogo.gif nie wiedziałem, że tam są miejsca na śruby yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki nie wiedziałem, że tam są miejsca na śruby

Sruby sa do fiatowskich bagaznikow (jak juz pisalem - gdzies to widzialem niewiem.gif) a w Thule sa takie delikatne bolce, ktore tam wchodza...

PS. Jak wstawic zdjecie, zeby bylo widoczne w poscie?

280788390-DSC00159.JPG

post-37709-14352493433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wklejać obrazki do moich wiadomości (postów) na forum?

Wklejanie obrazków/zdjęć do postów zostało przedstawione z przykładami tutaj na forum

Poniżej skrótowo opiszę:

Zasady co do wielkości (rozmiaru zdjęcia) jak i pliku (ile kilobajtów) określone są w regulaminie - generalnie im obrazek "waży" mniej tym lepiej - jesli obrazki pochodza z innych stron miejcie na uwadze, ze nie wszyscy maja DSL zlosnik.gif- np 800kb zdjec to droche duzo dla "Kowalskiego" z modemem więc dobrze jest umieścić w tytule posta słówko określające że zamieszczane zdjęcia są "cięzkie".

Jeśli wklejane obrazki mają pochodzić z naszego komputera z dysku to przechodzimy do punktu 1 , jeśli wklejamy obrazki z innego serwera (np. jakiejś strony www) przechodzimy do punktu 7 (wystarczy podczas pisania wiadomości wybrać opcję "Obrazek" i wkleić adres obrazka z innego serwera jak to opisano wyżej w punkcie 7).

1. Po napisaniu treści wiadomości przewijamy okno przeglądarki w dół tak aby zobaczyć opcję "chcę podejrzeć moją wiadomość i/lub dołączyć plik" , zaznaczamy to pole kliknięciem myszy i klikamy "Dalej"

2. Pojawia się okno "Do swojej wiadomości ........... " itd możemy kliknąć "Przeglądaj" i z okna wybrać plik z naszego dysku, lub wpisujemy w okno jego nazwę i lokalizację jeśli ją znamy, wielkość obrazka (ile ma kB) czyli jego "waga" jest ograniczona do wartości wymienionej w regulaminie, dlatego też przy robieniu obrazków zwróćmy uwagę aby nie przekraczała ona dopuszczalnych wartości.

3. Klikamy OK, zatwierdzam i czekamy aż forum "przetrawi" całość, w zależności od obciążenia samego forum lub łącza może to trwać dłużej niż kilka sekund (w krańcowych przypadkach nawet i kilkadziesiąt sekund).

4. Pojawi się okno powrót do forum lub zobacz swoją wiadomość

5. Tu możemy kliknąć "Zobacz swoją wiadomość" (lepiej - widzimy ją od razu i nie musimy szukać) lub poczekać aż załaduje się forum z naszą wiadomością (wtedy musimy ją wyszukać, klikamy na nią tak jakbyśmy ją chcieli przeczytać). Znajdujemy u góry naszej wiadomości link do załącznika (w kolorze niebieskim)

6. Klikamy na załącznik i pojawi się okno przeglądarki z załącznikiem

7. Zaznaczamy myszą cały adres załącznika na pasku adresu przeglądarki (będzie wyglądał jakoś tak: http://forum.autokacik.pl/files/1212334-xxxxxx.jpg) i kopiujemy go naciskając Ctrl-C lub prawy przycisk myszy i opcja "kopiuj"

8. Kliknąć wstecz na przeglądarce - wracamy do swojej wiadomości (jak w p. 5)

9. Klikamy na "Edytuj" żeby wyedytować post. Kursorem ustawiamy się w miejscu tekstu gdzie chcemy wkleić obrazek (najlepiej enterem zacząć nową linię)

10. Wybieramy z menu pod okienkiem z tekstem opcję "Obrazek"

11. W wyświetlone okienko wkleić (Ctrl-V) skopiowany adres naszego wysłanego obrazka i naciskamy OK

12. W treści naszej wiadomości ujrzymy "adres" obrazka :

276608232-wklej09.jpg

Uwaga - w niektórych przeglądarkach internetowych (np. Firefox) może się zdarzyć że wklejany link nie będzie w tym miejscu gdzie ustawiliśmy kursor ale na samym końcu tekstu naszej wiadomości (podobnie jest jak wklejamy nawet zwykłego emotikona z listy). Wtedy po prostu całą taką linijkę z "adresem" obrazka (tekst jak na powyższym obrazku: "image ... /autokacik.pl/files/... image " ) "wycinamy" (np. "wytnij" lub Ctrl+X) a następnie wklejamy w miejsce w tekście gdzie ma się znajdować.

13. Jeśli wklejaliśmy tylko jeden obrazek i nie chcemy więcej Klikamy "Zmień wiadomość" i przechodzimy do puntku 14, jeśli mamy więcej obrazków niż jeden i chcemy je elegancko wkleić wówczas w punkcie 13 nie klikamy od razu "zmień wiadomość" ale przewijamy w dół okno przeglądarki i zaznaczamy opcję "Podgląd po edycji / dodanie lub zmiana załącznika" i postępujemy zgodnie jak to opisano w punktach od 2 do 12

14. Obrazek powinien pojawić się w treści postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Staram się jak mogę

Dzieki... Przyda sie na pewno smile.gif

Dzisiaj mialem male swieto...

280788630-DSC00158.JPG

Zdjecie zrobione w czasie jazdy telefonem na dwupasmowce i nie moglem poswiecic temu wydarzeniu zbyt wiele czasu... Myslalem, ze zdaze zrobic na swiatlach ale zapalilo sie zielone...

PS. Spalanie to wynik codziennego porannego konstancinskiego korka gdzie 2km przejezdza sie w 10-15 minut (komputer zerowany byl przed ruszeniem - wyjazd na zimnym silniku na glowna droge i od razu postoj)! Zdjecie zrobione juz po wyjezdzie z zatoru w czasie odrabiania strat, wczesniej komputer wyswietlil nawet 15,8 frown.gif

post-37709-14352493434548_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrząc na ruchy zdjęcia to mocno piłeś przy święcie

U mnie jest dobrze...

To Ty cos musiales juz wypic... wink.gif

- Tato, po czym poznac, ze czlowiek jest pijany?

- Synu, widzisz te dwie brzozki? Jak ktos jest pijany to zamiast dwoch widzi cztery...

- Tato, ale tu jest jedna brzozka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki nie wiedziałem, że tam są miejsca na śruby

Gdyby ktos jeszcze byl zainteresowany to znalazlem... Tutaj mozna dokladnie obejrzec orginalny bagaznik...

Na zdjeciu w okienku 4P dokladnie widac, ze tam jest srubka...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.