Skocz do zawartości

Po wymianie ROZRZĄDU(pasek+rolki+napinacze)


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Kilka dni temu wymieniłem pasek rozrządu, rolki i napinacze. Po wymianie pojawił się dziwny objaw. Jadąc określoną dowolną predkąścią, gdy zdejmuje noge z gazu i jade na biegu, spod maski dochodzą dziwne odgłosy, stuki. Gdy dodam gazu ten objaw znika. Objaw znika też, gdy wcisne sprzęgło. Czy ktoś z użytkowników miał taki problem??? Dodam, że moje Stilo ma silnik 1.9 JTD 115 KM i przebieg 125 tys. km, rocznik 2002. Serdecznie dziękuję za jakieś wskazówki. Wcześniej czegoś takiego nie miałem i nie wiem czy to fuszerka mechanika czy jakiś poważny problem.

Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie!

Witamy nową duszę i prosimy profil uzupełnić! tongue.gif

> Kilka dni temu wymieniłem pasek rozrządu, rolki i napinacze. Po

> wymianie pojawił się dziwny objaw

Odgłosy ustają po odłączeniu zespołu napędowego i pojawiają się przy hamowaniu silnikiem... hmm.gif Jak dla mnie to może wskazywać na problem z rozrządem frown.gif W ASO go robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymienił mechanik spoza serwisów ASO. Dziś albo jutro pojade do niego, aby sprawdził dokładnie, co to jest. W każdym razie jest to irytujące, że takie coś się pojawia. Mam nadzieję, że nie grozi to jakimś defektem w rozrządzie, bo wtedy to byłaby tragedia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozrząd wymienił mechanik spoza serwisów ASO. Dziś albo jutro pojade

> do niego, aby sprawdził dokładnie, co to jest. W każdym razie

> jest to irytujące, że takie coś się pojawia. Mam nadzieję, że

> nie grozi to jakimś defektem w rozrządzie, bo wtedy to byłaby

> tragedia.

> Pozdrawiam

Proponuję w ramach wymiany rozrządu wymienić pompę wody, która jest jedną z rolek w układzie rozrządu. Ona może się w przyszłości zatrzeć i wywalić rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przy kazdej predkosci obrotowej? Jesli ponizej 2000rpm jest

> glosniej niz powyzej, to mozliwe ze kolo 2-masowe sie konczy...

Nawet nie zwróciłem uwagi przy jakiej prędkości obrotowej. Miałem wrażenie, że to chyba było bez różnicy. Będę wracał z pracy to sprawdze to. Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie dzisiaj wymieniłem elementy rozrządu (pasek+rolka+napinacz), miałem również przygotowaną nową pompę wody, ale mechanik (znając moje "ogromne przebiegi") odradził. Stilo SW jTD 115 KM (wyprowadzony z salonu styczeń 2004) miał w chwili kupna (11 kwietnia br.) przebieg 96000km, przeglądy kończyły się na 80000km. Mam pełne zaufanie do człowieka, który już nie jeden mój samochód leczył. Po dokładnym oglądnięciu wymontowanych części określił ich przebieg na nie więcej niż 15000-20000km. Pompa była oryginalna w stanie bd, zaś nowa zamiennikiem.

Po wymianie przejechałem kilkadziesiąt kilosów i nie wyczułem żadnych nieprawidłowych oznak pracy silnika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.