Skocz do zawartości

Wymiana tulei wahaczy przód PI


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, bawił się ktoś ? Da radę zrobić bez kanału ?

Z tego co widzę tuleje dość tanie, ale co jeszcze będzie potrzeba ?

http://allegro.pl/item361869091_tuleja_wahacza_fiat_punto_seicento_cinquecento.html

takie tuleje znalazłem...

Proszę o poradę doświadczonych puntomaniaków smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, bawił się ktoś ? Da radę zrobić bez kanału ?

> Z tego co widzę tuleje dość tanie, ale co jeszcze będzie potrzeba ?

> http://allegro.pl/item361869091_tuleja_wahacza_fiat_punto_seicento_cinquecento.html

> takie tuleje znalazłem...

> Proszę o poradę doświadczonych puntomaniaków

1. archiwum, szukajka działa i takie pytania były

2. nie opłaca się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. nie opłaca się

jak ma jeszcze oryginalne wahacze to się może opłacać 270751858-jezyk.gif

Mi jeden wahacz (a dokładnie jego sworzeń) wytrzymał od nowości do końca eksploatacji auta palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ma jeszcze oryginalne wahacze to się może opłacać

> Mi jeden wahacz (a dokładnie jego sworzeń) wytrzymał od nowości do

> końca eksploatacji auta

bo Ty przelatywałeś nad dziurami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu

bo ja wiem jak On jeździ zlosnik.gif

> ja też mam jeszcze wahacze od nowości-gumy już 2X wymieniałem

> i jeśli będzie trzeci raz to już całość

ok, ale przy cenie wahacza ricambi do mk1 nie chciałoby mi się wymieniać samych tulejek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem, ale nie znalazło tematu o wymianie wahacza z przodu, jedyne co znalazłem to manual do tyłu.

nowe wahacze kosztują ca. 70 pln/sztuke, komplet tulejek do dwóch wahaczy koło 50 pln z przesyłką, więc dla mnie różnica jest spora...

Coś jeszcze potrzeba oprócz tulejek ? jakieś dodatkowe gumki, śrubki itp ? No i czy sworznie można wybić i wbić bez prasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukałem, ale nie znalazło tematu o wymianie wahacza z przodu, jedyne

> co znalazłem to manual do tyłu.

marnie Ci to szukanie poszło

http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=280742532&page=0 pierwszy z brzegu

> nowe wahacze kosztują ca. 70 pln/sztuke, komplet tulejek do dwóch

> wahaczy koło 50 pln z przesyłką, więc dla mnie różnica jest

> spora...

no właśnie nie bardzo, biorąc pod uwagę choćby sam nakład pracy jaki trzeba włożyć w wymianę.

Ale to moje zdanie.

> Coś jeszcze potrzeba oprócz tulejek ? jakieś dodatkowe gumki, śrubki

> itp ? No i czy sworznie można wybić i wbić bez prasy ?

sworzeń wg założen produkcyjnych jest elementem niewymiennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety nie

sposób działania obu jest taki sam, sposób montażu/demontażu też, wymienialność elementów także

więc z zasady są identyczne zlosnik.gif

OT: Ty dzisiaj będziesz czy jesteś na gościnnych występach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę każdego wątku, a myślałem, że różnice pomiędzy PII a PI w wymienialności tych sworzni są smile.gif

To jak już wymieniać całe wahacze to co polecacie ? Oryginały czy jakieś dobre zamienniki ? Wymiana całego wahacza jest możliwa samodzielnie bez kanału ?

Co jeszcze podokupywać Jak już się rozkłada to wsyzstko, jakieś gumy, śruby itp ? Żebym potem nie biegał 10 razy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie śledzę każdego wątku, a myślałem, że różnice pomiędzy PII a PI w

> wymienialności tych sworzni są

> To jak już wymieniać całe wahacze to co polecacie ? Oryginały czy

> jakieś dobre zamienniki ?

Cena oryginalu to ok 180 pln, ze znizkami w ASO Fiat Partner Katowice ok.120 (info o ich sklepie internetowym jest na IKP), dobry zamiennik powinien kosztowac miedzy 110 a 130. kiepski to wyrzucone pieniadze.

> Wymiana całego wahacza jest możliwa

> samodzielnie bez kanału ?

Tak, ale przyda sie druga osoba do pomocy na chwile i dosyc nietypowe nasadki 16 i 18 jesli sie nie myle.

> Co jeszcze podokupywać Jak już się rozkłada to wsyzstko, jakieś gumy,

> śruby itp ? Żebym potem nie biegał 10 razy

Sruby do mocowania swoznia wahacza do zwrotnicy (1 szt. na strone) i srubki do mocowania stabilizatora do wahacza (2 szt/str.)

Na marginesie: wahaczy nie trzeba wymieniac parami (jak amorki) tylko ten zepsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie upewnic czy to na pewno 100% ten wahacz ? bo w miescie przy niskich predkosciach nie czuć pływania auta, więc domyślam się, że szarpanie rękoma nic nie da.. trzeba jechać na szarpaki ?

Wolałbym już wymienić 2, bo zapewne od urodzenia (11 lat ) nic tam nie było ruszane... ale to autko siostry a w związku z tym jej budżet... a stówka piechotą nie chodzi smile.gif

Dzięki za info o tych wahaczach i aso, porownam ceny w moim regionie i zoabcze moze skorzystam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sie upewnic czy to na pewno 100% ten wahacz ? bo w miescie przy

> niskich predkosciach nie czuć pływania auta, więc domyślam się,

> że szarpanie rękoma nic nie da.. trzeba jechać na szarpaki ?

Recznie to jak sie nie ma sily Herkulesa to mozna podniesc na lewerku i ruszac, ale typowy objaw to mocna sciaganie przy wiekszych pradkosciach przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Sciaga w prawo - lewy podejrzany i odwrotnie. Szarpaki z pewnoscia beda dokladniejsze, ale zawsze mozna diagnoscie zasugerowac storne do sprawdzenia.

> Wolałbym już wymienić 2, bo zapewne od urodzenia (11 lat ) nic tam

> nie było ruszane... ale to autko siostry a w związku z tym jej

> budżet... a stówka piechotą nie chodzi

Jesli chodzi o moje podejscie, to tez uwazam ze warto oba. Natomiast przy napietym budzecie mozna robic po kolei.

> Dzięki za info o tych wahaczach i aso, porownam ceny w moim regionie i zoabcze moze skorzystam

Jak bys u nich probowal zamawiac (Fiat Partner) te wahacze, bo na stnie ich raczej nie maja, to powolaj sie na AK, i powiedz ze od nas slyszales ze maja najlepsze ceny na wahacze do MkI. Juz kiedys rozmawialem z nimi na temat specjalnych rabatow dla Kacikowiczow, ale poki co nie jest nic oficjalnie zalatwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sie upewnic czy to na pewno 100% ten wahacz ? bo w miescie przy

> niskich predkosciach nie czuć pływania auta, więc domyślam się,

> że szarpanie rękoma nic nie da.. trzeba jechać na szarpaki ?

> Wolałbym już wymienić 2, bo zapewne od urodzenia (11 lat ) nic tam

> nie było ruszane... ale to autko siostry a w związku z tym jej

> budżet... a stówka piechotą nie chodzi

> Dzięki za info o tych wahaczach i aso, porownam ceny w moim regionie

> i zoabcze moze skorzystam

Dość dobrze znam temat, jak każdą złotówkę ogląda sie dokładnie przed wydaniem... oslabiony.gif

Jeden wahacz mi sie kończy (od zakupu auta ok 5kkm) na razie nie ma tragedii, przegląd przeszedł, prowadzi sie dobrze, chociaż czasem pociągnie go w prawo przy przyspieszaniu...

Na razie nie wymieniam, bo jednak zakładam że trzeba wymienić parę i zrobić zbieżność (dodatkowe ok 50-60zł)

Jak długo średnio wytrzymują sworznie w wahaczach ? Na razie jest ok 78kkm, oryginalne wahacze i tylko tulejki w jednym wahaczu się kończą. Opłaca się tylko same tulejki w jednym wahaczu wymienić? (mam kanał, mam dostęp do prasy w razie czegoś) Zbieżność tak czy inaczej muszę zrobić.

Tylko pytanie na ile kkm w praktyce jest to rozwiązanie ?

W CC sworznie wytrzymały po ok 115kkm, jest jakaś reguła ? Dziury i nierówności omijam, lub przejeżdżam wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja się zaczęła więc niezbyt mam czas, u mnie to powyżej 70 - 80 strach jechać... Po sesji podzwonię, dowiem się co i jak smile.gif

No niestety kasiorki mało... dobrze ze nie moje auto bo bym zbankrutował bez stałych dochodow hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.