Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC - kłeszczyn


Aragorn

Rekomendowane odpowiedzi

> Więc jest tak - jest sobie fura, która stoi od 3 lat. Furze się

> skończyło OC już daawno temu Co zrobić, żeby móc nią jeździć?

jesli skonczylo sie zanim weszla ustawa w obecnym ksztalcie (automatyczne przedluzenie) to OC nie ma smile.gif i nalezy je zawrzec najpozniej w dniu zawarcia umowy kupna sprzedazy... dochodzi kwestia przegladu bez ktorego to ubezpiecznie bedzie drozsze o 50-100% w zaleznosci od TU

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teoretycznie agent powinien to sprawdzic to jak pracuja ich agenci to

> inna sprawa...

PZU wysyła "kwitek" do zapłacenia - agent w tym palców nie macza... biglaugh.gif

Dobra, nie ma co się licytować - mam kilka pojazdów bez przeglądów (jeden nawet jeszcze nie zarejestrowany na mnie), za które opłacam OC i nigdy nikt mi nie doliczał zadnych zwyżek. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opłacam OC i nigdy nikt mi nie doliczał zadnych zwyżek.

no to sie nie zdziw kiedys jak spowodujesz jakas szkode i TU wystapi do Ciebie z regresem poniewaz nie miales waznych badan technicznych...

poza tym napisalem to co stanowia warunki taryfy itd smile.gif i wytyczne przy zawieraniu umow ubezpieczeniowych to jak sa realizowane przez agentow i TU widzisz w praktyce...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to sie nie zdziw kiedys jak spowodujesz jakas szkode i TU wystapi

> do Ciebie z regresem poniewaz nie miales waznych badan

> technicznych...

To najpierw musze poskładac do kupy te motocykle... rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

> poza tym napisalem to co stanowia warunki taryfy itd i wytyczne przy

> zawieraniu umow ubezpieczeniowych to jak sa realizowane przez

> agentow i TU widzisz w praktyce...

Dlatego mnie to zdziwiło, że TU tworzy procedury, których samo nie przestrzega... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ciekawe bo ubezpieczenie kończy zaczyna mi sie 11 maja a przegląd

> 19 maja i jakoś nigdy nie miałem z tym problemów

przeciez masz wazny wiec o co Ci chodzi? omawiamy przypadek gdy przegladu waznego nie ma smile.gif kiedys byly jeszcze obostrzenia mowiace ze pacjent ma miec wazny przeglad jeszcze jakis okreslony czas np miesiac...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To najpierw musze poskładac do kupy te motocykle...

he he he....

> Dlatego mnie to zdziwiło, że TU tworzy procedury, których samo nie

> przestrzega...

mnie sie nie pytaj smile.gif czasem jak widac walka o klienta cene ubezpieczeniado tego pomylki agentow, ktorzy sa tylko ludzmi robia to co widac... poza tym przy kontynuacji ubezpieczenia i zawierania nowego w czesci TU wypelnia sie wniosek, pod ktorym podpisuje sie klient i poswiadcza, ze dane ktore podal sa zgodne ze stanem faktycznym itd... wiec w razie co i tak odpowiedzialnosc spada na niego...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to sie nie zdziw kiedys jak spowodujesz jakas szkode i TU wystapi do Ciebie z regresem poniewaz nie miales waznych badan technicznych...

Quote:

Art. 43

Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia.


Nie widzę podstaw do regresu z powodu braku badań technicznych palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.