Skocz do zawartości

MINI test Ford S-MAX 2,0 TDci


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentowany samochód miał dwu litrowego diesla pod maską 2,0 TDci 140 KM (103kW)

Jednostka bardzo cicha, w środku super wyciszona. Myśle że jest to optymalny motorek do tego autka. Bez problemu można dynamicznie się nim poruszać w mieście jak i na trasie.

Elastyczność wg mnie jest na dobrym poziomie, bez problemu można przyspieszać od 120 km/h nie bojąc się autka jadącego z naprzeciw.

Skrzynia biegów jest w miarę krótko zestopniowana. Bez problemu można używać 6-stego biegu w mieście. Na trasie to już nawet konieczność. Biegi wchodzą super, pierwsza taka skrzynia z którą się spotkałem żeby tak miała tak precyzyjną zmianę biegów.

Spalanie pokazane przy dynamicznej jeździe w trasie i trochę po mieście wynosi 7,4 L ON/100 km. Niestety nie miałem okazji sprawdzić w praktyce, ale myślę że wynik dobry jak na autko ważące sporo i nie będące małym.

Co do autka, jestem pozytywnie zaskoczony. Wielka tylna "kanapa", a w zasadzie siedzenia które są oddzielne. Z tyłu wygodnie, nawet bardzo wygodnie mogą podróżować 3 osoby. Bagażnik też niczego sobie, przepastny, wejdzie wózek i wiele bagaży. Z przodu czuć się można prawie jak w autobusie wink.gif Duża odległość do szyby, gdyby autko seryjnie nie miało klimatyzacji mielibyśmy trochę gimnastyki żeby wytrzeć zaparowaną szybę.

Bardzo praktyczne jest przesuwanie foteli przód tył w tylnej części nadwozia, umożliwiając powiększenie pojemności bagażnika.

Nie równości tłumi bez zarzutu, choć lepiej wypada pod tym względem Jaguar XJ8 na 18" kołach ale to drażliwy temat ze względu na większy rozstaw osi, więc i tak ford ma +a.

Ogólnie jestem zachwycony, gdybym miał gromadkę dzieci, bądź potrzebował duuuże autko to byłby chyba główny mój typ.

Jako ciekawostka, ksenony wydaje mi się że świecą zbyt krótko, ale może to kwestia ustawienia, w XJ-ce waliły na cały las zeby.GIF

Z góry przepraszam za tragiczną jakość zdjęć ale niestety sesja zrobiona była w drodze .... nie miałem niestety aparatu.

PRZYKRO MI ALE ZE WZGLęDU NA REGULAMIN ZDJęCIA DOSTęPNE TYLKO W ALBUMIE

http://komora.fotosik.pl/albumy/448559.html

post-75996-14352494487928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> S-Max na jakiej platformie to siedzi? Mondeo?

waytogo.gif dobrze kombinujesz - C-max na focusie, S-max na mondku. Zajefajna fura - laczy to co najlepsze w PSA (silniki) z b. dobrym zawiasem w Fordzie. Jednak 2.0 145KM to troszke malo. Ktos mi mowil, ze szukuje sie mocniejsza wersja silniczka biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze kombinujesz - C-max na focusie, S-max na mondku.

czyli de-facto to jest w tej chwili najwoeksze auto jakie jest oferowane przez Ford EUhmm.gif? Galaxy jeszcze jestniewiem.gif? Czy to jest nastepca Galaxyhmm.gif?

Zajefajna

> fura - laczy to co najlepsze w PSA (silniki)

to jest IMHO kwestia dyskusyjnazlosnik.gif - i to wielceskromny.gif

Mowisz o diesel takhmm.gif?

z b. dobrym

> zawiasem w Fordzie. Jednak 2.0 145KM to troszke malo. Ktos mi

> mowil, ze szukuje sie mocniejsza wersja silniczka

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 145KM to troszke malo. Ktos mi

> mowil, ze szukuje sie mocniejsza wersja silniczka

Mówimy o benzynie czy D??

Jak narazie jest tylko 2,2 175 ? KM TDci.

Ja tylko mówię że dla mnie i kompletu pasażerów było wystarczające, nawet mówili żebym zwolnił a wcale nie jechałem szybko, tylko NM robią swoje i robi to wrażenie na wielu osobach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli de-facto to jest w tej chwili najwoeksze auto jakie jest

> oferowane przez Ford EU? Galaxy jeszcze jest? Czy to jest

> nastepca Galaxy?

GAlaxy nadal robia - jest jeszcze wiekszy biglaugh.gif

> to jest IMHO kwestia dyskusyjna - i to wielce

> Mowisz o diesel tak?

mowie o dieselu, i te silniczki sa na prawde spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GAlaxy nadal robia - jest jeszcze wiekszy

Gubie siehahaha.gif C-Max, S-Max, to czym jest Kubaconfused.gif? Nie jest czasem na taj samej C1 platformie co Volvo C30, i co Focushmm.gif?

Wiec jaka jest roznica mieszy C-Max a Kugaconfused.gif?

> mowie o dieselu, i te silniczki sa na prawde spoko

No dobra - na tym to ja sie kompletnie nie znam[skmrony]zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0 145KM to troszke malo. Ktos mi

> Mówimy o benzynie czy D??

> Jak narazie jest tylko 2,2 175 ? KM TDci.

czyli nie bylem na bierzaco - znaczy sie 2.2 juz jest... z jakiej fabryki pochodzi? To rozwiniecie Fordowskiego 2.2TDCi z Mondka czy tez PSA?

> Ja tylko mówię że dla mnie i kompletu pasażerów było wystarczające,

> nawet mówili żebym zwolnił a wcale nie jechałem szybko, tylko NM

> robią swoje i robi to wrażenie na wielu osobach

Wiesz, 110KM C4Picasso G ganialem i dawal rade, wiec i 140KM w dieselu w S-maxie da rade, ale az sie prosi o wiecej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli nie bylem na bierzaco - znaczy sie 2.2 juz jest... z jakiej

> fabryki pochodzi? To rozwiniecie Fordowskiego 2.2TDCi z Mondka

> czy tez PSA?

Zielonego pojęcia nie mam, znajomy też nie będzie wiedział bo on Sam tylko jeździ po kraju i zazwyczaj mnie wielu rzeczy się pyta wink.gif

> Wiesz, 110KM C4Picasso G ganialem i dawal rade, wiec i 140KM w

> dieselu w S-maxie da rade, ale az sie prosi o wiecej

Kwestia but.gif zazwyczaj, ja jestem kierowcą zrównoważonym psychicznie i nie muszę non stop deptać. Nawet brat jeżdżący na codzień punto 1,1 55KM poganiał mnie ostatnio w jaguarze żeby szybciej jechał, mi się jakoś czasem wogóle nie spieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuga chyba

r tam jedna literazlosnik.gif - tytul dobry jestpalacz.gif

> Kuga to takie "uterenowione cos" co z wygladu nic nie pzypomina

juz znalazlemhmm.gif

C-Max jest compact MPV

a Kuga jest ... CUVzlosnik.gif --- tylko IMVHO te klasy sa takie samehmm.gif ...

Teraz co jeszcze moglem znalesc to to ze oba auta klepane sa w Saarlouis - wiec ciekawi mnie czy czasem nie na jednej liniihmm.gif -w konu mozliwe bo buda jest tylko innahmm.gif...

Znalazlem wymiary C-Maxhmm.gif

W: 2640 mm

L: 4335 mm

W: 1825 mm

H: 1595 mm

ale nie moge znalesc wymiarow dla Kugahmm.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na stronie ford uk tez ich nie widze. za to znalazlem tutaj:

no to jeszcze potrzebujemy wheelbase i bedzie jakis obrazhmm.gif. One sa praktycznie takie same patrzac na H/W/Lhmm.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wlasnie znalazlem porownanie do Captiva ... Chyba jeszcze musi

> urosnac zeby do C®aptiva byc porownywany

Kugi jeszcze nie widziałem, w salonie chyba jeszcze jej dzisiaj nie mieli smirk.gif

Ale wydaje mi się że to troszke mniejsze autko niż captiva, choć i oni wielka wcale nie jest.

BTW dorzuciłem 2 fotki S-maxa, które wcześniej były najgorszej jakości, choć i teraz są do bani ale już nieco lepsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kugi jeszcze nie widziałem, w salonie chyba jeszcze jej dzisiaj nie

> mieli

czyli domyslam sie ze to w EU jest juz w sprzedazyhmm.gif...Ilezlosnik.gif????

> Ale wydaje mi się że to troszke mniejsze autko niż captiva, choć i

> oni wielka wcale nie jest.

patrzac na pix wydaje sie mniejszyhmm.gif - patrzac na platforme na jakiej powstal NAPEWNO jest miejszyhmm.gif ale zawesze mozna zwisami nadwozia nadrobic, niezlosnik.gif?

> BTW dorzuciłem 2 fotki S-maxa, które wcześniej były najgorszej

> jakości, choć i teraz są do bani ale już nieco lepsze

hmm.gif zmniejsz o 10-20% beda ostrzejszeok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.