Skocz do zawartości

Strzelajaca astra - po wymianie termostatu


RRRRRR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegow,

Fakty wygladaja tak: instalke zalozylem 17tkm temu. Od reki wymienilem swiece(brisk), kable WN (Jan-Mor), filtry (filtron). Wszystko bylo slicznie (oprocz spalania - 13l!!), az do czasu wymiany termostatu (2tkm temu, na wahlera bodajze). Po wymianie tegoz temperatura w koncu 'wlazi' na 90st (wczesniej tylko w korkach). Przez 1 tys. km bylo w miare OK, ale od 1tkm autko strzela mi niemilosiernie! Dzis walnal na 100km po miescie chyba 7 razy! Czy moze to miec zwiazek z wymienianym termostatem (ostatnia regulacja instalacji - ze starym termostatem...)? JEsli nie - co wymieniac? Czy mozliwe jest, ze po 17tkm musze wymienic kable i swieczki? Czy tez przyczyna moze lezec po stronie kopulki lub palca rozdzielacza?

Z gory piekne dzieki za wszelkie rady,

Radek

PS.

Autko - Astra, 1997 rok, X16SZR - 1.6l na monowtrysku. Instalka LPG - Lovato ze STAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymienilem swiece(brisk), kable WN (Jan-Mor), filtry (filtron).

Termostat nie powienien mieć wpływu na strzelanie - ale majster mógł coś popsuć wymieniając go. Sprawdź, czy nie uszkodził gdzieś przewodów WN czy nie zapomniał czegoś złożyć.

Obstawiałbym świece. Jak nie pomoże - kabelki. Mam taki sam zestaw i kupowałem z pewną taką nieśmiałością, bo opinie mają sprzeczne zarówno świeczki, jak i kable. Ja na razie jestem zadowolony - od wymiany (jakieś 7K km) zero strzałów. Ale może faktycznie za długo nie wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Termostat nie powienien mieć wpływu na strzelanie - ale majster mógł

> coś popsuć wymieniając go. Sprawdź, czy nie uszkodził gdzieś

> przewodów WN czy nie zapomniał czegoś złożyć.

> Obstawiałbym świece. Jak nie pomoże - kabelki. Mam taki sam zestaw i

> kupowałem z pewną taką nieśmiałością, bo opinie mają sprzeczne

> zarówno świeczki, jak i kable. Ja na razie jestem zadowolony -

> od wymiany (jakieś 7K km) zero strzałów. Ale może faktycznie za

> długo nie wytrzymują.

W tym silniku by wymienić termostat to trzeba zdemontować koło wałka rozrządu jak się nie mylę. Może nie trafił kółkiem na znaki hmm.gif. Sprawdziłbym to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym silniku by wymienić termostat to trzeba zdemontować koło wałka

> rozrządu jak się nie mylę. Może nie trafił kółkiem na znaki .

> Sprawdziłbym to.

Tez o tym myslalem.... Ten mechanik to podobno swietny fachowiec (ale pierwszy raz robil mi cos innego niz wulkanizacje opon ;-)). Dzieki za sugestie ;-)

Pozdr,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorbze wiedziec ;-). Nie jestem niestety mechanikiem. A czy cewka

> moze byc przyczyna tych strzalow? Czy Waszym zdaniem to napewno

> zle ustawiony rozrzad?

ja bym obstawiał jednak kable

jak założyłem janmory auto strasznie sie zamuliło sick.gif

sprawdź to waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.