Skocz do zawartości

Wymiana i konserwacja filtra paliwa w dieslu


115750

Rekomendowane odpowiedzi

Co ile lat/km trzeba w dieslu wymieniać filter paliwa? Mam astrę już piąty rok i przyznaję się bez bicia, że jeszcze tego nie robiłem.

Dopiero ostatnio dowiedziałem się, że z tego filtra trzeba usuwać wodę. Jak to zrobić? Na nalepce na filtrze przeczytałem, że trzeba odkręcić jakąś śrubę, tylko jaką?

Czy są jakieś objawy zabrudzonego/zamoczonego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam zawsze na jesien filtr paliwa,wody przyzam nigdy nie spuszczalem,choc pod filtrem paliwowym znajduje sie plastikowa srubka,mozna ja odkrecic i woda,ktora jest ciezsza od oleju napedowego i znajduje sie na jego dnie powinna sie wylac.

Moze za czesto wymieniam,ale nie chce miec problemow z odpalaniem w zimie.Znam gosci ktorzy nie wymieniali filtra kilka lat i nie maja problemow,ale ja na wszelki wypadek robie to czesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam gosci ktorzy nie wymieniali filtra kilka lat i nie

> maja problemow,ale ja na wszelki wypadek robie to czesciej.

No ja tak robię i narazie jest dobrze ale nie chcę kusić losu. Tak z ciekawości, jakiej firmy używasz fitry?

Ja do oleju zawsze Filtrona, do paliwa chcę też taki kupić. Chyba to dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem Ci napisac,ze objawem moze byc np.wzrost zuzycia paliwa.lub mniejsze osiagi(chodzi mi o przyspieszanie),zrobi sie "mulasty" wiem ze to okreslenie nie jest fachowe,ale czesto uzywane.Jesli moge Ci zasugerowac,to sprawdz przy okazji filtr powietrza,bo i on ma wielki wplyw na osiagi samochodu i zuzycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomnialem Ci napisac,ze objawem moze byc np.wzrost zuzycia

> paliwa.lub mniejsze osiagi(chodzi mi o przyspieszanie),zrobi sie

> "mulasty" wiem ze to okreslenie nie jest fachowe,ale czesto

> uzywane.Jesli moge Ci zasugerowac,to sprawdz przy okazji filtr

> powietrza,bo i on ma wielki wplyw na osiagi samochodu i zuzycie

> paliwa.

Co do zużycia paliwa, to jest bardzo zadowolony. Średnio jest poniżej 5l/100, a wcale nie jeżdzę delikatnie. Na trasie zawsze powyżej ekonomicznego 90 km/h. Jak dłuższa trasa to tak do 110-120 km/h/

Co mułowatości, to nieraz to zauważam ale nie wiem, czy te nasze asterki po prostu tak nie mają.

Filtr powietrza zmieniałem 4 lata temu ale sprawdzę go, gdy będę zmieniał pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez do oleju z Filtrona,choc gabarytowo,jest troszke mniejszy od Sedziszowskiego,ale taki jest w katalogu,bo sprawdzalismy w sklepie,natomiast ,

paliwowy to z Boscha,roznica w cenie nie jest wielka,choc jezdzilem tez na innych i nie widzialem roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie narzekam na zuzycie,bo tez wychodze okolo 5 litrow,ostatnio bylem na dluzszej wyprawie i wyszedl ponizej 5,choc wiekszosc trasy pokonalem z predkoscia troche wieksza niz kodeksowe 90,bylem zaladowany pod dach i cztery dorosle osoby,a mam silnik 57 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez do oleju z Filtrona,choc gabarytowo,jest troszke mniejszy od

> Sedziszowskiego,ale taki jest w katalogu,bo sprawdzalismy w

> sklepie,natomiast ,

> paliwowy to z Boscha,roznica w cenie nie jest wielka,choc jezdzilem

> tez na innych i nie widzialem roznicy.

Odkąd kupiłem za prawie 50 zł wycieraczki bosha to juz niechetnie kupuje produkty tej firmy (najgorsze wycieraczki jakie kiedykolwiek miałem i najdrozsze).

Filtry jesli ktos nie lubi filtrona to podobno MAN jest dobry i w podobnnej cenie co filtron, czy bosh. Ja ostatnio do aut w rodzinie kupuje Mana, tylko ze osobiscie nie wiem jak stwierdzic czy dany filtr jest lepszy od innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ile lat/km trzeba w dieslu wymieniać filter paliwa? Mam astrę już

> piąty rok i przyznaję się bez bicia, że jeszcze tego nie

> robiłem.

> Dopiero ostatnio dowiedziałem się, że z tego filtra trzeba usuwać

> wodę. Jak to zrobić? Na nalepce na filtrze przeczytałem, że

> trzeba odkręcić jakąś śrubę, tylko jaką?

> Czy są jakieś objawy zabrudzonego/zamoczonego filtra?

Brat w tamtym roku kupił asterixa z Reichu i dopiero 2 miecsiace temu wymieniłem mu filtr paliwa (stary był GM) bo auto nie chiało zapalic. Kiedys ktos na motokaciku opisywał jak w berlingo chyba sobie jechał i auto straciło moc a potem zgasło, przyczyna tez był zapchany filtr paliwa. Co do zalecen opla to spuszczanie wody (100 ml płynu) z filtra co 15 kkm a wymiana filtra co 30 kkm ale na naszym paliwie lepiej czesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja tak robię i narazie jest dobrze ale nie chcę kusić losu. Tak z

> ciekawości, jakiej firmy używasz fitry?

> Ja do oleju zawsze Filtrona, do paliwa chcę też taki kupić. Chyba to

> dobra firma.

Filtron to bardzo dobra firma. Mam kilku znajomych co tam pracują i wiem że filtron produkuje też dużo filtrów dla firm pod ich nazwą (np już z nadrukiem opel a nie filtron). Więc czy filtr z nadrukiem filtron czy opel to ten sam filtr !! tyle że ten np z nadrukiem firmowym (np. opel) jest conajmniej raz droższy w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtron to bardzo dobra firma. Mam kilku znajomych co tam pracują i

> wiem że filtron produkuje też dużo filtrów dla firm pod ich

> nazwą (np już z nadrukiem opel a nie filtron). Więc czy filtr z

> nadrukiem filtron czy opel to ten sam filtr !! tyle że ten np z

> nadrukiem firmowym (np. opel) jest conajmniej raz droższy w

> serwisie.

O tym to wiemy ale konkretnie dla jakich producentów filtron robi filtry ? Bo nie wydaje mi sie zeby dla opla robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.