Skocz do zawartości

Wymiana paska rozrządu Uno 1.0 Fire '99


coolkosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie kosztu wymiany paska rozrządu w Uniaczku 1.0 Fire smile.gif Z jakim kosztem części i zapłaty za wymianę mniej wiecęj trzeba się liczyć? Na coś szczególnego zwrócić uwagę? Minęło 100 000 km więc trzeba by wymienić wink.gif .

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytanie odnośnie kosztu wymiany paska rozrządu w Uniaczku

> 1.0 Fire Z jakim kosztem części i zapłaty za wymianę mniej

> wiecęj trzeba się liczyć? Na coś szczególnego zwrócić uwagę?

> Minęło 100 000 km więc trzeba by wymienić .

> Pozdrawiam !

Pasek z napinaczem gdzies ok 50 zł a wymiana to zależy gdzie:) ale tez cos ok 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytanie odnośnie kosztu wymiany paska rozrządu w Uniaczku

> 1.0 Fire

Oryginalny zestaw od 59zl do 100zl w zaleznosci od liczby zebow na pasku. Wymiana zalezy od miasta, mi we Wrocku proponowali za 90zl wiec z pomoca kolegi wymienilem sam.

Zwroc uwage na pompe, niektorzy mechanicy na sile proboja udowodnic ze trzeba ja wymieniac... Jesli nie cieknie i nie daje sygnalow zuzycia to mozna jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A który zestaw polecasz? Jest sens kupować ten gdzie jest więcej

> ząbków?

To jaki pasek kupic nie zalezy raczej od Ciebie, tylko od typu jaki jest zastosowany w Twoim silniku. Najlepiej zdjąć pasek, policzyc zeby i dopiero wtedy kupowac. No chyba, ze masz blisko do sklepu w ktorym mozesz ewentualnie wymienic nieprawidlowy pasek.

Pompę czego?

Wody. Jest ona napedzana paskiem rozrzadu i dlatego czesc mechanikow poleca jej wymiane przy zmianie paska. Trzeba sprawdzic w jakim jest stanie i wtedy podjac decyzje o wymianie.

Moja rada - skoro zadajesz takie pytania, to lepiej nie wymianiaj paska rozrzadu samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakim kosztem części i zapłaty za wymianę mniej

> wiecęj trzeba się liczyć?

Kolega chyba nie zamierza sam wymieniać paska.

A samodzielna wymiana paska nie jest trudna jezeli są chęci i odrobina sprawności manualnej. No i jeszcze opis jak to zrobić. Podaję więc przepis zaczerpnięty z tego kącika. Autora nie pamoętam, ale wymieniałem pasek według tego opisu i operacja zakończyła się pomyślnie.

post-23402-1435249587755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega chyba nie zamierza sam wymieniać paska.

> A samodzielna wymiana paska nie jest trudna jezeli są chęci i

> odrobina sprawności manualnej. No i jeszcze opis jak to zrobić.

> Podaję więc przepis zaczerpnięty z tego kącika. Autora nie

> pamoętam, ale wymieniałem pasek według tego opisu i operacja

> zakończyła się pomyślnie.

Samodzielna wymiana paska rozrządu nie jest niczym trudnym.

Niedawno wymieniałem pompę wodną i miałem okazję pobawić się z paskiem... bo mi się przestawił wink.gif

Wszystko zrobiłem przed blokiem. Wymiana pompy + paska rozrządu +regulacja, kontrola itp = max.120 minut.

Sama wymiana paska rozrządu do kwestia pół godziny.

Warto zaopatrzyć się w klucze dobrej jakości, bo niektóre śruby są mocno dokręcone smile.gif

Życzę powodzenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.