Skocz do zawartości

"Pierdzące" boczki w drzwiach


Slaw_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam problem, po wstawieniu głośników w seryjne miejsca w drzwiach

BLAUPUNKT GTc-662 Mk2

Po podkręceniu radia i dołożeniu basu wibrujące glośniki oddziałują na boczki w drzwiach Palio , boczki wpadają w niemiłe wibracje i powodują rezonans i "pierdzenie"...

Powkładałem na razie po kawałku gumowej rurki w newralgiczne miejsca styku boczków z blachą ale to jeszcze nie to. Co szanowni Państwo proponują?

Gąbka?? Jakieś maty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po podkręceniu radia i dołożeniu basu

Może przekroczyłeś pewien poziom zniekształceń na końcówce mocy i po prostu głośniki nie wyrabiają (wpadają w taki rezonans, że aż tapicerka trzeszczy). Z głośników pod samym radiem za wiele nie osiągniesz. Ja mam wzmacniacz na przodzie i bez obcięcia pasma (60 Hz) głośniki z przodu też katowały tapicerkę. A po dodaniu filtra górnoprzepustowego tapicerka zamilkła (prawdą jest, że trzeba by nad tymi drzwiami popracować, ale nie narzekam na razie)

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie lepiej 4 przed 3. Ale kazde z tych rozwiazan przyniesie

> poprawe

Radio- Pionek DEH 2900MPB

Hehe , Dzięki za odpowiedzi, dziś zawędrowałem go sklepu dekarskiego, zakupiłem metrowej długości 4 gąbki na przylepcach o kształcie trapezu , po 3 złote i 50 groszy sztuka...

Zdjąłem boczek i poucinane po 5cm kawałki poprzyklejałem na drzwiach (tam gdzie blacha była )

Nakleiłem tego sporo , aż z drzwi zrobił się "jeż"

na to boczek (troszkę z oporami dał się dołożyć do drzwi ale dało radę ) i poprzykręcałem, dodatkowo okrągły otwór na głośnik też obleciałem gąbką bo miał jakieś 0.5 cm luzu między blachą drzwi a boczkiem.

Wrażenia ?

O niebo lepiej smile.gif

Druga przyczyna, zestaw przy odtwarzaniu tej samej piosenki CD MP3 ma o wiele większe tendencje do pierdzenia niż na odtwarzaniu z (prawdziwej) Audio CD...

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe , Dzięki za odpowiedzi, dziś zawędrowałem go sklepu dekarskiego,

> zakupiłem metrowej długości 4 gąbki na przylepcach o kształcie

> trapezu , po 3 złote i 50 groszy sztuka...

jakiej grubosci te gabki? U mnie drzwi wylozone matami i tez tapicera czasem pierdzi. Fakt, musze jeszcze wymienic spinki, ale przy okazji gabke tez bym wrzucil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiej grubosci te gabki? U mnie drzwi wylozone matami i tez tapicera

> czasem pierdzi. Fakt, musze jeszcze wymienic spinki, ale przy

> okazji gabke tez bym wrzucil.

całość jest metrowa, ja to pociąłem na kawałki, poza tym ma taśmę klejącą od podstawy... smile.gif

beztytuuge5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.