Skocz do zawartości

Katalizator


z_mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem, że mi wydech dzwoni.

Na wolnych obrotach słychać taki dzwoniący metaliczny dźwięk, po dodaniu gazu cichnie. Pobieżne oględziny z zewnątrz nie wykazały żadnych luzów itp. przyczyn dzwonienia. Dzwoni tak jakby z wewnątrz wydechu. Czy to może być objaw padnięcia katalizatora? W innym wątku pisałem, że pali mi się kontrolka check engine, ale autko śmiga bez żadnych problemów.

Czy te zamienniki katalizatorów z bosala są cokolwiek warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsypał ci się ceramiczny wkład katalizatora. Zdarzało się, że kawałki wkładu zatykały wydech, więc wymień jak najszybciej. Chyba masz dwie sondy, więc opróżnienie kata i zostawienie samej puszki nie wchodzi w rachubę. Kup najtańszy, na pewno się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

Mi wydech rozne dziwne dzwieki wydaje ale sie nie dziwie bo tlumik pordzewialy niechudo.

Na wiosne chce zrobic, caly komplet kosztuje kolo 150 PLN.

Wracajac do watku, ten komplet zaczyna sie za katalizatorem i zastanawiam sie czy cos z nim zrobic tez przy okazji. Zdaje sie ze to dosyc drogie ustrojstwo, chyba z 600 czy 700 PLN tak ze raczej odpada wymiana.

Z drugiej strony mowia ze po 100 tys km katalozator jest do niczego i tylko zamula sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zauważyłem, że mi wydech dzwoni.

> Na wolnych obrotach słychać taki dzwoniący metaliczny dźwięk, po

> dodaniu gazu cichnie. Pobieżne oględziny z zewnątrz nie wykazały

> żadnych luzów itp. przyczyn dzwonienia. Dzwoni tak jakby z

> wewnątrz wydechu. Czy to może być objaw padnięcia katalizatora?

> W innym wątku pisałem, że pali mi się kontrolka check engine,

> ale autko śmiga bez żadnych problemów.

> Czy te zamienniki katalizatorów z bosala są cokolwiek warte?

Mam to samo dzwonienie (wykluczone juz są oslony itd), jestem prawie na 100% pewien, że to katalizator (dzowni od roku wink.gif), no chyba, że ludzie co ponad rok temu wymieniali mi tlumik zostawili w nim jakąs blaszke wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Bosala to nie wiem ale w poprzedniej swojej Bravci miałem zamiennik

> nie Bosal ale jaiś tam za 150 PLN i parametry trzymał dobrze

No właśnie o to mi chodzi. Bo zastanawiałem się, czy czasem nie wywalę kasy na darmo, a druga sonda i tak będzie dalej błąd sczytywała.

Z drugiej strony kupowanie nowego oryginalnego kata, to jak ktoś już pisał wydatek powyżej sześciu stów i opcja zamiennika jest kusząca.

Grzebiąc w sieci poczytałem i często pojawia się opinia, że katalizator po ok 80 tys. kilometrów nadaje się do wymiany, ale nie znalazłem żadnych oficjalnych danych na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.