Skocz do zawartości

brak wszystkiego !! POMOCY !!


Tschoob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem.2 dni temu zamontowalem zegarki od sieny i wszystko zajebiscie dzialalo az do wczoraj kiedy jada zwirki i wigury nagle wylaczyl mi sie silnik...spojrzalem na immobilaser(zainstalowany przez carserwis w momencie zakupu) i zobaczylem ze odcial mi zaplon...od tego czasu moge jezdzic przez max minute,potem gasnie silnik...do tego nie dzialaja swiatla,kierunki i zadne inne kontrolki oprocz awaryjnych i stopu.Do tego wszystkiego odkrylem ze gdy wrzuce wsteczny bieg immobilaser sie wylacza i znowu silnik gasnie frown.gif

Cos sie ewidetnie popieprzylo z cala elektryka i nie mam zanego pomyslu co moze z tym byc...nawet gdy podlaczylem stare zegary przy dawnej kombinacji nic to nie pomoglo....zaznaczam ze przez prawie 2 dni jezdzilem i wszystko smigalo jak z fabryki...Prosilbym o jakies rady a najlepiej jakiegos dobrego elektryka co zna uniaka na wylot z warszawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy dokładnie mi przypominają moją sytuację z zeszłego roku...

Okazało się że zaśniedziała mi złączka prowadząca prąd od akumulatora do bezpieczników.

Sprawdź dokładnie te czerwone przywody, rozepnij wtyczki, oczyść i może czymś popsikaj - to samo zrób z klemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze byc to powiazane z tym ze jakies spiecie sie robi od immobilasera ?? i jak moge to gowno odlaczyc ?? :| bo wogole mi nie potrzebne....podbil bym dzisiaj na spota ale praca do 21 frown.gif poza tym nie dojechalbym autek bo swiatel nie mam sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze byc to powiazane z tym ze jakies spiecie sie robi od

> immobilasera ?? i jak moge to gowno odlaczyc ?? :| bo wogole mi

> nie potrzebne....podbil bym dzisiaj na spota ale praca do 21

> poza tym nie dojechalbym autek bo swiatel nie mam

Najpierw sprawdź to co Ci napisałem - bo to wygląda że Ci proądu brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! proponuje wyjąć deskę rozdzielczą i sprawdzić czy wtyczki są dociśnięte dobrze te z tyłu, bo zdarza sie ze podczas wkładania deski zlulują sie bądz wypadną. Zwłaaszcza te z lewej strony od góry.A wtedy efekt jest taki jak by wszystko działało na odwót lub zwariowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam taki problem.2 dni temu zamontowalem zegarki od sieny i wszystko

> zajebiscie dzialalo az do wczoraj kiedy jada zwirki i wigury

> nagle wylaczyl mi sie silnik...spojrzalem na

> immobilaser(zainstalowany przez carserwis w momencie zakupu) i

> zobaczylem ze odcial mi zaplon...od tego czasu moge jezdzic

> przez max minute,potem gasnie silnik...do tego nie dzialaja

> swiatla,kierunki i zadne inne kontrolki oprocz awaryjnych i

> stopu.Do tego wszystkiego odkrylem ze gdy wrzuce wsteczny bieg

> immobilaser sie wylacza i znowu silnik gasnie

> Cos sie ewidetnie popieprzylo z cala elektryka i nie mam zanego

> pomyslu co moze z tym byc...nawet gdy podlaczylem stare zegary

> przy dawnej kombinacji nic to nie pomoglo....zaznaczam ze przez

> prawie 2 dni jezdzilem i wszystko smigalo jak z

> fabryki...Prosilbym o jakies rady a najlepiej jakiegos dobrego

> elektryka co zna uniaka na wylot z warszawy.

> Pozdrawiam

czy przy montażu tej deski wykonywałeś jakieś dodatkowe połaczenia ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z deski czy z zegarow ??

Z tyłu z deski. te wiążki co sa wtykane w gniazda z tyłu deski!

Ostatnio reperowałem takie coś komuś i wtedy wariowały światła ogrzewanie szyby, przeciwmgłowe, podgrzewanie szyby it.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec nie wiem jak ale przed chwila immobilaser zaczal dzialac,ale wariuja na zmiane swiatla z kierunkami 270751858-jezyk.gif Dokladnie nie moge stwierdzic bo przy jednym przekreceniu kluczyka dzialaja swiatla a przy drugim nic albo tylko kierunki...do tego czasami immobilaser nawet jak jest wylaczony nie pozwala wlaczyc silnika...jak wrzuce wsteczny bieg ALBO zmienie swiatla z pozycyjnych na mijania potrafi sie wylaczyc silnik ale nie jest tak za kazdym razem...jezeli sie wylaczy to momentalnie wlacza sie immobilaser...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiec nie wiem jak ale przed chwila immobilaser zaczal dzialac,ale

Jak sprawdziłeś już wiązki dochodzące do deski to teraz sprawdz wszystkie połączenia pod maską a zwłaszcza masy - wyczyść połączenia papierkiem ściernym nie zapomnij o klemach i zaciskach akumulatora a jak to nie pomoże sprawdz połączenia stacyjki. MÓWIĘ CI TO JAKIM ELEKTRYK jak coś chcesz konkretnego to mój tel:501345148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie dziala...Zdjalem klemy od aku,poczyscilem i zobaczylem ze plus mi strasznie iskrzy przy zakladaniu.Akurat byl przy tym sasiad i powiedzial ze to jakis zajebscie duze przebicie gdzies tam...Poddaje sie,odstawiam jutro auto do elektryka frown.gifbeksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrzenie jest normalne, wynika to z bapotrzebowania prądu do pracy takich rzeczy jak: komp, imobilajzer, centralka alarmu, i innch, pierdół- aczkolwiek za mocno iskrzyć nie powinno.

szkoda że nie mieszkam bliżej bo bym Ci do tego zajżał.

Jak bedzie już dobrze to napisz co było przyczyną tej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie on nie iskrzy tak jak zawsze...do tego jak przykladam kleme + po zdjeciu to przy kompie jest taka skrzyneczka z czyms pod napieciem i cos w niej strzela jakby to tam wlasnie byl problem...ale sam nie wiem...W kazdym razie WIELKIE DZIEKI za checi dla ciebie i 20.GIF jak sie spotkamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kleme + po zdjeciu to przy kompie jest taka skrzyneczka z czyms

> pod napieciem i cos w niej strzela jakby to tam wlasnie byl

Taka opływowa skrzyneczka przykręcona na jedną śrubę od góry? A na obudowie jest naklejony wójek piorun?

tam są przekaźniki od cewek zapłonowych pracujących na przemian (2 na pokrywie zaworowej) jak byś to odkręcił to tam są 2 przekaźniki może któryś z nich ma zwarcie? jak byś wyjął od swiateł taki sam przekażnik i podmienił jeden z nich a jek nie pomoże to drugi. Spróbuj! Sary nie poddawaj się tak szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taka...wyjde z roboty to bedzie juz za ciemno ale jutro rano sprobuje 270751858-jezyk.gif Tylko teraz poprosze troche prosciej : Co to jest przekaznik swiatel i jak to mam wyjac taki sam ze swiatel ? Gdzie on jest ? Ja z elektryki noga jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rano sprobuje Tylko teraz poprosze troche prosciej : Co to

> jest przekaznik swiatel i jak to mam wyjac taki sam ze swiatel ?

> Gdzie on jest ? Ja z elektryki noga jestem.

Jak otworzysz tą czarną skrzyneczkę będzie tam sobie siedziało 2 przekaźniczki szare lub czarne a tam gdzie są bezbieczniki z lewej pod kierownicą też sobie taki siedzi i jest on od swiateł. Trzeba go wyjąć i wsadzić zamiast jednego z tamtych dwóch jak nie bedzie OK ta wsadzasz ten od świateł zamiast tego drugiego jak to nie paomoże to może mieć zwarcie jedna z cewek wysokiego i też trzeba ją odpiąć żeby sprawdzić czy to ona psuje czy może druga z cewek jak bedziesz miał odpiętą którąś z cewek nie odpalaj samochodu bo nie bedzie iskry na dwóch garach - ale możesz sprawdzić czy imobilajzer sie załączy i włączyć stacykę na zapłon! to tyle co możesz sam zrobić jak to nie pomoże to sobie odpuść!

A tak generalnie to jak twój Clip się sprawuje, bo mój w miarę. grinser006.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka opływowa skrzyneczka przykręcona na jedną śrubę od góry? A na

> obudowie jest naklejony wójek piorun?

> tam są przekaźniki od cewek zapłonowych pracujących na przemian

Kolego, to sa przekazniki i bezpieczniki od zasilania pompy paliwowej i podgrzewacza sondy lambda, a nie od zadnych cewek zaplonowych... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, to sa przekazniki i bezpieczniki od zasilania pompy paliwowej

> i podgrzewacza sondy lambda, a nie od zadnych cewek

> zaplonowych...

Właśnie ok.gif, nawet kiedyś gdzieś fotkę tu zapodawałeś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ale jak je kiedyś wyjąłem to nie palił nawet na gazie.

Ale mniejsza o to od czego są jeżeli tam coś strzela to trzeba to zprawdzić czy nie ma zwarcia na cewkach przekaźników bo wtedy mogą się dziać dziwne rzeczy ze sterowaniem i może to byćprzyczyną wariowania imobilajzera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> immobilaser juz nie przerywa...teraz tylko gdy wlacze swiatla to mi

> sie silnik prawie zawsze wylacza a przynajmniej wylacza mi sie

> radio

A CO ZROBIŁEŚ ŻE CI JUŻ NIE PRZERYWA? A JAK WŁĄCZYSZ ŚWIATŁA TO GAŚNIE? NIE WŁĄCZAJ ŚWIATEŁ grinser006.gif I JEŹDZIJ SOBIE DALEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek dziala 270751858-jezyk.gif Narazie musze zegary splacic 270751858-jezyk.gif A immobilaser sam sie naprawil,moze przez to ze klemy ruszalem...teraz albo jak wlacze swiatla to mi silnik gasnie albo ladowaniu aku sie zapala...paranoja...ale dzisiaj jak wyjde z roboty kolo 13 to bede lookal co i jak z tymi przekaznikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silniczek dziala Narazie musze zegary splacic A immobilaser sam sie

> naprawil,moze przez to ze klemy ruszalem...teraz albo jak wlacze

> swiatla to mi silnik gasnie albo ladowaniu aku sie

> zapala...paranoja...ale dzisiaj jak wyjde z roboty kolo 13 to

> bede lookal co i jak z tymi przekaznikami...

Czyli szukaj usterki w obwodzie świateł.

Przebadaj kabelki, wtyczki i przełączniki.

A jak włączysz jakiś inny mocny odbiornik (ogrzewanie tylnej szyby+dmuchawa+awaryjne)to Ci silnik nie gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec w tej skrzyneczce z przekaznikami sa bezpieczniki...i nie sa one poprzepalane...za to odkrylem ze (chyba)robi sie spiecie w kolumnie kierownicy przy przelacznikach swiatel i kierunkow...Jak wlaczalem kierunkowskazy to bylo takie bzyczenie,dzwiek podobny jakby byl samochodzik na baterie i baterie sa na ukonczeniu.....poza tym czasami dziala wszystko tak jak przed chwila...przez 15 minut wszystko gra gitara bez problemu az wkoncu za 30 razem jak wlaczylem kierunek podczas jazdy to znowu cala elektryka zdechla i wylaczyl sie silnik....jakl sie nazywa ta czesc w kolumnie kier i czy to moze byc to ??!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po klopocie : Rozebralem z qmplem stacyjke i okazalo sie ze jedna kostka ma 2 styki zweglone razem z kawalkiem plastiku...wiec albo sa zwalone te styki albo stacyjka...mozliwa jest ta druga opcja gdyz jak dociska sie mocniej kabelki to zaskakuje wszystko bez problemu...teraz tylko sie zastanawiam co moglo spowodowac to spalenie kostki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...teraz tylko sie zastanawiam co moglo spowodowac

> to spalenie kostki ??

mogła sie wypalić przez to że wsówki w kostce sie poluzowały i nie było dobrego styku a jak nie mma dobrego styku to się grzeje i iskrzy, a może się nawet zapalić! shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli zamontowanie zegarow raczej nie mialo z tym nic wspolnego ?? bo

> jezeli tak to nie zamontuje juz ich sam spowrotem tylko oddam to

> do jakiegos dobrego fachowca )

chyba nie ma sensu ...

ja robiłem sam i wszystko gra i bucy - jak juz sie uporasz ze stacyjka to daj znac - moge cie wspomóc (akurat w tym na pewno wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba nie ma sensu ...

> ja robiłem sam i wszystko gra i bucy - jak juz sie uporasz ze

> stacyjka to daj znac - moge cie wspomóc (akurat w tym na pewno

Raczej nie skoro dobrze działały? wymień wsówki w kostce lub całą kostkę i zamontuj śmiało zegary smile.gif

Mógł byś powiedzieć ile pali Ci bęzyny to twoje uno a ile ewentualnie gazu? Bo wiesz te nasze wspaniałe wink.gif Clipy to unikaty i nie ma się kogo zapytać i porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.