Skocz do zawartości

Centralny w Scenicu


schilaci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z centralnym zamkiem. Tzn. z pilota wszystko działa jak trzeba. Problem pojawia się jak jadę, centralny zamyka wszystkie drzwi i w momencie zatrzymania aby otworzyć drzwi od zewnątrz, ktoś musi odtworzyć drzwi od środka. Nie pomaga wciśnięcie przycisku pod awaryjnymi, który powinien otwierać drzwi. Jest wtedy tylko jakieś "pyknięcie" ale drzwi są nadal zamknięte. Proszę o poradę gdzie szukać problemu. Dzięki z góry wszystkim za cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> otwierać drzwi. Jest wtedy tylko jakieś "pyknięcie" ale drzwi są

MOzna wyłącyzć automatyczne zamykanie przy włączonej stacyjce trzeba coś przytrzymać kilka sekund.

Tyle że nie pamiętam czy guzik na kluczyku czy "zamykadło" pod awaryjnymi.

A tak BTW czy to "zamykadło" pod awaryjnymi nie jest przełącznikiem trójpołozeniowym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest wtedy tylko jakieś "pyknięcie" ale drzwi są

> nadal zamknięte.

A Ty przypadkiem nie zamykasz drzwi ponownie, bo to pyknięcie pojawia się wtedy jak chce się zamknąć zamknięte drzwi. Ten pstryczek jest trójpołożeniowy jak pisał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Lagunie2 taka funkcje aktywuje sie poprzez przytrzymania ok 5-10sek guziczka zamykajacego centralny az do momentu potwierdzenia głosowego, Aby to wyłaczyć trzeba zrobić tak samo tylko ze trzymac guzik otwierania.

Co do pykniecia to uwazam ze w momencie jak naciskasz guzik centralnego to ktoś trzyma (ciągnie) klamkę i wtedy centralny nie otworzy tych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w Lagunie2 taka funkcje aktywuje sie poprzez przytrzymania ok

> 5-10sek guziczka zamykajacego centralny az do momentu

> potwierdzenia głosowego, Aby to wyłaczyć trzeba zrobić tak samo

> tylko ze trzymac guzik otwierania.

W Scenicu II jest tak samo.

> Co do pykniecia to uwazam ze w momencie jak naciskasz guzik

> centralnego to ktoś trzyma (ciągnie) klamkę i wtedy centralny

> nie otworzy tych drzwi.

Potwierdzam - jak zapomnę komuś otworzyć centralnym, ten szarpie - ja naciskam. Niby drzwi powinny być otwarte, ale akurat tamten szarpie i centralny za słaby - nie otworzył drzwi - więc ja znowu na guzik - tamten nerwowy zaś naciska i przy mało bystrym otwierającym czasami powtarza się sekwencja kilka razy. grinser006.gif

I jeszcze pytanie dodatkowe do autora wątku: a czy piszesz tylko o fabrycznym centralnym, czy miałeś coś tam dokładane: np. alarm, który steruje też zamkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Już sprawa załatwiona. Dzięki Wam. Nie wpadłem na to, że to jest przycisk 3 poziomowy więc jak kolega powyżej wspominał każdorazowo zamykałem drzwi dodatkowo.

Dzięki za poradę, dzięki forum laicy uczą się pewnych rzeczy. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.