Skocz do zawartości

jaka jest procedura


lefff

Rekomendowane odpowiedzi

> rejestracji np takiego sprzeta? i jak sie na to spisuje umowe jak to

> nie jest zarejestrowane?

Musisz miec wszytskie dokumenty, czyli, umowe (lub fakture - jesli fakture to wyciag z rejestru o firmie), dowod niemiecki (i reszte dok niemieckich) aktualny przeglad (robisz rejestracyjny za 200zl) do tego wszystkie tlumaczenia (dokumentow nie polskich, zwlaszcza dowodu i dowodu kupna), jesli jeszcze sprzedajacy nie zaplacil to trzeba zaplacic akcyze (co do tego nie jestem pewien) w kazdym razie umowa musi by opodatkowna w US. Chyba nic nie pominalem.

W praktyce nie jest ciezko, jednak czasem "pani z okienka" moze chciec rozne inne papierki (zalezy od miasta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz miec wszytskie dokumenty, czyli, umowe (lub fakture - jesli

> fakture to wyciag z rejestru o firmie), dowod niemiecki (i

> reszte dok niemieckich) aktualny przeglad (robisz rejestracyjny

> za 200zl) do tego wszystkie tlumaczenia (dokumentow nie

> polskich, zwlaszcza dowodu i dowodu kupna), jesli jeszcze

> sprzedajacy nie zaplacil to trzeba zaplacic akcyze (co do tego

> nie jestem pewien) w kazdym razie umowa musi by opodatkowna w

> US. Chyba nic nie pominalem.

> W praktyce nie jest ciezko, jednak czasem "pani z okienka" moze

> chciec rozne inne papierki (zalezy od miasta)

tx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tłumaczenie dokumentów - dwód + umowa (może już być dwujęzyczna wtedy nie trza tłumaczyć) + ewentualnie inne - koszt 200 - 400 zł - czas 1 - 4 dni,

2. Przegląd techniczny - 120 zł - czas 1 godzina

3. Z przeglądem i tłumaczeniem do US. Motocykle nie podlegają akcyzie ale... Wydanie decyzji o tym że jest zwolniony z akcyzy kosztuje.. 160 pln... - czas 1 - 7 dni

4. Urząd Miasta - z wszystkimi papierami- koszt o ile pamiętam 183 zł - czas 1 godzina - 1 dnia.

5. Koniecznie ubezpieczenie OC w dniu odebrania dowodu rejestracyjnego. Przy odbieraniu dowodu tymczsowego podpisujesz oświadczenie że ubepieczysz w danym dniu. Przy odbieraniu dowodu docelowego musisz pokazać polisę. Jeśli daty nie są te same, to pani kseruje polisę i wysyła do funduszu gwarancyjnego który wali Ci karę za jazdę bez OC - gdzies słyszałem ze za motor ok 50 euro ale czy to prawda nie wiem..

ot tyle.

jak Ci się uda to załatwisz w trzy dni, jak nie to dwa tgodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.