Skocz do zawartości

Felgi 4x98, a 4x100


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za namową zacząłem szukać szerszych felg do CCS'a zamiast bawić się w dystanse jako jedyne źródło poszerzenia auta. Przeglądam net i często widzę fajne felgi o rozstawie śrub 4x100, a CCS ma 4x98. Na niektórych aukcjach twierdzą, że bez śrub pływających jeździli ileś tam czasu i cyt. "nawet przy 130km/h nic nie bije" ...

Ale czy prawda to? Da się na luzaku jeździć na felgach 4x100, jak się ma 4x98? Można zaufać seryjnym śrubom? Pływające? Czy im można zaufać?

POZDRAWIAM wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Za namową zacząłem szukać szerszych felg do CCS'a zamiast bawić się w

> dystanse jako jedyne źródło poszerzenia auta. Przeglądam net i

> często widzę fajne felgi o rozstawie śrub 4x100, a CCS ma 4x98.

> Na niektórych aukcjach twierdzą, że bez śrub pływających

> jeździli ileś tam czasu i cyt. "nawet przy 130km/h nic nie bije"

> ...

> Ale czy prawda to? Da się na luzaku jeździć na felgach 4x100, jak się

> ma 4x98? Można zaufać seryjnym śrubom? Pływające? Czy im można

> zaufać?

> POZDRAWIAM

mozna mozna zlosnik.gif Przez jakis czas jezdzilem na mattigach 4x100 i srubach plywajacych i bylo wszystko git ok.gif

Lepsze plywaki niz jakie wydumki od poloneza icon_eek.gif bo i z czyms takim sie spotkalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze, że wystawały, jak bardzo?

minimalnie... moze z 5mm. wyklepanie rantow zalatwiloby sprawe zlosnik.gif. Ja te felgi zalozylem tylko na wyscigi wiec mi sie nie oplacalo zlosnik.gif. Ale jak bede kupowal mattigi to klepanie rantow bedzie obowiazkowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze z mojego doswiadczenia. Mam u siebie felgi o rozstawie 4x100 i jezdze tak juz 3 lata. Nigdy nie mialem zadnych przygod jesli chodzi o rozstaw. Nigdy mi sie nie zdarzylo zeby sruba sie odkrecila, urwala, czy zebym mial jakiekolwiek bicie spowodowane felgami. Ale jesli chcesz na takich felgach jezdzic i sie nie bac o nic to trzeba o pewne rzeczy zadbac. Przede wszystkim obowiazkowo felgi musza miec tzw. duzy otwor na srube. O co chodzi?? W niektorych felgach otwor na srube jest cienki tak ze sruba wchodzac w otwor oink.gif ma malo luzu. Natomiast w niektorych felgach otwor jest wiekszy. To juz daje pole do manewru jaki potrzeba. Ja u siebie mam zastosowane normalne "polonezowskie" sruby te dluzsze do felg. Zadne pseudoplywajace bo one maja tylko sens kiedy otwor w feldze jest szerszy niz sruba a na tyle ile jest roznicy w rozstawie to moim zdaniem nie ma roznicy miedzy plywajacymi a normalnymi. Jezeli potrzebny jest dystans powyzej 10mm to niestety trzeba zainwestowac w dystans za zamowienie albo taki ktory ma rant centrujacy. Dlaczego?? Bo w przypadku felgi 4x100 caly szkopul polega na tym zeby byla wycentrowana na piascie a nie srubami. Sruby tutaj maja za zadanie docisnac felge do tarczy hamulcowej a nie ja wycentrowac. U mnie wyglada to tak ze zamowilem dystanse z pierscieniami robionymi pod srednice otworu centrujacego felgi i dodatkowo poprosilem by pierscien centrujacy dystansu mial 7mm. Dzieki temu felga idealnie wchodzi na srodek dystansu a sruby ja tylko dociskaja. Takze trzeba pamietac by starannie dokrecac felge najpierw na podniesionym kole jak najmocniej i po opuszczeniu z podnosnika dokrecac. U mnie dystans ma 12mm a rozstaw 4x98. Nigdy przenigdy nic mi sie nie dzialo. Jestem pewny tego rozwiazania i uwazam ze jest tak samo bezpieczne jak normalna felga z rozstawem 4x98. Nie oszczedzam samochodu , srub nie zmienialem, kolo mi nigdy nie odpadlo a i nie mam zadnego bicia na kierownicy nawet przy 180km/h. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.