Skocz do zawartości

Sprzęgło


pilot128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie mija na moim liczniku 110tys km i mam problem ze sprzęgłem. Trzeba użyć dużej siły by wcisnąć pedał sprzęgła.

Linka była wymieniana w zeszłym roku, czyżby przyszedł czas na wymianę sprzęgła??

Jeżeli znacie to prosiłbym o podanie orientacyjnego kosztu wymiany(robocizna+materiały) sprzęgła w Palio 1,2 rocznik '99

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowity koszt wymiany sprzęgła to około 500 zł. chyba że sam kupisz na allegro komplet tj z łozyskiem i wymienisz więc to będzie połowa kasy. ale 110tyś. to jakoś mały przebieg u mnie w sienie 1.6 padło sprzęgło po 200tys km więc może spróbuj zmienić te linke jeszcze raz albo przynajmiej ją nasmarować, samo ciężkie wciskanie pedału sprzegła nie jest objawem jego kończenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet sprzęgła Valeo (to co idzie na pierwszy montaż) 180zł. Wymiana w zależności od warsztatu 200-250zł. Warto przy wymianie sprzęgła zadbać o to, żeby sprawdzić uszczelniacz na wale od strony skrzyni, jeśli cieknie to koniecznie wymienić - kupić oryginał a nie zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam Wszystkich:)

W mojej sience (1.2 75, 99') dnia wczorajszego przy w pelni wcisnietym pedale zaczal z silnika dochodzic niepokojacy metaliczny dzwiek... przejechalem szczesliwie 30km i wrocilem do domu. Delikatnie wyregulowalem linke i halas ustapil, jednak nie chce bagatelizowac problemu i profilaktycznie - chociaz teoretycznie chcialbym sie przygotowac do wymiany sprzegla.

Przeszukiwalem sklepy w poblizu i na allegro i jestem wkropce, nie wiem jakie sprzeglo wybrac: mniej wiecej rozpietosc cenowa to od 130(hart) do 450-490(valeo), wiem, ze zakup Valeo moglby byc pewny ze wzgledu na renome fimry jednak nie mam na tyle funduszy i nie wiem ile jeszcze polatam siena zeby inwestowac takie pieniadze. Co sadzicie i jakie znacie firmy sprzegiel ktore moznaby bylo polecic. Nie ukrywam ze im taniej tym lepiej dla mnie:P

Czy wymienic od razu linke?

Czy macie jakies wskazowki, wazne informacje odnosnie wymiany w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich:)

> W mojej sience (1.2 75, 99') dnia wczorajszego przy w pelni

> wcisnietym pedale zaczal z silnika dochodzic niepokojacy

> metaliczny dzwiek... przejechalem szczesliwie 30km i wrocilem do

> domu. Delikatnie wyregulowalem linke i halas ustapil, jednak nie

> chce bagatelizowac problemu i profilaktycznie - chociaz

> teoretycznie chcialbym sie przygotowac do wymiany sprzegla.

> Przeszukiwalem sklepy w poblizu i na allegro i jestem wkropce, nie

> wiem jakie sprzeglo wybrac: mniej wiecej rozpietosc cenowa to od

> 130(hart) do 450-490(valeo), wiem, ze zakup Valeo moglby byc

> pewny ze wzgledu na renome fimry jednak nie mam na tyle funduszy

> i nie wiem ile jeszcze polatam siena zeby inwestowac takie

> pieniadze. Co sadzicie i jakie znacie firmy sprzegiel ktore

> moznaby bylo polecic. Nie ukrywam ze im taniej tym lepiej dla

> mnie:P

> Czy wymienic od razu linke?

> Czy macie jakies wskazowki, wazne informacje odnosnie wymiany w tym

> silniku.

sprzęgło valeo do 1.2 +- 170 zł

Luk 150 zł

kup na allegro w ostateczności jak u Ciebie tak drogo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzęgło valeo do 1.2 +- 170 zł

> Luk 150 zł

> kup na allegro w ostateczności jak u Ciebie tak drogo ...

dzieki za odp... ku mojemu wielkiemu zdziwieniu w bytomiu krzycza sobie za valeo ponad 400zl angryfire.gif poki co wyregulowalem sobie linke i jest idealnie cool.gif co nie zmienia faktu ze w przyszlosci sie za to wezme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.