Skocz do zawartości

Chcąc dokonac zakupu Renault


Bell206

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku Renault Megane z 1997r. 1,4+gaz. Samochód na pierwszy rzut oka jest w stanie idealnym martwią mnie dwie rzeczy:

- przebieg 237.000 - to dużo czy mało jak na takie auto

- małe ogniwa rdzewki na tylnej klapie bagażnika.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na oku Renault Megane z 1997r. 1,4+gaz. Samochód na pierwszy rzut

> oka jest w stanie idealnym martwią mnie dwie rzeczy:

> - przebieg 237.000 - to dużo czy mało jak na takie auto

> - małe ogniwa rdzewki na tylnej klapie bagażnika.

> Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego auta.

Miałem zagazowanego Punciaka 1.1 z przebiegiem 217 tys. km - nam służył dobrze, obecnemu właścicielowi też. Może podjedź do najbliższego mechanika i niech Ci zmierzy stopień sprężenia. Przyjrzyj się dobrze nadkolom, bo lubią rdzewieć i na pewno było przy nich grzebane mniej lub więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem zagazowanego Punciaka 1.1 z przebiegiem 217 tys. km - nam

> służył dobrze, obecnemu właścicielowi też. Może podjedź do

> najbliższego mechanika i niech Ci zmierzy stopień sprężenia.

> Przyjrzyj się dobrze nadkolom, bo lubią rdzewieć i na pewno było

> przy nich grzebane mniej lub więcej

Plus jest taki tego auta że znam właściciela gaz ma zaledwie od 2 lat w nim, więc o gaz się nie martwię, chodzi o przebieg. Czy Renault z takim przebiegiem to jeszcze dobre auto da się pojeździć ? Bo np Mercedesy robią po 500.000 i nawet ciężko się doszukać tego po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plus jest taki tego auta że znam właściciela gaz ma zaledwie od 2 lat

> w nim, więc o gaz się nie martwię, chodzi o przebieg. Czy

> Renault z takim przebiegiem to jeszcze dobre auto da się

> pojeździć ? Bo np Mercedesy robią po 500.000 i nawet ciężko się

> doszukać tego po nich.

Ja mam 1.6 98 240 kkm na liczniku, gaz od 3 lat (140 kkm). Jak ją brałem miała 100 kkm na licznkiu, po trzech latach do wymiany poszła uszczelka pod głowicą i 3 zawory. Po wymianie w/w wymienionych jeździ spoko dalej. Jeżeli gość dbał o auto to powinno posłuzyć. Przy intensywnej jeździe mogą Cię czekać podobne sprawy. Generalnie z doświadczenia meganka gaz znosi bardzo dobrze i aktualnie nawet lepiej ciągnie na LPG niż na benie (tu pewnie wtryski już zapomniały co to benzyna).

Demonem prędkości i przyspieszania nie jest, ale w miarę wygodne autko. Wygodne fotele choć boczne trzymanie pozostawia trochę do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Clio 1,4 z 1993r to ten sam silnik co podajesz tylko z inna głowica i innym wtryskiem oznaczenie zapewne E7J. Silnik w moim clio był najlepsza rzecza w tym aucie smile.gif

Kupiłem go jak miał 140tys a sprzedałem jak było 220tys, mechanicy mowili ze było na pewno ponad 300tys tak oceniali go na słuch i ja wcale nie zaprzeczałem.

Przy tym przebiegu zapewne są jakies wycieki ale to normalna sprawa, mozliwe wycieki to przy prawym kole wyciek spod simeringów oraz najczestrzy wybierak skrzyni biegów.

Oba wycieki sa do uszczelnienia przy rutynowych przegladach i wymianach np. pasek rozrzadu i/lub wymiana sprzegła.

Ogólnie to ja bardziej ta rdza bym sie przejmował niz silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.