Skocz do zawartości

czujnik parkowania - poprowadzenie przewodow


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym do swojej astry f zamontowac czujnik parkowania. Rozkladam sie po allegro i najchetniej bym wzial taki bez wyswietlacza LCD z samym sygnalem dzwiekowym. Cos np jak ten: http://allegro.pl/item453589093_czujnik_cofania_sygnalizacja_dzwiekiem_buzzer.html

Powiedzcie mi czy da sie poprowadzic przewody od czujnikow w zderzaku do bagaznika bez wiercenia (jakas dziura czy cos juz jest?)? Centralke bym zamontowal pod oslona wew od lampy z ktorej bralbym napiecie od wstecznej zarowki. Pozostaje jeszcze kwestia zainstalowania glosnika, w ktorym miejscu najlepiej go zamontowac? - czy montujac go w bagazniku pod tylnia polka bedzie go slychac w miare dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi czy da sie poprowadzic przewody od czujnikow w zderzaku

> do bagaznika bez wiercenia (jakas dziura czy cos juz jest?)?

Ja prowadziłem przez przelotkę przewodów lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Montaż odbył się bez zdejmowania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.GIFNie zdejmowałem nigdy zderzaka. W bagażniku pod wykładziną obok prawej lampy jest w podłodze gumowa zaślepka, tamtędy przewody do wnęki lampy. Brzęczyk obok lampy, lub na zewnątrz pod półkę, jest dość głośny. Jeżeli z wyświetlaczem to prawym progiem za schowek i do góry przez kratkę nawiewu na środek.

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdejmowania zderzaka spokojnie przeciągniesz przewody przez istniejące zaślepki i otwory. Wygodniej i szybciej, jeżeli pomozesz sobie przyprzeciąganiu kabelków kawałkiem w miarę sztywnego drutu np stalowego ok. 1 mm albo miedzianego ok. 2mm, lepiej w izolacji. Nawet spoko przeciagniesz przewody aż do konsoli lub np. prawym słupkiem przy przedniej szybie nad lusterko wsteczne (mam tam wyświetlacz).

Buzzer często jest zbyt denerwujący i nie można go wyłączyć, a na ekran można patrzeć tylko wtedy, kiedy to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.