Skocz do zawartości

[F] zapach spalin w kabinie


grundi

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem wiem... pewnie większośc z was powie, że "szukajka nie boli"

ale mnie nie lubi

i dla tego zadaję pytanie tutaj

dzisiaj rano jadąc do pracy poczułem zapach spalin w kabinie...

czym to może być spowodowane?

i czym to ewentualnie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj rano jadąc do pracy poczułem zapach spalin w kabinie...

> czym to może być spowodowane?

> i czym to ewentualnie grozi

Pewno dziurę masz w wydechu dzieś pod samochodem i zasysa do środka. A czym grozi... bólem głowy, zatruciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem wiem wiem... pewnie większośc z was powie, że "szukajka nie

> boli"

> ale mnie nie lubi

> i dla tego zadaję pytanie tutaj

> dzisiaj rano jadąc do pracy poczułem zapach spalin w kabinie...

> czym to może być spowodowane?

> i czym to ewentualnie grozi

obbadaj kolektor wydechowy czy nie jest nigdzie pekniety. Jest on zeliwny i jak sie nagrzeje podczas jazdy i poleci na niego woda np. z kaluzy to moze pęknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jestes pewien ze to zapach twoich spalin a nie zapach spalin innego

> auta co jechalo przed toba i wciagneło do srodka??

tego akurat jestem pewny... smile.gif

jako jedyne stałem na parkingu.. a przedemną na pewno nie było innego samochodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obbadaj kolektor wydechowy czy nie jest nigdzie pekniety. Jest on

> zeliwny i jak sie nagrzeje podczas jazdy i poleci na niego woda

> np. z kaluzy to moze pęknąć

oj.. to mnie teraz kolega zmartwił... co prawda wczoraj jakichs wielkich kałuż nie było ... ale.. wjechałem w jedna taką niemałą z dośc duża prędkością... da się to jakoś w razie czego naprawić? czy szukac od razu nowego kolektora wydechowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> posprawdzaj / obwąchaj / cały wydech i wtedy jak bedzie cos nie tak

> zastanawiaj sie nad ewentualna naprawa/zakupem a nie juz

> najczarniejsze scenariusze...

no do tego to mi kanał będzie potrzebny

a ja dysponuję tylko najazdami frown.gif

no ale coś się wymyśli...

pobawię się dzisija w pieska i będe wąchał i wąchał

i znając moje szczęscie pojadę po drugi kolektor smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz poczułeś? Daruj sobie szukanie. Wystarczy że auto zimne było i na ssaniu bardziej przepalało. Wiater halny zawiał deczko od tyłu i wepchnął ci smrodek pod auto.

Jak będzie śmierdziało przez tydzień to zacznij szukać zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz poczułeś?

narazie raz poczułem i później całą droge do pracy śmierdziało frown.gif

Daruj sobie szukanie. Wystarczy że auto zimne było i na

> ssaniu bardziej przepalało. Wiater halny zawiał deczko od tyłu i

> wepchnął ci smrodek pod auto.

u mnie dzisiaj wiatru nie było smile.gif

> Jak będzie śmierdziało przez tydzień to zacznij szukać

a jak nie przeżyję tego tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna rura - 2 lub 3 miejsca połączeń...gdzie tu problem?

w sumie żaden... ale dopiero teraz wiem gdzie szukac smrodku smile.gif

> No w sumie jak kto brzucho ma za duże to pod auto nie wlezie

skąd wiedziałes?? tuk.gif a spróbuj to komu powiedzieć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie miałem zakładać osobny wątek w tej sprawie, to grzecznie się pod niego podłącze. Wywód będzie nieco długi ale mam nadzieję że z niego coś wyniknie.

U mnie rozwiązaniem problemu zapachu spalin w kabinie okazał się ... niedokręcony korek wlewu oleju. Widocznie jak dolewałem oleju to nie dokręciłem. Pewnego razu otwieram maskę bo też mi cosik śmierdziało i patrzę korek był tylko na jednym mocowaniu dokręcony a drugie wystawało ponad obudowę gwintu. Korek zakręciłem i zapach zniknął ale to jednak zaczęło mnie zastanawiać. Dlaczgo przy odkręconym korku czuć wyraźnie spaliny wewnątrz auta. Wiem odp jest prosta ale dlatego że ją znam to mnie martwi. Otóż zapewne nade głowicą w jakiś sposób dostają się spaliny te wydostając się przez korek oleju są zasysane do środka auta przez wiatrak dmuchawy... Skąd jednak te spaliny?? Uszczelniacze zaworów, uszczelkę pod głowicą robiłem jakieś pół roku temu więc chyba nie to jest winne...

Prośba do użytkowników C1xNZ: może ktoś z was zrobić mały teścik. Odpalcie auto odkręćcie korek oleju i ułużcie go na wlewie oleju. Może ktoś z Was opisać czy ten korek u niego podskakuje czy leży spokojnie?? Z góry dzięki za odp...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na Twoje pytanie... Jestem totalnym laikiem i dopiero zaczynam przygodę z technika w astrze . Ale rozumiem że powinien mnie niepokoić zapach spalin z tej części silnika ? Z tego co wyczytałem to mam już jeden objaw UPG czyli na zimymym silniku odgłos przejdzajacej się wody. A teraz z Twojej wypowiedzi wynika że zapach spalin to kolejny objaw. To mnie akurat nie pociesza. Ktoś może mi podać orientacyjny koszt takiej wymiany? Bez robocizny :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KosztUPG

Tam masz podział na materiał i robociznę

Pewni jesteście że to zapach i przedmuch spalin? W końcu tam pracuje olej i też wydziela opary od gorąca.

Ja bym się raczej tym zbytnio nie przejmował i kontrolnie sprawdził przewód odmy czy drożny - takie kolanko między 2-3 cylindrem za silnikiem a przed wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się zapachem spalin z wlewu oleju. To jest normalne. Część spalin zawsze przedostaje się przez pierścienie. Do tego dochodzą opary rozgrzanego oleju.

Co do skaczącego korka oleju to też bez paniki. Jeśli podskakuje, ale nie jest od razu wystrzeliwany, to nie należy się tym przejmować. Martwić się można dopiero jak z wlewu oleju lecą spaliny w większych ilościach i widać, że są pod większym ciśnieniem niż normalnie. Ale i wtedy nie należy się tym bardzo sugerować, tylko podjechać do jakiegoś mecha i zrobić pomiar kompresji i próbę olejową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.