Skocz do zawartości

Dlaczego powoli się nagrzewa? (Astra G)


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie,ten dystans to raczej normalne.

Poza tym jeżeli jest lpg to też deczko zabiera na początku - zakładając że szybko przełączasz na gaz, no i jazda z ogrzewaniem na fuul też nie służy szybkiemu nagrzaniu silnika bo część ciepła idzie do środka i w sumie czekasz dłużej na ciepełko

Dla pewności możesz jeszcze zajrzeć między atrapę a chłodnicę - ja mam w tym miejscu w F-ce oryginalną wczepianą przegrodę zasłaniającą połowę atrapy. Jeżeli masz tam specjalne zatrzaski to możesz poszukać czegoś w tym guście i na zimę zakładać - tylko bez przeginania smile.gif gdzieś musi wiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem jezeli nagrzewa sie do prawidłowej temeperatury i na

> dystansie do 10 km. to nic sie strasznego nie dzieje...

hmm, nie zgodzę się, w obecnych temperaturach np moja rozgrzewa sie do temp roboczej w ciągu 4km a wcale nie butuję, mam po drodze jedne światła, biegi przełączam na jakieś 3,5 tys/obr,

przy dobrym termostacie ople benzynowe szybko sie grzeją,

sądzę że autor wątku powinien go zmienić,

brat

EDIT: chyba a raczej na pewno jestem zmęczony, jeżeli termostat jest OK to pewnie radosna twórczość gazowników w instalację chłodzenia powoduje takie afery, trzebaby obadać co jest tam połączone i jak i wyciągnąć jakieś wnioski czy można coś po nich poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też rozgrzewa się dość szybko, max 4-5 km i wskazówka podchodzi pod 90 stopni. Silnik jak w podpisie z tym że bez LPG. Myślę że te 10 km to znowu nie tak dużo, aczkolwiek jak wspomniał wyżej kolega bratPit należało by się przyjrzeć bliżej układowi chłodzenia i jego powiązaniom z instalką gazową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."co to znaczy otwartą nagrzewnicę?

mam właczone ogrzewanie..."

Własnie o to mi chodziło... Jezeli od razu masz włączone ogrzewanie wnętrza, to silnik musi dłuzej się nagrzewac, bo od samego początku ciepło jest odbierane do ogrzania Waćpana... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..."co to znaczy otwartą nagrzewnicę?

> mam właczone ogrzewanie..."

> Własnie o to mi chodziło... Jezeli od razu masz włączone ogrzewanie

> wnętrza, to silnik musi dłuzej się nagrzewac, bo od samego

> początku ciepło jest odbierane do ogrzania Waćpana...

No to ja dodam swoje 3 grosze:

Mam ustawione ogrzewanie na AUTO - cały czas 22topnie (a tak taki oplowski klimatronik mi się trafił grinser006.gif ) ... rozumiem, że w takim układzie autko samo decyduje kiedy załączyć gzanie (przynajmniej ja to tak odczuwam, że dopiero po jakimś czasie zaczyna dmuchawa dmuchać ... już cieplutkie powietrze)

ps: a silnik nagrzewa mi się też raczej długo i osiąga roboczą temperaturę w okolicach 85 stopni - dobrze to czy za mało (termostat nówka sztuka) ale wcześniej było raczej tak 90 stopni confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.