Skocz do zawartości

PROSZĘ O WSKAZÓWKI DLA LAIKA - CO WYBRAĆ, CO KUPIĆ?


tomo26

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić radioodtwarzacz samochodowy do 650 PLN biorę pod uwagę firmy alpine, clarion, sony, pionier. Nie wiem której firmy radyjka są najlepsze pod względem jakości dźwięku, niezawodności, solidności wykonania. Moim liderem jest alpine, ale ewentualnie nie wiem czy kupić model iDA-X200 czy iDA-X300. Różnica w cenie to około 200PLN nie znam się na radiach i nie wiem czym się różnią te modele od siebie, jeśli różnica jest tylko w kolorze podświetlania to byłoby bezsensem przepłacać. Nie wiem czy to w ogóle jest dobry wybór? Mam zamiar zamontować sprzęt w oplu astrze kombi w zestawieniu z oryginalnymi oplowskimi głośnikami + jakiś dobry ale nie za drogi subwoofer dający fajny nie dudniący basik, który dałoby radę podłączyć bez dodatkowych wzmacniaczy. Proszę o pomoc jaki zestawik radyjko+ subwoofer wybrać (radyjko do 650 PLN, subwoofer do 300 max. 400PLN).

Pozdrawiam

Tomo26

iDE-X200 http://www.allegro.pl/item477600179_alpine_ida_x200_usb_sklep_w_wa_f_vat_pl_insrukcja.html

iDE-X300 http://www.allegro.pl/item482850157_alpine_ida_x300_usb_pendrivesd_reader_wroclaw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Subwoofer podłączony pod samo radio? To tak jakbyś w Astrze miał

> silnik z malucha

> Z Twojego wyboru napewno wyrzucił bym Sony a dodał Kenwood'a

> np. takiego

> http://www.allegro.pl/item479835422_kenwood_kdc_w6041u_cd_mp3_usb_pendrive_2gb_gw24m.html

Ten kenwood to też ciekawa propozycja, chociaż nie ma o nim za wiele opinii w necie. Jestem już chyba zdecydowany na alpine iDA-X300 podoba mi się bardziej jego design. iDA-X300 jest identyczny jak ida-x200 tylko ze ma zielone podswietlanie i mniej wyjsc/wejsc na przedwzmacniacz ale 200 PLN taniej ( tylko takie różnice rzuciły mi się w oczy)

Odnośnie subwoofera to faktycznie na 100% muszę kupić i zamontować jakiś wzmacniacz bo samo radio nie pociągnie.

Zastanawiam się nad zakupem takiego subwoofera:

http://www.allegro.pl/item480206232_hurt_skrzynia_soling_cp123_blaupunk_1200w_mdf_prof.html

i do tego jescze jakiś wzmacniacz tylko nie wiem czy 2 czy 4 kanałowy i jakiej firmy?

Nie wiem też czy nie lepiej kupić jakiegoś używanego subwoofera i wzmacniacza z allegro. Napewno byłoby trochę taniej i lepszy sprzęt ni ż nowy.

Proszę o pomoc w doborze subwoofera i wzmacniacza.

Pozdrawaiam

Tomo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem też czy nie lepiej kupić jakiegoś używanego subwoofera i

> wzmacniacza z allegro. Napewno byłoby trochę taniej i lepszy

> sprzęt ni ż nowy.

> Proszę o pomoc w doborze subwoofera i wzmacniacza.

> Pozdrawaiam

> Tomo26

Jeżeli sprzęt sprawdzony to ja bym się nie wahał nad zakupem "secon-hand" z Alledrogo bo w tym samym budżecie na pewno lepszą jakość trafisz (sam kupowałem już dwa wzmacniacze - Apline v12 i Blaupunkta GTA2) i póki co jestem b.zadowolony

A tak na marginesie to warto pomyśleć nad wygłuszeniem drzwi przednich wink.gif

Co do sub-łoperów ... to może się sam podepnę z pytaniem o wyższość skrzyni nad tubą lub odwrotnie ( w co wątpię). Też mam Astre kombiaka tyle, że z kołem zapasowym już w bagażniku ze względu na lpg i bardzo mi zależy na optymalnym wykorzystaniu miejsca w bagażniku ... Co do głośnika do suba to zanabyłem właśnie takowy-> Visaton vc250 o średnicy 25cm i 150W RMS za śmieszne pieniądze ... trochę ryzyko bo kupowane "w ciemno" ale mam nadzieję, że zagra ładnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli sprzęt sprawdzony to ja bym się nie wahał nad zakupem

> "secon-hand" z Alledrogo bo w tym samym budżecie na pewno lepszą

> jakość trafisz (sam kupowałem już dwa wzmacniacze - Apline v12 i

> Blaupunkta GTA2) i póki co jestem b.zadowolony

> A tak na marginesie to warto pomyśleć nad wygłuszeniem drzwi

> przednich

> Co do sub-łoperów ... to może się sam podepnę z pytaniem o wyższość

> skrzyni nad tubą lub odwrotnie ( w co wątpię). Też mam Astre

> kombiaka tyle, że z kołem zapasowym już w bagażniku ze względu

> na lpg i bardzo mi zależy na optymalnym wykorzystaniu miejsca w

> bagażniku ... Co do głośnika do suba to zanabyłem właśnie

> takowy-> Visaton vc250 o średnicy 25cm i 150W RMS za śmieszne

> pieniądze ... trochę ryzyko bo kupowane "w ciemno" ale mam

> nadzieję, że zagra ładnie

Auto mam wygłuszone na maxa, drzwi, klapa, dach, tapicerki - nic nie trzeszczy nic nie stuka.

Co do radia już jestem pewien alpina idA-X300.

Natomiast teraz zupełnie nie wiem jaki mam kupić subwoofer i wzmacniacz. Co polecacie, czego szukać i który sprzęt warto licytować na allegro. Nie chcę kupować w ciemno i przepłacać za jakiś kiepski sprzęt. Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam

Tomo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten kenwood to też ciekawa propozycja, chociaż nie ma o nim za wiele

> opinii w necie. Jestem już chyba zdecydowany na alpine iDA-X300

> podoba mi się bardziej jego design. iDA-X300 jest identyczny

> jak ida-x200 tylko ze ma zielone podswietlanie i mniej

> wyjsc/wejsc na przedwzmacniacz ale 200 PLN taniej ( tylko takie

> różnice rzuciły mi się w oczy)

> Odnośnie subwoofera to faktycznie na 100% muszę kupić i zamontować

> jakiś wzmacniacz bo samo radio nie pociągnie.

> Zastanawiam się nad zakupem takiego subwoofera:

> http://www.allegro.pl/item480206232_hurt_skrzynia_soling_cp123_blaupunk_1200w_mdf_prof.html

> i do tego jescze jakiś wzmacniacz tylko nie wiem czy 2 czy 4 kanałowy

> i jakiej firmy?

> Nie wiem też czy nie lepiej kupić jakiegoś używanego subwoofera i

> wzmacniacza z allegro. Napewno byłoby trochę taniej i lepszy

> sprzęt ni ż nowy.

> Proszę o pomoc w doborze subwoofera i wzmacniacza.

> Pozdrawaiam

> Tomo26

Jeśli wzmacniacz ma zasilać tylko suba to najlepiej monoblock

Produkty solinga mają dobrą opinię jako najtańsze car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.allegro.pl/item449501386_carpower_hpb_1502_24_gwarancja_wysylka_free_rca.html

> Subwoofer

> http://www.allegro.pl/item461850102_skrzynia_soling_cp123_zwyciesca_klasy_do_300zl.html

te beda dobre, i jak nie masz jakis zajebistych wymagan to starczy napewno i bedzie ladnie pukac, do tego kup jakies kabelki min 16mm2 i bedzie pieknie smile.gif

Radia to wszystkie w tych cenach są podobne, wybierz miedzy alpine, pioneer, jvc, kenwood, clarion. Do 500zł to szukaj tego co ma wiecej funkcji, ladniej wyglada, bo jakosc maja taka sama prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę złotych więcej tzn. ile?

> Lepsszy tzn. jaki?

według mnie 100/150 zł więcej

bo jak kupowac sprzęt to żeby był

dobry i napewno dobrze grał,długo służył

i był bez awaryjny

a co do wzmacniaczy

to trudno wybór

więc mało ci pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te beda dobre, i jak nie masz jakis zajebistych wymagan to starczy

> napewno i bedzie ladnie pukac, do tego kup jakies kabelki min

> 16mm2 i bedzie pieknie

> Radia to wszystkie w tych cenach są podobne, wybierz miedzy alpine,

> pioneer, jvc, kenwood, clarion. Do 500zł to szukaj tego co ma

> wiecej funkcji, ladniej wyglada, bo jakosc maja taka sama prawie

Czy do takiego zestawu potrzebne mi będą jeszcze jakieś zwrotnice , cewki, kondensatory. Czy radio + wzmacniacz + subwoofer i okablowanie w zupełności wystarczy?

Pozdrawiam

Tomo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy radio + wzmacniacz + subwoofer i

> Wystarczy

I na pewno nic się nie spali?

Ten CARPOWER 1502 jest w cenie 3 takich subwooferów, a używanych na allegro nie widać. Może szukać coś innego z używek tak do 250 max. 300PLN. może lepsza byłaby jakaś 4 kanałówka?

Czy ten CARPOWER 1502 to optimum do solinga biorąc pod uwagę jakosc/cena?

Pozdrawiam

Tomo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic sie nie spali i bedziesz zadowolony

> a wzmak zostanie CI zawsze gdybys chcial jeszcze mocniejszego suba

> kiedys

Może ktoś z was ma taki subwoofer Solinga CP-123 z wzmacniaczem Carpowera 602 lub 1502 niech się wypowie jak to gra i czy rzeczywiście jest sens płacić prawie 2 tyle i kupować za mocny wzmacniacz 1502. Może tan 602 w zupełności wystarczy?

Pozdrawiam

tomo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tego solinga to w zupełnosci wystarczy bo to nie jest jakiść

> wymagający sprzęt...

Są różne opinnie jedni piszą że wystarczy jedni że nie już sam nie wiem co robić ten Carpower 1502 co tu ukrywać jest trochę drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są różne opinnie jedni piszą że wystarczy jedni że nie już sam nie

> wiem co robić ten Carpower 1502 co tu ukrywać jest trochę drogi.

znajomy ciągnie tym CP 602 suba PB M10 i daje rade, wiec takie solingi to nawet ze dwa uciagnie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomy ciągnie tym CP 602 suba PB M10 i daje rade, wiec takie

> solingi to nawet ze dwa uciagnie

Soling CP-123 ma podobno 300 RMS a CP602 225 RMS natomiast CP 1502 500 RMS. Wydaje mi się że z tym 1502 jest duże ryzyko że mogę spalić głośnik w subwooferze. No i też nie jestem zwolennikiem przesadnie głośnej muzyki a z tego co mi się wydaje im głośniej tym potrzeba wiecej mocy, czyba że jestem w błędzie? Tylko czy jeżeli ten CP 602 okaże się za słaby to czy subwoofer nie będzie kiepsko grał jak dam głośniej?

Pozdrawiam

Tomo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak on ma 300 w RMSie to ja jestem ksiedzem... M10 ma 300 i jest dosc wymagajacym głośnikiem, a daje rade 602 wiec sie nie zastanawiaj bo do sprzetu typu Soling lepszego wzamaka niz ta 602 nie ma sensu kupowac... chyba ze z mysla o pozniejszej zmianie suba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak on ma 300 w RMSie to ja jestem ksiedzem... M10 ma 300 i jest dosc

> wymagajacym głośnikiem, a daje rade 602 wiec sie nie zastanawiaj

> bo do sprzetu typu Soling lepszego wzamaka niz ta 602 nie ma

> sensu kupowac... chyba ze z mysla o pozniejszej zmianie suba...

Czy z tego CP 602 będzie jakiś przyzwoity BASS czy tylko dudnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy z tego CP 602 będzie jakiś przyzwoity BASS czy tylko dudnienie?

co do basu to jakiekolwiek zarzuty kierowac mozesz do subwoofera bo to z niego bedzie sie bass badź dudnienie wydobywać... Ale w tej kwestii Ci nie pomogę bo nigdy solinga nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem SOLINGA CP-123 chcę go jeszcze trochę poprawić więc wysmaruję wszystkie łączenia wikolem a pod obrzeża głosnika dam uszczelkę do okien lub uszczelnie silikonem.

Mam pytanko odnośnie maty tłumiącej, jak powinna być rozmieszczona wewnątrz skrzyni? Czy tak jak jest na zdjęciach jest dobrze czy wytłumić skrzynkę czymś innym?

Zdjęcia skrzynki i głośnika w załącznikach.

Pozdrawiam

Tomo26

post-82155-14352498376795_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakup gabke tą z cyckami i wykalej nia całe wnetrze o ile to jest

> skrzynia zamknieta... a głosnik mozesz na silikonie przykleic

> zamiast tej uszczelki do okien...

Tak to jest skrzynia zamknięta, jakiej grubości ta gąbka ma być z 10 mm nie licząc cycków wystarczy, całe wnętrze wyklejać czy tylko poszczególne ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest skrzynia zamknięta, jakiej grubości ta gąbka ma być z 10

> mm nie licząc cycków wystarczy, całe wnętrze wyklejać czy tylko

> poszczególne ściany?

starczy... całość skrzynki tym wyklej... tylko zeby nie latało wewn tylko zeby to dobrze było przyklejone.... najlepiej jak zakupisz taka samoprzylepna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> starczy... całość skrzynki tym wyklej... tylko zeby nie latało wewn

> tylko zeby to dobrze było przyklejone.... najlepiej jak zakupisz

> taka samoprzylepna...

Obkleję na butapren lub wikol powinno trzymać.

Oryginalnie w skrzynce była tylko zwisająca szmatka przyklejona do górnej, dolnej i tylnej ścianki, boczne były gołe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obkleję na butapren lub wikol powinno trzymać.

> Oryginalnie w skrzynce była tylko zwisająca szmatka przyklejona do

> górnej, dolnej i tylnej ścianki, boczne były gołe.

to juz lepiej bedzie trzymac tasma dwustronna... to co na zdjeciu to porazka jest, ale w subie za ta kase to nie ma sie co spodziewac rewelacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... to co na zdjeciu to

> porazka jest, ale w subie za ta kase to nie ma sie co spodziewac

> rewelacji...

Faktycznie hasło "po wnętrzu" mnie poznacie ma tu zastosowanie - wygląda jak psu z pyska wyszarpnięte (nie obrażając psa) ..... zlosnik.gif

A ja się jeszcze dopytam - czy zamiast gąbki można "wypchać" wnętrze skrzyni taka białą watoliną wygłuszającą - akurat ja poszedłem inną droga i zanabyłem samą skrzynkę (w miare ładnie zrobioną) i teraz muszę ją czymś wygłuszyć (skrzynka 20L, zamknięta do tego głośnik Visaton ca.150Watt RMSu) ... a taką watolinę akurat mam "pod ręką" ??

No i ile tej "waty" napchać, żeby nie przesadzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zamknietych skrzyniach nalezy wyklejac scianki a nie wypychac, gdyz

> takie wypchanie skrzyni spowoduje nie wytlumienie, a zwiekszenie

> litrazu skrzyni, a nie o to chodzi chyba...

OK - to jest konkretna odpowiedź;) Rozumiem, że mogę np: podwójną warstwą takiej watoliny obkleić boki, górę i dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zamknietych skrzyniach nalezy wyklejac scianki a nie wypychac, gdyz

> takie wypchanie skrzyni spowoduje nie wytlumienie, a zwiekszenie

> litrazu skrzyni, a nie o to chodzi chyba...

a najlepiej drogą eksperymentów...

u mnie najczyściej grało po całkowitym wypchaniu taką watoliną syntetyczną do tapicerowania. cel był maksymalnie usunąć odbicia falowe i cel został osiągnięty...

pomiędzy głośnikiem a skrzynią nie powinno być nic. jakakowiek masa elastyczna poza minimum uszczelnienia. jak wkleisz na silikon to potem będzie ciężko odkleić, ja wsadziłem najgorszą bardzo delikatną uszczelkę okienną z gąbki i potem mocno to śrubami poskręcałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja głośnik zawsze dawałem na silikonie, badz na kleju na gorąco i niegdy niemiałem problemow z pozniejszym go wyciagnieciem, a po drugie jak sie robi skrzynie to nie po to zeby co chwile do niej zagladac a na silikonie mam pewnosc ze bedzie dobrze uszczelnione zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a najlepiej drogą eksperymentów...

> u mnie najczyściej grało po całkowitym wypchaniu taką watoliną

> syntetyczną do tapicerowania. cel był maksymalnie usunąć odbicia

> falowe i cel został osiągnięty...

> pomiędzy głośnikiem a skrzynią nie powinno być nic. jakakowiek masa

> elastyczna poza minimum uszczelnienia. jak wkleisz na silikon to

> potem będzie ciężko odkleić, ja wsadziłem najgorszą bardzo

> delikatną uszczelkę okienną z gąbki i potem mocno to śrubami

> poskręcałem....

Hmmm... no to teraz znowu mam zagwozdkę (chyba nie pozostaje mi nic innego jak - droga experymentu) ... To na czym mi zależy to uzyskanie dynamicznego basu ale bez efektu dudnienia ... nie słucham głośno ale chciałbym aby basy były wyczuwalne ... jednak nie powodowały bólu głowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinno być ok... zreszta spróbujesz to sie przekonasz... ja miałem

> 20l skrzynie oklejoną 3cm gabka z tymi cyckami i było przyjemnie

Przyklejałeś tą gąbkę bezpośrednio do ścianek?

W tym artykule jest napisane:

obudowa zamknięta - na ścianki gąbka 2...4cm, tu również wykładamy 1cm od płyty. Całą objętość należy mocno wytłumić wełną lub watą.

Jak ja mam wkleić tą cienką ( 20 mm łącznie z cyckiem ) gąbkę z cyckami 1 cm od płyty? Tymi cyckami do płyty czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrócę do tematu obudowy i uzupełnie pytanie o parametry głośnika, króry z tej skrzynki (20L) wyjąłem:

średnica to 25cm

moc w rms 150W

Vas (liter) - 29,65

Fs (Hz) - 65,42

Qts - 0,4367

Trochę poszperałem i pogooglałem i wyszło mi kilka wątpliwości:

1. Czy jeżeli już zostanę przy zamkniętej obudowie to nie powinna być ona ciut większa?

2. Jeżeli większa to jeżeli skrzynia jest wygłuszona w środku to tak jak gdzieś tu powyżej czytałem - działa to jak "zwiększenie litrażu" cytat za kol. Flesz: "w zamknietych skrzyniach nalezy wyklejac scianki a nie wypychac, gdyz takie wypchanie skrzyni spowoduje nie wytlumienie, a zwiekszenie litrazu skrzyni"

3. Czy powinna być to już z bassreflexem skrzynka?

Wszelkie inne sugestie też mile widziane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinno być ok... zreszta spróbujesz to sie przekonasz... ja miałem

> 20l skrzynie oklejoną 3cm gabka z tymi cyckami i było przyjemnie.

Ok skrzynia prawie gotowa, na uszczelnienie zużyłem 8 tubek wikolu, następnie wykleiłem gąbką z cyckami. Myślałem że ta gąbka jest grubsza ale jak przyniosłem z pracy okazało się że ma 10 mm z cyckami czyli strasznie cienka, nie wiem czy nie za cienka? Ciekawe jaki bedzie efekt?

Zdjęcia w załączniku.

post-82155-14352498456918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.