Skocz do zawartości

Wyciek oleju, przyczyny, koszt naprawy


Szwaggier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Zmieniając płyn do spryskiwaczy zauważyłem pewien wyciek oleju. Może wyciek to za dużo, ale jakieś sączenie bądź wykap to na pewno.

Na zimnym silniku sprawdziłem olej na bagnecie i... idealnie w połowie, lekko przyciemniony, aczkolwiek barwa nie była zmartwieniem.

Pytanie: co mogło pójść? Jakaś uszczelka? Jaki jest orientacyjny koszt naprawy podając powiedzmy górną granicę.

Poniżej orientacyjne zdjęcia. Zrobiłem komórką bo miałem przy sobie akurat. Przepraszam za jakość.

zdjcie001lq0.jpg

zdjcie002yz9.jpg

zdjcie003xs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła uszczelka pod "klawiaturą" czyli z pod pokrywy zaworów...uszczelka nie jest droga ale przy wymianie tej uszczelki będzie troche roboty....ja jak wymieniałem uszczelke ale w CC + naprawa jednego z zaworów + jakieś inne to płaciłem z 240zł.Podejżewam że tutaj u Ciebie będzie mniej,bo tylko do wymiany uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszczelka pod deklem, ja za uszczelke dałem chyba z 9 zł a wymiana to

> 20 min roboty. Możliwe ze jeszcze tam jest do wymiany zimmering

> pod aparatem ale tego nie robiłem

Ta wypowiedź podniosła mnie na duchu wink.gif

Można jeszcze na tym jeździć do Sylwestra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta wypowiedź podniosła mnie na duchu

> Można jeszcze na tym jeździć do Sylwestra?

jak masz oleju na pół bagnetu to jasne. Olej tam mocno nie chlapie. Idziesz do sklepu, mowisz uszczelka pod pokrywe zaworów do uno 1.0 i tyle. kup Benzyne ekstrakcyjną. Odkręcasz obudowe filtra powietrza (u góry jest śrubka). Sama pokrywa jest chyba przykręcona na 6 śrub ale nie jestem pewien. Klucz nasadowy 10mm i przedłużka. Jak odkręcisz to podważasz dekiel śrubolem i schodzi. Ściągasz starą uszczelke, czyścisz łączenia benzynką, zakładasz uszczelkę i skręcasz. Na fiatuno.pl jest manual i tam pisze jeszcze cos o silikonie, ja nie dałem silikonu i jak do tej pory nic nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie triskalion.Odnośnie zabarwienia oleju o którym pisał kolega.Ja nie dawno wymieniałem miskę olejową(zlanie starego oleju+wymiana na nowy)po chyba tygodniowej kontroli czy oleju nie jest za dużo i takie tam....stwierdziłem że olej jest czyściutki jak łza(i tak jest do dzisiaj)I teraz tak.Jak by przykładowo puściła mi uszczelka pod klapą to czy olej który osadziłby się na bloku silnika czyli tak jak u kolegi byłby czysty czy raczej już upaćkany.Chciałem podkreślić właśnie to że olej jest czysty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby nic ale jak puści do końca to chyba jednak może mu ubywac

> tego oleju czyż nie????

Jak odpalisz motor bez dekla to chlapie ale troszeczke i napewno jak ma poł bagnetu to nagle całego nie zgubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Koledzy za rady

> Sorry za off-topic, ale czy w tym miejscu nic nie brakuje?

Taką rurke kupisz w sklepie motoryzacyjnym, ja za oryginał dałem chyba 8 zł i po przecięciu ją na pół (za długa) starczyło do mojego Uniaka i Uniaka Jareda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką rurke kupisz w sklepie motoryzacyjnym, ja za oryginał dałem

> chyba 8 zł i po przecięciu ją na pół (za długa) starczyło do

> mojego Uniaka i Uniaka Jareda

Tak wogóle to wleź na Naszą klasę....zaproszenie od mistrza dostałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką rurke kupisz w sklepie motoryzacyjnym, ja za oryginał dałem

> chyba 8 zł i po przecięciu ją na pół (za długa) starczyło do

> mojego Uniaka i Uniaka Jareda

Jeden z kolegów napisał że tą rurkę owinął pazłotkiem.....daje to coś????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do tego manuala... Wygląda to na bardzo prostą czynność ta wymiana

> uszczelki

> Pytanie: Czy mocno trzeba się postarać by coś tam zepsuć podczas

> naprawy przez laika?

szczeże nie wiem, mi to zajeło 20 min nie licząc przerwy na fajke itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: Czy mocno trzeba się postarać by coś tam zepsuć podczas

> naprawy przez laika?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to trzeba uważać aby pod pokrywą nie zostawić jakiejś śrubki, klucza czy jeszcze czegoś innego (kapsla z... wody mineralnej wink.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.