Skocz do zawartości

tylne szczęki


diablun

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno się da, tylko czy gra jest warta świeczki... Nie sądzę, zbyt dużo rzeźbienia.

A i nie wiem czy będzie łatwo ustawić tak, żeby oba koła chociaż mniej więcej równo hamowały...

Spróbuj rozruszać to kółko, na pewno się da. Zdemontuj je i przesmaruj. Regularnie konserwuj i używaj ręcznego żeby się nie zastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzyma mi lewe kolo na recznym...jest

> jakas mozliwosc zeby polaczyc do obu bebnow dwie niezalezne od

> siebie linki ?? a nie przez to kolko ktore u mnie nie zdaje

> rezultatow :/

po prostu zrób porządny przegląd hamulców wg mnie u ciebie rozpierak ręcznego nie chodzi (zardzewiał) i dlatego nie ma hamulca na jednym kole.Rozbierz przesmaruj, wyczyść ewentualnie wymień szczęki i będzie git. smile.gif Byłem w zeszłym tygodniu na sprawdzeniu hamulców i ręczny wyszedł mi:

siła hamowania lewa strona 1270 N, prawa strona 1010N. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak tylko chciałem napisać że dzisiaj odstawiłem Unolka mojego na

> warsztat bo ręczny nie trzymał a przy okazji płyn hamulcowy mi

> wymienią....jak zobaczyłem(bo byłem na chwile) te szczęki a

> raczej ich brak to mnie krew zalała....nic tam nie zostało,

> wszystko wokół zardzewiałe,na ciepło musieli ściągać żeby to

> ruszyć...jeszcze w dodatku te cylinderki do wymiany....nie długo

> pewnie zadzwoni po odbiór,ciekawe ile zabule za tą

Dzisiaj oddałem na warsztat to samo zepsute,mechanik najtanszy z najtanszych(przynajmniej na takiego wygląda)ciekawe ile będzie do zapłacenia.Nie przeszedł przeglądu po tylne nie hamują,a ręczny całkiem dobry.Wstępnie ustalone,że cylinderki zapieczone,szczęki do wymiany,na bębny zabraknie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie co do tylnych hamulcy, czy u was tez tak sie dzieje ze

> przy ostrym hamowaniu jedno tylne kolo blokuje sie wczesniej od

> drugiego czego rezultatem jest zarzucanie tylem?

Mi zazwyczaj blokuje tylne prawe gdy umyję samochód wieczorem a rano jadę do roboty. Woda dostaje się na szczęki i do bębna, rozpierak nie odbija i taki efekt. Inną przyczyną może być zapieczony cylinderek(w kole, które nie hamuje) bądź zużyte okładziny. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest dobranie się do tych hamulców i obejrzenie ich. p.s. to nie jest jakieś pracochłonne i skomplikowane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.Mechanik powiedział,że w bęmbnach kopa rdzy i to wyczyścił,cylinderki nie chciały się przesuwać,rozebrał je w śrudku powiedział,że całkiem dobre,przesmarował( hmm.gifciekaw jestem czym oni to smarują),jedna szczęka była z odpadającą okładziną więc ją wymienił,dał używaną ale jeszcze dobrą od malucha.Wzioł 100zł.Przegląd przeszedł,na ręcznym wyraznie mocniej hamował,a nożny to jakoś wielkiej poprawy nie zauważyłem,jak w szybkim-serwisie skonczą wreszcie wymieniać te opony to na ich testerze sprawdzę jeszcze jak to naprawdę jest z tymi hamulcami,bo w SKP to dziadostwo co niedokładnie pokazuje.I stówka poszła bo nieumiałem wyjąć bębna,pukałem szarpałem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobione.Mechanik powiedział,że w bęmbnach kopa rdzy i to

> wyczyścił,cylinderki nie chciały się przesuwać,rozebrał je w

> śrudku powiedział,że całkiem dobre,przesmarował( ciekaw jestem

> czym oni to smarują),jedna szczęka była z odpadającą okładziną

> więc ją wymienił,dał używaną ale jeszcze dobrą od malucha.Wzioł

> 100zł.Przegląd przeszedł,na ręcznym wyraznie mocniej hamował,a

> nożny to jakoś wielkiej poprawy nie zauważyłem,jak w

> szybkim-serwisie skonczą wreszcie wymieniać te opony to na ich

> testerze sprawdzę jeszcze jak to naprawdę jest z tymi

> hamulcami,bo w SKP to dziadostwo co niedokładnie pokazuje.I

> stówka poszła bo nieumiałem wyjąć bębna,pukałem szarpałem i nic.

Tak jak piszesz....kopa rdzy...u mnie to jak ściągnął bęben to szczęki z okładzinami same spadły na glebe...za to teraz kręcę na ręcznym jak wariat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.