Skocz do zawartości

zawór LPG...czy sam dam radę to wymienić?


micek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis dzwonił do mnie mechanik i powiedział że puszcza mi zawór w parowniku... podobno po przekręceniu kluczyka non stop daje gaz.... czy sam dam radę to wymienić ? i może ktoś wie jakie koszty mnie czekają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis dzwonił do mnie mechanik i powiedział że puszcza mi zawór w

> parowniku... podobno po przekręceniu kluczyka non stop daje

> gaz.... czy sam dam radę to wymienić ? i może ktoś wie jakie

> koszty mnie czekają ?

może nie trzeba wymeniać całego zaworu, może wystarczy tylko wyczyścic trzpień i komore w której pracuje, a może padła Ci tylko cewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis dzwonił do mnie mechanik i powiedział że puszcza mi zawór w

> parowniku... podobno po przekręceniu kluczyka non stop daje

> gaz.... czy sam dam radę to wymienić ? i może ktoś wie jakie

> koszty mnie czekają ?

Może źle go zrozumiałeś i nie tyle zawór jest uszkodzony co centralka po przekręceniu kluczyka, zanim nastąpi rozruch , zamiast powrócić na benzyne, popuszcza cały czas gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może padła Ci tylko cewka...

I to jest prawidłowa odpowiedź... tyle że tak padła że zawór działał ale jak tylko dostawał ciśnienie to puszczał (cewka mocy nie miała)... gość w warsztacie chciał wymienic cały zawór ale skończyło się na tym że wymienił samą cewkę z jakiegoś innego zaworu z szuflady i zadziałało... dodatkowo wymienił taką małą czarną gumkę na końcu tego trzpienia bo jakaś spękana była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest prawidłowa odpowiedź... tyle że tak padła że zawór działał

> ale jak tylko dostawał ciśnienie to puszczał (cewka mocy nie

> miała)... gość w warsztacie chciał wymienic cały zawór ale

> skończyło się na tym że wymienił samą cewkę z jakiegoś innego

> zaworu z szuflady i zadziałało... dodatkowo wymienił taką małą

> czarną gumkę na końcu tego trzpienia bo jakaś spękana była...

Zalatuje czarną magią.

Jak pada cewka to nie można zaworu otworzyć .

Jak się nie zamyka to uszkodzona uszczelka/ta czarna gumka/,brudny albo słaba sprężyna.Ktoś kogoś naciąga na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalatuje czarną magią.

Wcale nie. Zła jakość izolacji drutu nawojowego i przy wyzszej temperaturze robią się zwarcia międzyzwojowe. Wtedy prąd rośnie ale wcale nie przekłada się na siłę elektromagnetyczną. Bo siła ta zależy od amperozwojów (głównie zwojów) a ta wartość się wtedy zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcale nie. Zła jakość izolacji drutu nawojowego i przy wyzszej

> temperaturze robią się zwarcia międzyzwojowe.

I co?

Wtedy zawór przepuszcza gaz bo się nie domyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ktoś kogoś naciąga na kasę.

Łopatologicznie wyglądało to tak.... przy zakręconym zaworze na butli gość wykręcił mi elektrozawór (psssssssssssss .. ile tam gazu było w instalacji??!!)..wymienił gumkę, sprawdził podłączając zawór do akumulatora i zamontował go do parownika

odkręcił zawór i kazał uruchomić silnik... silnik się uruchomił sięna benzynie a jak tylko przełączyłem na gaz zgasł,.. przy uruchamianiu na gazie odpalał i od razu gasł.. gość znów wykręcił (psssssssssssss), znów coś tam porobił,,, wkręcił i to samo.... potem wykręcił,, wymienił cewkę, wkręcił i wszystko już było ok... mówił że zawór działał ale jak dostawał ciśnienie to puszczał... cały czas stałem obok i patrzyłem się co robi więc kitu mi nie wciskał... potem mi wyregulował instalację.... wziął za to 50 zł więc myślę że nie tak dużo .... normalnie 30 bierze za regulację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.