Skocz do zawartości

Czemu nie odpala z PB po jezdzie na LPG... ?


mzb

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Problem jest dosc nietypowy, dotyczy Corsy z silnikiem X14SZ, instalka gazu BRC. Od poczatku, po zainstalowaniu gazu pojawily sie problemy z odpalaniem samochodu po jezdzie na LPG. Posprawdzalem, wymienilem kable WN, filtry i podstawowe elementy ktore "odpowiadaja" za odpalanie. Problem wystepuje gdy silnik jest cieply - np rano odpala z palca, przejade 5km, probuje go odpalic po 5 minutach - i musze krecic i krecic rozrusznikiem. Czasem dluzej, czasem krocej. Nie musze oczywiscie mowic jak to jest uporczywe... Generalnie problem wystepuje po kazdej jezdzie na gazie (czasem znika, ale jednak nieczesto)

Kiedy natomiast jezdze na benzynie, niewazne jak dlugo, tydzien, dwa, miesiac - problem nie wystepuje NIGDY. Za kazdym razem o kazdej porze odpala od reki. Wyglada jakby komputer sie gubil i dostawal jakis bledny sygnal? Czy moze odpowiada za to jakis czujnik?

Instalacja odpala tylko z benzynki

Pytam Was, bo nikt nie potrafi odpowiedziec na to pytanie. W warsztacie odsylaja mnie do gaziarzy, bylem u kilku - ci z kolei albo nie maja pojecia co i jak, albo odsylaja do specow od benzyny.

Bede wdzieczny za jakiekolwiek przekazanie informacji, waszych doswiadczen i wskazowek.

Pozdrawiam

--

Pogromca Kraweznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hello!

> Problem jest dosc nietypowy, dotyczy Corsy z silnikiem X14SZ,

> instalka gazu BRC. Od poczatku, po zainstalowaniu gazu pojawily

> sie problemy z odpalaniem samochodu po jezdzie na LPG.

Wyglada na to, że masz źle ustawiona emulacje sondy lambda.

Podczas jazdy na LPG komputer benzynowy dostaję zły sygnał z kompa lpg i uczy się głupot.

Jakie masz BRC Just czy Blitz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie masz BRC Just czy Blitz?

Nie wiem wlasnie. Instalacja jest z mojego poprzedniego auta, ma ok 3 lat - wydaje mi sie ze Blitz, ale nie powiem Ci czy napewno.

Sporo jednak o tej emulacji czytalem, i wyglada ze jest to jeden z podstawowych bledow popelnianych przy instalacjach gazu - Jesli chodzi o gazownikow ktorzy to robili, to uwazalem ich za dobrych fachowcow (w poprzednim aucie nie bylo tego typu problemow) i nie podejrzewalbym ich o popelnienie takiego czegos.

Czy mozesz powiedziec, jakie ustawienia emulacji powinny byc poprawne?

Pozdrawiam.

--

pogromca kraweznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem wlasnie. Instalacja jest z mojego poprzedniego auta, ma ok 3

> lat - wydaje mi sie ze Blitz, ale nie powiem Ci czy napewno.

> Sporo jednak o tej emulacji czytalem, i wyglada ze jest to jeden z

> podstawowych bledow popelnianych przy instalacjach gazu - Jesli

> chodzi o gazownikow ktorzy to robili, to uwazalem ich za dobrych

> fachowcow (w poprzednim aucie nie bylo tego typu problemow) i

> nie podejrzewalbym ich o popelnienie takiego czegos.

> Czy mozesz powiedziec, jakie ustawienia emulacji powinny byc

> poprawne?

> Pozdrawiam.

> --

> pogromca kraweznikow

Jest to niestety bardzo częsty błąd gazowników... piesc.gif

Emulację sondy lambda nalezy ustawić tak, aby po przełączeniu z gazu na benzynę mieszanka była przez chwilę bogata (2-3sek) a potem zaczeła normalnie oscylować.

Żeby to ustawić potrzebny jest co najmniej tester sondy lambda. cool.gif

A w przypadku Justa laptok z programem i interfejs. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem w seju. zawsze zapalal za drugim,trzecim razem. gazownik stwiedzil ze dzieje sie to na skutek złego spalania gazu. zostaje on w motorze i za pierwszym razem po przekreceniu silnika dopala sie on a dopiero potem dopuszcza benzyne i wtedy odpala...podlaczyl pod komp, poustawial i all grało. pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.