Skocz do zawartości

Xsara Picasso 1.6 z LPG ?


kaszpir007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Obecnie mam Daewoo Nubirę II 2.0 Kombii z LPG (BLOS) wink.gif

Na moc samochodu nie narzekam , ale trochę denerwujące jest spalanie LPG (13-16L LPG) w mieście a sam samochód jest z 2000r i chciało by się na coś innego wymienić smile.gif

Myślałem na Vanami (Xsara Picasso lub renault Scenic) w cenie około 20tys zł.

Myślałem nad dieslem bo codziennie pokonuje około 40km (około 2x 20km z przystankami) i w przypadku Nubiry muszę tankować LPG co 4-5 dni ...

Jednak znajomy mechanik powiedział mi że obecne diesle są naprawde drogie w użytkowaniu (wtryski,koło dwumasowe , koło pasowe , turbina) i nie są to elementy które się żadko zużywają i psują a niestety często frown.gif

A ceny tych części są naprawdę drogie frown.gif

To mnie mocno zasmuciło bo w przypadku LPG i silnika który dobrze znosi LPG jedynie co może się popsuć to reduktor za 200zł ...

Znalazłem w mojej niedalekiej okolicy Xsarę Picasso z 2002r. z LPG z silnikiem benzynowym 1.6.

Wiem że nie będzie to demon prędkości , ale samochodu używam jako auta miejskiego - rodzinnego i bardziej liczy mi na niskim spalaniu niż na mocy ...

No cóż samochód ma w takikm kolorze tapicerkę jaka mi się podoba , tak samo deskę rozdzielczą w takim kolorze jak mi się podoba ...

Wszystko pięknie ale ..

Ile tak naprawdę zużywa LPG taka Xsara Picasso w jeździe miejskiej (1.6 LPG) a ile w trasie ?

Czy Xsara Picasso ma tempomat ?

Czy może jednak pomyśleć o dieslu ?

Nie ukrywam że ON potaniał i zapewne taniej będzie jeździło się na ON , ale czy ceny napraw są tego warte ?

Czy silniki benzynowe Citroena dobrze znoszą LPG ?

Jak z kulturą pracy silnika , jak z głośnością ?

Czy ceny części do Picasso są droższe czy tańsze niż do renault Scenik ?

Jak z dostępnością ? serwisowaniem ?

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większość jazdy po mieście, tak 80% city, 20% trasa, po przejechaniu

> 8 tys mam średnio spalanie 7 litra

A liczyłeś sam czy patrzysz z komputera ?

Bo szczerze mówiąc jakoś nie chce mi się wierzyć w spalanie 7L benzyny w mieście przy silniku 1.6 i tej masie samochodu ...

7L benzyny paliło mi w mieście Seicento 1.1 ...

Ci do mają diesla 1.9HDI (90KM) mówią o spalaniu w mieście około 7-8L ale ON ...

Jakoś nie chce mi się wierzyć w tak niskie spalanie , raczej sądzę że jest jakiś błąd pomiaru lub zupełnie nieprawidłowe działanie komputera (złe wyniki) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tankowania tez tak wychodzi..może nie dodałem że jeżdzę łagodnie, nie żyłuję silnika, w trasie to tak 100 - 120 góra, staram się by chwilowe wskazanie pokazywało 5-7 litra...aha i najczesciej tankuje pb98 na statoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tankowania tez tak wychodzi..może nie dodałem że jeżdzę łagodnie,

> nie żyłuję silnika, w trasie to tak 100 - 120 góra, staram się

> by chwilowe wskazanie pokazywało 5-7 litra...aha i najczesciej

> tankuje pb98 na statoil

ja z sasiedztwa ale 7l nopb w miescie w silniku 1,6 i przy masie auta 1300kg to jakis kiepski zart....

jechalem C$ w trasie ,silnik 1,6, i ok 100km/h to 5-6l pokazywal komp,ale 130 i juz 8-9l

w miescie uczciwe zuzycie to ok.9l do 11 zalezne od nogi

no chyba ze kolega ma jakies cudo dolane albo...hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w niedzielę pojadę obadać Xsarę Picasso.

Silnik 1.6 95KM + sekwencja Elpigas Stella.

Wiem że będzie muł i przejście z Nubiry 2.0 (133KM , poniżej 10s do 100Km/h) będzie szokiem , ale obecnie spokojnie jeżdzę po mieście i bardziej zależy mi na niskim spalaniu (samochód rodzinny) niż na "ściganiu" smile.gif

Te silniki 1.6 8V 95KM sa oszczędne i bezawaryjne ?

Czy mają jakieś "przypadłości" ?

Czy te silniki "biorą olej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajebiście oszczędny silniczek, bo w mojej Cytrynce ( picasso ) przy

> 2,0 Hdi pali 8 l więc te twoje 7 to między bajki włożyć

Mowisz... Nie znasz warunkwo w jakich auto jezdzi, nie wiesz jak ktos autem jezdzi, a oceniasz... jak ocenisz takie spalanie w Vectrze 1.8 140KM, benzynie oczywiscie?

281815058-Obrazek1.png

Srednia z 16k km to 7.98l/100km. Arkusza z XP 2.0HDi nawet Ci nie bede pokazywal rotfl.gif

post-42021-14352499351356_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Srutu tutu majtki z drutu " grinser006.gif niech wam będzie , ale pewnie pchacie te autka, bo nie uwierzę że silnik benzynowy o pojemności 1.6 w cyklu miejskim w okresie zimowym ( bo taki teraz mamy ) spali 7 literków i to jeszcze w aucie o gabarytach superopływowych jakie ma Scenic czy Picasso. Moje Picasso Hdi teraz pali 8 przy spokojnej jeździe cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> " Srutu tutu majtki z drutu " niech wam będzie , ale pewnie pchacie

> te autka, bo nie uwierzę że silnik benzynowy o pojemności 1.6 w

> cyklu miejskim w okresie zimowym ( bo taki teraz mamy ) spali 7

> literków i to jeszcze w aucie o gabarytach superopływowych jakie

> ma Scenic czy Picasso. Moje Picasso Hdi teraz pali 8 przy

> spokojnej jeździe

Wszystko zalezy wink.gif. Dla mojego XP 2.0HDi na tej samej trasie co Viki, spalanie mialem odpowiednio: 5.93, 5.65, 5.90. Wiecej odczytow nie mam, bo sie samochodu pozbylem (dawne dzieje, ale niektorzy wiedza o o co chodzilo). Nigdy nie mowielm, i nie pisalem, ze warunki mialem typowo miejskie i w samych korkach, ale dojazd 34km do centrum Liverpoolu zajmowal mi w zaleznosci od warunkow (optymalne - 45min, gorsze 55 minut, zle - 80 minut). Zuzycie paliwa w wiekszosci dla 55 minut wink.gif. Inna kwestia, ze z tego co pamietam C4 Picasso G 1.6HDi 110KM palilo troszke mniej od XP 2.0HDi biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli wierzycie odczytom jakie wam podają kompy to biada wam, to jest jak w tych filmach fantastycznych gdzie roboty przejmują władze na ludzkim myśleniem. Ja spalanie mojego autka nie sprawdzałem tak jak Wy tylko tak jak to sie robiło dawniej, czyli leje do pełna po korek i robie 100 lub 200 czy 300 kilometrów zajeżdżam na "CPN" i znowu leje po korek i wtedy naprawde wiem ile moje autko pali. grinser006.gif

" TV I kompy samochodowe KŁAMIĄ" grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> " TV I kompy samochodowe KŁAMIĄ"

zadales sobie trud spojrzenia w tabelke, ktora wstawilem? Tam sa DWIE wartosci - to co wlalem do baku i przeliczone (w tabelce 'l/100km') i z kompa (w tabelce 'l/100km converted' & 'MPG'). Pomijam, ze wartosci z kompa sa bardzo bliskie temu, co wlalem ok.gif Takze w moim przypadku komputer nie klamie smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak pisałem wcześniej pewnie pchacie te swoje wozidełka stad

> tak niskie spalanie

nie wiem ile pali 1.6... mnie 2.0 HDi po chipie pali 6.1 l/100 srednio tyle pokazuje komp na dystansie ponad 10 kkm bo mi sie kompa nie chcialo resetowac... z tym, ze jezdze glownie na podmiejskich trasach w okolicach kraka i raczej nie zapuszczam sie do miasta smile.gif i w korki... ale i to bywa...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na tym polega chiptuning smile.gif oszukuje kompa

> nie wiem ile pali 1.6... mnie 2.0 HDi po chipie pali 6.1 l/100

> srednio tyle pokazuje komp na dystansie ponad 10 kkm bo mi sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.