Skocz do zawartości

Mieszanka do dwusuwa - po jakim czasie traci własciwości che


luki29m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wie moze jak chemicznie wytłumaczyć utratę właściwosci mieszanki benzynowo olejowej do silników dwusuwowych. Wiadomo że rózni producenci inaczej podają termin ważnosci takiej mieszanki . Do motorów jakoś tak ze słyszenia wiem ze miesiąc czasu to już dużo i trzeba robić nową mieszankę ... tzn nie zaleca się uzywania takiej . W firmie STIHL czyli piły i kosiarki termin taki podają do 3 miesięcy i że ma być dobrze , np husqvarna podaje że mieszanka jest dobra tylko przez trzy tygodnie . I co teraz komu tu wierzyć? Jak to wytłumaczyć co dzieje się z taką mieszanką jak się przeterminuje ??? Czy do takiej mieszanki można dolać znowu np oleju i czy będzie wtedy dobrze??? Proszę o porady i mile widziane uzasadnienie chemiczne . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Czy ktoś wie moze jak chemicznie wytłumaczyć utratę

> właściwosci mieszanki benzynowo olejowej do silników

> dwusuwowych. Wiadomo że rózni producenci inaczej podają termin

> ważnosci takiej mieszanki . Do motorów jakoś tak ze słyszenia

> wiem ze miesiąc czasu to już dużo i trzeba robić nową mieszankę

> ... tzn nie zaleca się uzywania takiej . W firmie STIHL czyli

> piły i kosiarki termin taki podają do 3 miesięcy i że ma być

> dobrze , np husqvarna podaje że mieszanka jest dobra tylko przez

> trzy tygodnie . I co teraz komu tu wierzyć? Jak to wytłumaczyć

> co dzieje się z taką mieszanką jak się przeterminuje ??? Czy do

> takiej mieszanki można dolać znowu np oleju i czy będzie wtedy

> dobrze??? Proszę o porady i mile widziane uzasadnienie chemiczne

> . Pozdrawiam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem motocylka dwusuwowego. Po przestanej zimie z prawie pełnym zbiornikiem ( żeby nie rdzewiał ) stosuję operację pokiwnia motocylkem na boki zlosnik.gif aby zamieszać mieszanką i nigdy nie miałem problemów z rozruchem czy eksploatacją na tym paliwie.

Mój motocykl jest mocno leciwy i może nowe sprzęty są bardziej wrażliwe na rodzaj i jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem szczęśliwym posiadaczem motocylka dwusuwowego. Po przestanej

> zimie z prawie pełnym zbiornikiem ( żeby nie rdzewiał ) stosuję

> operację pokiwnia motocylkem na boki aby zamieszać mieszanką i

.....

Ja miałem kiedyś simsona s51. Stał w piwnicy z 5 lat.

Nadszedł dzień sprzedaży "leżaka". Wyciągnąłem go z "ciemnicy", odpaliłem (pobujałem na boki) i pojechałem zupełnie bezproblemowo do kupującego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Czy ktoś wie moze jak chemicznie wytłumaczyć utratę

> właściwosci mieszanki benzynowo olejowej do silników

> dwusuwowych.

"Utrata" właściwości polega jedynie na możliwości oddzielania się oleju od benzyny, szczególnie w niskiej temperaturze.

Benzyna przechowywana w szczelnym pojemniku bardzo powoli traci oktany, co nie znaczy, że jest nieprzydatna. Wojsko przechowuje paliwo kilka lat zanim je wymieni!

Olej użyty do sporządzenia mieszanki też nie ulega starzeniu powodującemu utratę wlaściwości przez kilka lat.

Producenci a może właściwsze będzie określenie - dystrybutorzy i sprzedawcy po prostu się asekurują.

Przed użyciem takiej mieszanki długo przechowywanej, należy po prostu porządnie j ą wymieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.